Skocz do zawartości

Ile jechałeś najszybciej na swoim motocyklu?


d8-vid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelmoto2

Aaa no to wiem, o co chodzi. U mnie pod pracą stoi gixer z takim laczkiem z tyłu i tak się zastanawiałem co się stało, bo generalnie opona wyglądała na nową.

 

pozdr

 

 

cos jak po paleniu lacza takie zmechacenie hahaahha, dobra dluga trasa i oponka w smietnik cale szczescie ze u nas malo autostrad az strach pomyslec co bedzie jak na euro 2012 nabuduja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezłe przekłamania licznika masz (~20km/h)

 

Ja uralem wyciągłem 65km/h(nie mam gdzie szybciej, mam tylko 200m droge), jako plecak(w koszu) 85km/h.

 

Jawa 350 - 110km/h(Plecak)

Yamaha DT 50 R - 55km/h

Yamaha DT 80 LC II - 70-80km/h

MBK Jog(kibel) - 65km/h

 

 

na jakiej podstawie twierdzisz ze kolega ma przeklamania licznika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na a4 wroclaw-legnica najwiecej mi sie wyswietlilo 271 mozna bylo wiecej ale za duzy ruch byl- mimo iz to ok 50km to na oponce widac konkretne slady ze byla baaardzo ciepluutka

 

Ciekawe o ile licznik zciemniał ?

 

Bo nie sądze, zeby na seryjnym liczniku była 100% dokładność, tak jak to było w hajce, ktorą pobijali rekord, na blacie sporo ponad 300 a na gps minimalnie ponad 300.

Zeby nie robić śmietnika, to ja miałem na budziku 180 i szło dalej, ale odpuściłem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o ile licznik zciemniał ?

 

Bo nie sądze, zeby na seryjnym liczniku była 100% dokładność, tak jak to było w hajce, ktorą pobijali rekord, na blacie sporo ponad 300 a na gps minimalnie ponad 300.

Zeby nie robić śmietnika, to ja miałem na budziku 180 i szło dalej, ale odpuściłem.

Pozdro

 

 

rozmawiamy tu o predkosciach "licznikowych" a to ze sa roznice miedzy gps-em a licznikiem to wszyscy wiemy. tyle ze wychodzac z takigo zalozenia to musialbys na ograniczeniu do 50km/h jezdzic 40km/h bo przeciez licznik klamie!!! itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Ciekawe o ile licznik zciemniał ?

 

Bo nie sądze, zeby na seryjnym liczniku była 100% dokładność, tak jak to było w hajce, ktorą pobijali rekord, na blacie sporo ponad 300 a na gps minimalnie ponad 300.

Zeby nie robić śmietnika, to ja miałem na budziku 180 i szło dalej, ale odpuściłem.

Pozdro

 

ale na pewno twoj licznik nie przeklamuje i jak podal 180 to bylo 180, popatrz tylko na jedna rzecz ze seryjne liczniki nie sa skladane z klockow lego tylko sa tez skalowane itd, przeklamania sa ale nie jakies kosmiczne, jezeli chodzi o ta buze to tam bylo pol motoru pozmieniane a przede wszystkim zebatki a jesli masz zmieniony uklad napedowy(nie seryjny) to chyba nikt nie jest zdziwiony ze sa przeklamania(moj kolezka w r6 mial jakas inna zebatke i na 200km/h mial ok 40 przeklamania a po wymianie na seryjna nasze liczniki pokazywaly podobna predkosc z dokladnoscia do 5km/h) poza tym jak ktos zauwazyl podaje sie tu predkosc, ktora wyswietlila lub pokazala sie na liczniku i wierz mi wszystkie podane tu predkosci nie sa mierzone gps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swym bandziorem 600s sam smigalem troche ponad 200, moze 205.czyli tyle ile fabryka dala.we 2 poszedl 190.Chyba niezle.Ale to tylko bylo sprawdzenie ile pojdzie, normalnie nie lubie tak meczyc sprzeta.No i szkoda benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem na autostradę sprawdzić ile leci mój FZ6 2006r. i licznik pokazał 237km/h :icon_mrgreen:

Może byłoby więcej, ale odpuściłem :wink:

Dzisiaj kumpel mnie namówił, aby porównać vmax u mnie i jego cebrze na autostradzie to pojechaliśmy :wink:

 

Mój aktualny wynik wynosi 247km/h :cool:

 

Yamaha FZ6 2006r.

przebieg 1900km

wszystko seryjne

 

:wink:

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na pewno twoj licznik nie przeklamuje i jak podal 180 to bylo 180, popatrz tylko na jedna rzecz ze seryjne liczniki nie sa skladane z klockow lego tylko sa tez skalowane itd, przeklamania sa ale nie jakies kosmiczne, jezeli chodzi o ta buze to tam bylo pol motoru pozmieniane a przede wszystkim zebatki a jesli masz zmieniony uklad napedowy(nie seryjny) to chyba nikt nie jest zdziwiony ze sa przeklamania(moj kolezka w r6 mial jakas inna zebatke i na 200km/h mial ok 40 przeklamania a po wymianie na seryjna nasze liczniki pokazywaly podobna predkosc z dokladnoscia do 5km/h) poza tym jak ktos zauwazyl podaje sie tu predkosc, ktora wyswietlila lub pokazala sie na liczniku i wierz mi wszystkie podane tu predkosci nie sa mierzone gps

napisałem, ze na budziku miałem 180, a nie ze jechałem 180, z moich informacji wynika, ze 99% liczników przekłamuje i to nie w doł, ze na 50 powinniśmy jechać 40 tylko zawyżana jest prędkość!

