Skocz do zawartości

Niezły motorower


Prono
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wolał nie robic prawka tylko dołożyć sobie to 700zł na nowe moto a takto i tak musze kupić moto to chba lepiej dołożyć to 700zł na lepsze moto niz na prawko.

Gdybyś miał 18 lat, to wybór byłby oczywisty - prawko i już. A tak trzeba (no, nie trzeba, ale jak ktoś ma ochotę :-P) szukać takich ciekawostek. Osobiście widziałem w zeszłym roku, tej samej cenie, ten sam rocznik, taka sama pojemność, też zarejestrowaną na 49cc Cagivę Mito 125. A teraz ten sam imporeter sprzedał niedawno Gilerę FXR 180 (!) zarejestrowaną na 49. Co prawda skuter, ale Vmax w granicach 140 km/h. Widziałem też u niego Gilerę MX1 125/50, Cagivę K7 125/50, Aprilię Red Rose 125/50, Piaggio Skipper 150/50 (4T!) i całą masę takich przekrętów. Sam też szukam czegoś ciekawego przez tego człowieka, bo rok do prawka mnie dobija. Gdybym miał już te 18 lat, od razu robiłbym prawko. Różnica pomiędzy ceną "normalnie" zarejestrowanego motocykla i ceną takiego samego modelu na 49cc kosztuje mniej więcej tyle, co prawko. Ale prawo jazdy daje możliwosć jazdy każdym motocyklem, a tak dalej pędzasz "pierdziawą". Chociaż ja też jestem w takiej sytuacji i nie mam zamiaru jeszcze rok jeździć Chartem :-).

 

Nie mówie że to błąd robienie A1 ale ja bym nie robił A1 tylko zainwestował w lepszą 125-ke.

Prawko A1 to nie błąd, ale to raczej opcja dla kogoś, kto szybko się nudzi pięćdziesiątkami. Sam chciałem zrobić sobie takie, ale okazało się, że czas tak szybko leci, że już się nie opłaca. Ale ja zacząłem jeździć po drogach asfaltowych późno, bo dopiero dwa lata temu.

 

Poza tym motory zmienia się zawsze na lepsze i drozsze nie znam nikogo kto sprzedał motor żeby sobie kupic tańszy.

Znam jednego takiego człeka - zamienił Jawę 350 TS na Komara starszego o 15 lat - bo Jawa paliła dla niego za dużo. Ale to raczej odosobniony przypadek :-).

 

Bubaziom, masz absolutną rację z tym banghead'em. QóBa, czas leci szybko - nie ma co się napalać na A1. Ale to twoja decycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiano 2013 to witaj :flesje:

Ja jestem taki kozak :eek:

 

Sprzedałem KX-a za 3400zł, hajz odłożyłem na 125ke, ale w tym czasie uzbierałem na dobry rower, tata powiedział, że mi ukradną i dołożył mi do skuterka za 2600zł :buttrock:

 

Według mnie 2 lata to kupa czasu i w sierpniu zaczynam robic A1 :flesje:

 

Wiesz ty miałeś wybor albo 125-ka albo rower i wybrałeś rower kosztem gorszego moto. Ale wątpie że gdybys nie kupił roweru też bys sobie kupił skuter a nie 125-ke. Wiesz ja też miałem dylemat czy iść n A1 ale decydowałem że nie bede robi i narazie nie bede kupował noewgo moto do prawka przejeżdze moim starym bo póżniej mam zamiar kupić jakąś duża V bo nie lubie suszarek bo ich dzwiek jest taki....bezpłciowy. Nawet mam juz odłożone na niego sporo kasy.

 

Z jednej strony chcialbym mieć A1 bo mam okazje załatwienia sobie nsr250/125 i dlatego on by mi sie przydało. Ale ma odłożone już 5000zł te pieniądze są odlozone na nowe moto uzbieranie ich kosztowało mnie duzo wyzeczen dlatego nie chce ich teraz roztrfonić bezmyślnie i dlatego nie robie A1 i kto wie czy nie będe śmigał do prwaka A na 80. Ale jak powiedział Arcer "czas leci szybko - nie ma co się napalać na A1" i ja się z tym zgadzam.

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

identyczna aprilka byla na handel u mnie w "zaprzyjaznionym" serwisie motocyklowym- tyle ze wolali bodajze 7 tysiecy... no to to juz lekka przesada. swoja droga robiac prawko na motocykl liczcie sie z ocorocznym przegladem itd:P a to tez kosztuje:P szczerze to troche czasem sie zastanawiam ze mnie jeszcze na 80tce nie zwineli a co dopiero na takiej maszynie...

