Skocz do zawartości

planuje zakup yzf 250 mam pytania


Rekomendowane odpowiedzi

witam

prosze napiszcie mi na co szczegolnie zwrocic uwage przy zakupie tego motoru (chodzi mi tylko o silnik gdyz bedzie to moje pierwsze 4t )

co ile trzeba regulowac zawory i czy wymienia sie rozrzad

ogolnie posiadacze piszcie co wiecie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwórc uwage na to czy silnik ładnie, równo pracuje. Czy nie ma jakis niepokojących stuków, wyciekow. Łancuszek rozrzadu zmienia sie jak trzeba czyli jak widac slady zatarcia, cena łancuszka ok 150 koszt nie duzy i tez nie robi sie tego za czesto. Zawory przynajmniej raz na sezon trzeba sprawdzic, co nie znaczy ze trzeba je od razu regulowac, czasami bez regulacji mozna i 2 sezony objezdzic, wszytsko zalezy jak sie uzytkuje motor. Tak ogolnie to motorek bardzo przyjemny, mocny, super sie nim jezdzi. Roczniki bodajze od '03 maja automatyczny dekompresator wiec pali sie ten motor bardzo lekko. Po glebie dajemy cieple ssanie i pali za 1 kopem.

Jak masz jeszcze jakies pytanie to wal smiało !

Edytowane przez Tomek-KTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten motocykl od tygodnia, mam rocznik 05 i na prawdę motor jest w dobrym stanie, ale nie dlugo wezme go na przegląd i sprawdze co jest w nim do roboty. Mam zamiar wyregulowac zawory i wymienić łańcuszek rozrzadu wlasnie. W moim motorze nie było żadnych stuków, silnik chodzi bez żadnych problemów i odpala czasami ciężej czasami lżej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajna :rolleyes::D

 

okolo 60km ma wiec :) :flesje:

a na powaznie: jezeli masz jakies wieksze doswiadczenie to smialo bierz. Nie wiem czym wczesniej smigales, ale jezeli klase 125 2t/230 4t masz obcykana to mozesz spokojnie ja brac :flesje:

Cena jest jaknajbardziej ok za ten rok.

Z czesci eksploracyjych to: Lancuch rozzadu 150zł tlok 450zł korbowod 450zł

 

Ogolnie dobrze by bylo jak bys sie dowiedzial kiedy bylo cos w niej robione, np wymieniany tlok czy cos. Przy takiej "amatorskiej jezdzie" to tlok na sezon sppppoooookojnie wyrobi ;)

Pozdr.

 

Olej co 5h jaknajbardziej !!! ale filtr mozemy sobie zostawic i co druga wymiane zmieniac... no chyba ze ktos jest mega pedantem albo ma poprostu za duzo kaski :D Oleju wchodzi okolo 1,3-1,5L wiec wydatek raz na 3baki paliwa spory a do tego filter 15zł.

Edytowane przez fik554
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorek mi bardzo odpowiada. Jezdzi sie duzo przyjemniej niz setka. Jedynie musz popracowac nad zawiecha bo jest chyba jak od supermoto :) byl gesty olej zmienilem i chyba dalej zagesty (10W). Co do oleju to prawda co 5 bakow, poniewaz jest jeden obieg na skrzynie i silnik przez co opilki ze skrzyni/sprzegla dostaja sie do reszty silnika. Mysle,ze ten czas mozna troche przeholowac, ale jest to moj pierwszy 4T i nie kombinuje. Nie wiem jak jezdzisz ale 5 bakow to jest 10 treningow (przynajmnije 10 chyba ze jestes naprawde wymiataczem). Filtr oleju co 2 wymiany oleju. Po kupnie zdejmij pokrywe glowicy i zobacz jak wyglada lancuszek. Jesli jest luz to wiadomo do wymiany. Minusem rozwiazania z 2 walkami jest to, ze jak bedzie luz miedzy nimi to beda minimalne przestawienia otwierania i zamykania zaworow przez co moto przestanie dzialac poprawnie. Oleju wchodzi 1,4l wedlug serwisowki. W razie jakis innych pytan wal na gg.

 

p.s. Jak kupisz i bedziesz cos robil to informuje, ze mam ksiazke serwisowa ze wszystkimi mozliwymi luzami wymiarami i innymi bajerami.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...