Skocz do zawartości

Problem z simsonem po zgaszeniu


molic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pislaem juz wczesniej ten problem, ale teraz wymienilem wiecej czesci i pisze jeszcze raz o pomoc. W silniku jest nowy cylinder, tlok, pierscienie - mausner, nowy wal okinoi, simmeringi - huber (wymieniane 3 razy w nadzieji ze pomoga), lozyska skf, gaznik - okinoi, platyny, kondensator, cewka butelkowa pod bakiem. Zaplon ustawiony na 1,8 przed GMP. Simson obecnie jest na dotarciu i z mieszanka 1 : 30. Jak jest zimny zapala bez problemu, chodzi normalnie i mozna jezdzic 24 na dobe dopoki sie nie zgasi simka. Jak probuje go zapalic to daje znak zycia niby zaczyna sie wkrecac ale zaraz gasnie. Cewka butelkowa wraz z kablem i fajka zostala wymieniona gdyz myslalem ze moze sie nagrzewa i przebicia dostaje ale nowa nic nie pomogla. Swiec probowalem z 10 roznych. Swieca po wyjeciu jest cala czarna, ale iskre ma mocna i nie dostaje przebicia. Prosze o POMOC!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika że jest za bogata mieszanka a na zimnym pali ponieważ wtedy poaliwo osadza sie na ściankach i miesznka jest uboga gdy sie rozgrzeje to miesznka jest bogata i nie może przepalić (czarna swieca)

Być może karter jest gdzieś lekko pęknięty lub zarysowana bierznia uszceliki karterów silnika i może nie być sprzęzanaia w skrzynce korboej albo ciągnąć olej ze skrzyni sprawdz uszcelke pod cylindrem i gniazda pod simeringi zapłon nie ma nic do tego że na zimym chodzi a na ciepłym nie

POZDR

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Jak dla mnie to za bogata mieszanka .

Jeszcze tylko jedno pytanie , zapalisz go jak jest zimny , potem sie nagrzeje i co ? nie przerywa , nie dusi sie przy dodaniu gazu ani nic takiego , nie ma dziury w obrotach ?

 

U mnie przy takich samych objawach zawsze winny byl gaznik , a konkretnie to ze sie skubany lubil czasami rozkrecic :flesje: Zdjecie i poskrecanie jak trzeba zalatwialo sprawe na kilka tysiecy ... az znowu mu cos odbijalo . Wiec jak tylko przestawal palic na cieplym to pierwsze co robilem to gażnik .

 

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim moto miałem podobny problem jeśli było zimne odpalało bez problemowo lecz jeśli po jeżdzie silnik się nagrzał i go zgasiłem i próbowałem odpalic go kiedy był jeszcze ciepły często nie chciał odpalić. Byłem z tym u mechanika i powiedział ze to może być wina gażnika ale nie był tego pewien. Nic wtedy nie robiłem z moto i go sprzedałem jak wiadomo każdy chce żeby silnik był zimny jak przyjedzie żeby zobaczyc czy dobrze odpala wtedy mi to bylo nawet na ręke i go sprzedałem bez wiekszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mieszanka najlepsz bedzie - jest nowy cylinder ktory wymaga dotarcia

Z pewnością chodzi o mieszanke paliwowo-powietrzna. Benzyna z olejem nie ma nic do rzeczy.

Zgadzam sie z przedmowcami ze mieszanka zbyt bogata- ja bym ustawil i wyczyscił gaźnik od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta srubka zlota zaraz przy laczeniu z gaznikiem 2.5 obrotu?? A ta druga jak ma byc ustawiona?? A iglica ma piec polozen. Na ktorym ustawic??

No to próbuj po kolei na kazdym ustawieniu:) A co do objawów to pewnie jak odpalisz go całkiem zimnego czyli np z rana to pewnie ma takiego kopa ze wyrywa z siodła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw na ostatnim rowku od gory wtedy bedzie dostawal mniej paliwa i moze bedzie ok nie tamtego nie ruszaj!!!! jedna jest od obrotow i druga od powietrza jak masz od powietrza zaplombowana to jej tez nie ruszaj wiec tylko pobaw sie iglica albo zmnien dysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna chyba rozwiazana, nie mialem okazji przetestowac bo wczoraj wieczorem do tego doszedlem. Okazalo sie ze tloczek dzwigni ssania zacial sie i nie wylaczalo sie ssanie. Ale jak to naprawilem i odpalilem go bez ssania to troche pochodzil - bardzo dziwnie tak ciezko i zaczal sie zacierac. Mieszanka jest zrobiona 1: 30. Co moze byc tego przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...