Skocz do zawartości

Strzelanie w tłumik


wodzbb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomex Yamaha YBR125

Jak hamuję silnikiem to też mam fajny dość niski dźwięk, czasem zdarzy się także strzał w tłumik ale bardzo rzadko. Sprzęt fabryczny - bez tuningu :flesje:

Edytowane przez Tomex Yamaha YBR125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a strzela ci na rozgrzanym silniku?

kumpel ma KLR 600 i na zimnym garze jest wlasnie taki efekt, jak w samochodach WRC :buttrock:

zajebista sprawa moim zdaniem, ciekawe tylko czy szkodliwa dla silnika :buttrock:

nie ma znaczenia czy silnik ciepły czy zimny (wczoraj celowo jeździłem żebym mógł odpowiedziec na to pytanie :notworthy:) WALI NONSTOP ale to jest całkiem młodzieżowe i przyjemne dla ucha :buttrock:

 

Pozdro :D

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________

3xOgar200 - 2xWSK125 - 2xJawaTS350 - MZETZ250 - Jawa Style - Kawasaki gpz 750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja XJ 600 ( 1989r. orginalne wydechy) często jak np. puszczam gaz przy prędkości 150-160 czyli jakieś 7500-8000 obr/min. to zdarza sie , ze strzeli w komin , z tego co mi mówiono to ogień też widać :D i co zauważyłem , dawniej zjawisko to było znacznie częstsze, ale zmniejszyłem jej dawke (paliła za dużo i świece były czarne)i teraz to niekiedy zdarza sie przy w.w. prędkościach a wcześniej to jak puściłem gaz nawet przy 120 to niekiedy strzelał. Wiec moze musicie troszke dawke przykręcić ? Nie palą wam za dużo ?bo moja paliła wtedy nawet 8 litrów , teraz do ok 7,3 przy kręceniu prawie do końca a przy normalnej jezdzie 6,5-6,7 l. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bulgocze tylko wtedy gdy na 1 lub 2 biegu przeciagne na wyzsze obroty i zamkne gaz - strzelanie wystepuje w zakresie 6 - 5 k obr.

 

Ostatnio czesciej zdarza sie strzal w tlumik podczas odpalania na zimnym silniku. Chwile musze krecic a pozniej glosne sru ! i dopiero silnik chodzi - czy to jest wskazowka awarii w silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Xv 750 po ulżeniu wydechowi ( nawiercanie , wypatroszanie) wali w komin az miło przy zamknięciu przepustnicy. Czy jest to szkodliwe nie wiem ?! Wiem tylko , że nowa CBR na seryjnym wydechu tez sadzi strzały w tłumik. Czy jest źle wyregulowana ? watpię! przed zmianami w mojej Virago strzały bywał , ale sporadycznie. Ingerencja w wydech prawie zawsze kończy sie strzałami. Mnie się to podoba STARUSZKI WYZYWAJA I UCIEKAJĄ Z DROGI!!!1):banghead::):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...