Zawyżana jest proporcjonalnie do wzrostu prędkości!

 

Prosty przykład, jechałem autem do z wrocka przez olesnicę, jest tam radar, przy 60 km/h na budziku miałem jakieś 53 km/h na tym radarze i wiem, ze sytuacja w motocyklach jest podobna, być moze takie rozbieżności są przy wyższych prędkośćiach ale są i tego nikt nie zaprzeczy. (cały czas mowimy o seryjnych prędkościomierzach)

 

 

 

wiem, ze kazdy podaje to co zobaczył na liczniku, ale z czystej ciekawośći zapytałem o ile taki licznik moze zciemniać.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Piotreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140km/h XL600V Transalp moze wiecej, ale jeszcze nie czuje się na tyle pewnie by sprawdzić o ile.

W jakimś magazynie motoryzacyjnym czytałem że liczniki przekłamują(zawyżają) o jakieś 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o ile licznik zciemniał ?

 

Bo nie sądze, zeby na seryjnym liczniku była 100% dokładność, tak jak to było w hajce, ktorą pobijali rekord, na blacie sporo ponad 300 a na gps minimalnie ponad 300.

Zeby nie robić śmietnika, to ja miałem na budziku 180 i szło dalej, ale odpuściłem.

Pozdro

 

A kto powiedział, ze GPS jest dokładny :notworthy: Sam używałem GPS-a do pomiaru prędkości (nie tego z najniższej półki, całkiem niezły model) i co....jadąc paroma samochodami zawsze pokazywał różnicę 10 km/h - ale za mało. Opieranie się na wynikach GPS-u jest dla mnie niewiarygodne. Jeśli już bić rekordy, to tylko na pomiarach fotoradarów (te z homologacją mają naprawdę minimalny błąd), pozdr. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

A kto powiedział, ze GPS jest dokładny :biggrin: Sam używałem GPS-a do pomiaru prędkości (nie tego z najniższej półki, całkiem niezły model) i co....jadąc paroma samochodami zawsze pokazywał różnicę 10 km/h - ale za mało. Opieranie się na wynikach GPS-u jest dla mnie niewiarygodne. Jeśli już bić rekordy, to tylko na pomiarach fotoradarów (te z homologacją mają naprawdę minimalny błąd), pozdr. :biggrin:

 

heh i zaburzyles caly tok myslenia zazdrosnych rekordzistow

 

i się wyjaśniło.

90% z 271 to 243,9 km/h co i tak moim zdaniem jest bardzo szybko.

 

Pozdro

 

to teraz juz bede wiedzial ze mi 10% za duzo pokazuje i zaraz sobie drukne posty i w razie mandatu bede negocjowal kwote(pewnie policja uwzgledni ocene forumowych ekspertow a nawet jak nie to biegli na pewno powiedza to samo) a druga sprawa jest taka ze nie jade dla kogos zeby sie pochwalic i zeby byc najlepszy(sa lepsi) jade dla siebie bo lubie wieksze predkosci po prostu mnei to kreci, a tak swoja droga kazdy tu narzeka ze to wariactwo a dzisiaj lecac po trasie wroclaw walbrzych widzialem dwa dzwony-oczywiscie puszkami-na wysokosci ksiaza mniej powazny ale jedno autko w rowie a drugi przed lub za wojnarowicami i tam wygladalo nie ciekawie byli jacys poszkodowani-stal tez motocykl ale po to by zadzwonic po pomoc-i tak mysle jak ci ludzie jezdza przeciez nie osiagaja jakichs kosmicznych predkosci droga tam elegancka asfalt rowny widocznosc dobra i takie cyrki to co bedzie po deszczu,noca albo w sniegu???

 

p.s w tym samym czasie w miroslawicach byly jakies pokazy,festyn albo czort wie co i byly tam 3 wozy strazy pozarnej-zuk osp, i dwa ciezkie wozy strazy panstwowej(lub ochotniczej) i pierwszy(w strone wypadku) wyruszyl, z predkoscia 40km/h, z wlaczonymi sygnalami swietlnymi zuk-zgroza

 

Ciekawe o ile licznik zciemniał ?

 

Bo nie sądze, zeby na seryjnym liczniku była 100% dokładność, tak jak to było w hajce, ktorą pobijali rekord, na blacie sporo ponad 300 a na gps minimalnie ponad 300.

Zeby nie robić śmietnika, to ja miałem na budziku 180 i szło dalej, ale odpuściłem.

Pozdro

 

a tak swoja droga to ta hajka sie chyba nie za bardzo popisala, bo kiedys cos w jednej gazecie pisali ze seryjna zzr1400 zrobila cos 297(mierzone gps) a ta hajka miala dosyc duzo przerobek, wiec jak policzyc koszty,prace i wlozony czas to efekt koncowy nie powalil(z calym szacunkiem dla wlasciciela i jego ciezkiej pracy oraz ogromnej pasji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...