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja myśle że takie motorowery są sprzedawane osobie po jakieś 30(lat) które już niemaja zamiaru robić prawka potem przeglądów tylko najprościej jeździć se na dowodzie osobistym szybkim,zrywnym i pięknym moto (takie jest moje skromne zdanko)

Pozdrawiam MUMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja myśle że takie motorowery są sprzedawane osobie po jakieś 30(lat) które już niemaja zamiaru robić prawka potem przeglądów tylko najprościej jeździć se na dowodzie osobistym szybkim,zrywnym i pięknym moto (takie jest moje skromne zdanko)

Pozdrawiam MUMA

Zastanawia mnie tylko, czemu w Polsce nie można jeździć mtoto do 125cc na zwyczajym prawku B, jak to ma miejsce w Niemczech. Ale rzeczywiście, raczej niewielu znajdzie się rodziców, którzy kupią takiego potwora dzieciakowi w wieku 13-14 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holera Na kolo to moze leciec te 2 paczki.Jak jest walniety tuning poliniego i zmienione przelozenie mysle ze to jest mozliwe.Cagiva mito leci seryjnie 180km\h.Co do tego walu to zalezy.Tak jak moi kumple tuningują 50cmm na 80cmm i jakos tym jezdzą i to nie jakos bo np Bari wiekszosc forumowiczow widziala jak lataa ma zalozony kit stage Six na nicasilu i jednym pierscieniu,jego wal przewidziany jest do 13tys obrotow(seryjka)daje juz na kole prawie rok,kreci cyrkle wali kilometrowe wheelie i wal ani lozyska nie ma zadnych luzow :D sam sie dziwie... tak samo i tu mysle ze dalo by rade polatac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój kumpel kupił Rs 125 na motorower (jego pierwszy motor) - wcześniej jeździł powiedzmy 10 godzin na motorze....i dla niego te 30 kM czy ile tam to mam to było mało....tzn tak uważał że "mało"....jak by mu 600 cm3 kupić to też by było "mało"....a teraz nie dawno prawie sie pod ciężarówke w**bał.....POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko zastanawaim...Niech on jedzie te 200 nawet (daj mu Boze). A więc niech mu przy tych 200 wyskoczy z naprzeciwka tir jadący z prędkoscią dajmy 100km/h. Jestem ciekawy reakcji motocykla na zderzenie się z taką masą powietrza(uwzględniając wagę tej 160 zarejstrowanej na 50;]) która nie jest olbrzymia;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ przesadzacie to jest prędkość maksymalna jeśli w samochodzie tatusie mają v-max 190km/h to czy jeżdzą z taką prędkością :notworthy: bezprzesady prędkość maksymalna wcale nieoznacza że sie z taką jeździ........ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ przesadzacie to jest prędkość maksymalna jeśli w samochodzie tatusie mają v-max 190km/h to czy jeżdzą z taką prędkością :notworthy: bezprzesady prędkość maksymalna wcale nieoznacza że sie z taką jeździ........ :D

Tak tylko samochód to nie to samo co moto poaztym jakos nie wierze zeby potencjalny nabywca niedajboze 15 latek(bez urazy dla nich, bo zdarzają sie tez tacy co myslą) z wystrzelonym ego żyć krótko ale intensywnie, nie próbował jej na V-maxa z resztą po co V-max 150 to mało jak na taką pojemnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: bezprzesady prędkość maksymalna wcale nieoznacza że sie z taką jeździ........ :D

 

Ale jakby synek mógł tyle jechać to zrozum ,że by tyle jechał :buttrock: Tata jechałby a on chciałby się popisać i maneta w dół..Sam by się zdziwił później.

 

P.S.Jak tata nadziany to raczej kupi synkowi moto z salonu..Nawet na raty,ale nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ przesadzacie to jest prędkość maksymalna jeśli w samochodzie tatusie mają v-max 190km/h to czy jeżdzą z taką prędkością :notworthy: bezprzesady prędkość maksymalna wcale nieoznacza że sie z taką jeździ........ :D

Fakt, samochodem nie jeździ się ciągle z maksymalną prędkością (a raczej oscyluje się w granicach 50-80 % prędkości maksymalnej). Ale z moto jest przecież inaczej. Czy Ty nie chciałeś sprawdzić, ile poleci twoja Suzi pierwszego dnia od kupna? Oczywiśćie, to przecież osiemdziesiatka. Ale większa pojemnosć wcale nie oznacza, że ktoś się wstrzyma z Vmaxem, jeśli ma wystarczająco narąbane w głowie :-).

 

P.S.Jak tata nadziany to raczej kupi synkowi moto z salonu..Nawet na raty,ale nówkę.

Właśnie tu widzę jedyny plus z tego, że spora część młodych, troszkę bardziej nadzianych adeptów motocyklizmu zaczyna jazdę od skutera. Powolny zawalidroga na pewno spowoduje mniej szkód niż szybki zawalidroga :-P.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...