Skocz do zawartości

Mały Problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam takie pytanie czy mozna gdzies zdać karte motorowerową jezeli w szkole juz się nieda??

Słyszalem ze na policji mozna zdawać czy to prawda?? A jezeli tak To do kogo ma sie zgłosić??Do Komendanta??

Co zrobia mi jeśli złapia mnie bez karty motorowerowej ale bede miał przy sobie papiery od motoru??

Sorki że sie powtarzam ale niemogłem tego znaleść :icon_twisted: Moze gdzie jest ale niemailem czasu z góry THX

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie stary, widze że z piły jesteś :icon_twisted: Jeśli chodzi o kartę to idź do WORDu tam sobie załatwisz. Ale nie wiem czy jest sens, oni chyba tak naprawdę nie zwracają na to uwagi takiej szczególnej. Uśmiechniesz się i bedzie ok :icon_mrgreen: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Pile. Ale w Warszawie kartę motorowerową można wyrobić w jednym z okolicznych szkół jazdy.

Ale z tego co wiem to szkoła ma obowiązek przeprowadzić szkolenie + egzamin na kartę motorowerową i rowerową. Najlepiej wybierz się do wydziału komunikacji i zapytaj gdzie możesz wyrobić kartę motorowerową powinni odpowiedzieć.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowod tymczasowy jest od 16 roku zycia

 

nie ma instytucji dowodu tymczasowego, istnieje możliwość wyrobienia normalnego dowodu od 13go roku życia za zgodą rodziców, dowód taki jest waży 5lat od daty wydania.

 

coprawda nie rozwiązuje to problemu, bo prowadzić motorower powinieneś mieć karte motorowerową lub dokument poswiadczający osiągnięcie 18lat, ale wątpie żeby w przypadku kontroli były z tym jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc z ta kartą to jest tak: prawo i obowiązek wydania mają dyrektorzy szkół i nikt poza tym.

Jeśli nie możesz "zrobić" jej w szkole z jakiś tam przyczyn, to możesz zdać egzamin lub zrobić kurs z egzaminem np. w WORD-ie lub innej firmie.

Wystawią Ci po zdaniu taki dokument poświadczający zdanie egzaminu.

Idziesz z tym kwitkiem do dyrektora szkoły i on ma obowiązek wydać Ci kartę.

 

 

Ale w praktyce nie jest to takie proste. Panie w Wydziale komunikacji zrobiły "wielkie oczy" jak sie pytałem. W naszym PZM-ocie też nikt nic nie wiedział.

Po prostu trudno znaleźć "firmę" której się chce robić takie egzaminy.

Ja znalazłem takową ( Ośrodek szkolenia PZMot) dopiero we Wrocławiu bo w moim miastku nikt sie tym nie zajmuje.

 

Zawiozłem więc mojego juniora do tego Wrocławia i tam zdał egzamin z przepisów i jazdy, w cenie 30 zeta.

 

Na drugi dzień wizyta juniora z zaświadczeniem u dyrektora szkoły i po południu już śmigał po drodze "legalnie" :flesje:

Edytowane przez Jack-Jawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc z ta kartą to jest tak: prawo i obowiązek wydania mają dyrektorzy szkół i nikt poza tym.

Jeśli nie możesz "zrobić" jej w szkole z jakiś tam przyczyn, to możesz zdać egzamin lub zrobić kurs z egzaminem np. w WORD-ie lub innej firmie.

Wystawią Ci po zdaniu taki dokument poświadczający zdanie egzaminu.

Idziesz z tym kwitkiem do dyrektora szkoły i on ma obowiązek wydać Ci kartę.

Ale w praktyce nie jest to takie proste. Panie w Wydziale komunikacji zrobiły "wielkie oczy" jak sie pytałem. W naszym PZM-ocie też nikt nic nie wiedział.

Po prostu trudno znaleźć "firmę" której się chce robić takie egzaminy.

Ja znalazłem takową ( Ośrodek szkolenia PZMot) dopiero we Wrocławiu bo w moim miastku nikt sie tym nie zajmuje.

 

Zawiozłem więc mojego juniora do tego Wrocławia i tam zdał egzamin z przepisów i jazdy, w cenie 30 zeta.

 

Na drugi dzień wizyta juniora z zaświadczeniem u dyrektora szkoły i po południu już śmigał po drodze "legalnie" :flesje:

 

 

 

No wiec tak Moze podasz mi adres w wrocławi przejade sie tam i sie zapytam bo kurde yłem w osrodkach szkolei i powiedzieliz e tylko szkoła ma obowiazek kurde a ja mam Dt i chhce wrescie nia posmigac na legalu kurde

 

A wiez moze czy policja robi karte motorowerowa kurde co za problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co zrobia mi jeśli złapia mnie bez karty motorowerowej ale bede miał przy sobie papiery od motoru??

 

zrobią ci tyle samo co za jeżdżenie każdym innym pojazdem bez prawa jazdy, czyli średnio 500 zł i jakięs odroczenie, ale tak jest w teorii a w praktyce jest zazwyczaj inaczej (przynajmniej jezdżąc motorowerem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam takie pytanie czy mozna gdzies zdać karte motorowerową jezeli w szkole juz się nieda??

Słyszalem ze na policji mozna zdawać czy to prawda?? A jezeli tak To do kogo ma sie zgłosić??Do Komendanta??

Co zrobia mi jeśli złapia mnie bez karty motorowerowej ale bede miał przy sobie papiery od motoru??

Sorki że sie powtarzam ale niemogłem tego znaleść :biggrin: Moze gdzie jest ale niemailem czasu z góry THX

POZDRO

 

Jesli szkoła nie prowadzi szkoleń a co za tym idzie egzaminów na kartę rowerową bądz motorowerową - uprawnienia takie w pierwszym rzędzie można uzyskać w najblizszym WORD ( Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ).Niektóre jednostki Policji prowadzą okazjonalnie egzaminy na karty rowerowe i motorowerowe ( np. Dzień Dziecka, Święto Policji ), lecz nie mają obowiązku prawnego do ich prowadzenia, ale jeśli już Masz zamiar udać się do tej instutucji, to idz w pierwszym rzędzie do Naczelnika-kierownika ( Sekcja-Referat ) Ruchu Drogowego i tam zapytaj o mozliwość uzyskania karty.

Co do drugiego pytania - sankcje karne dot. kierowania pojazdem bez uprawnień opisane są w art 94$1 Kodeksu Wykroczeń, czyli grzywna ( MKK-500 zł + punkty karne ). Na miejscu podczas, kiedy policjant ujawni fakt naruszenia przepisu art 94$1 może zastosowac tryb postępowania mandatowego, jeśli oczywiście kierujący odpowiada za czyn będący wykroczeniem ( zasada odpowiedzialności - ukończenie 17 lat ), jeśli natomiast kierujący jest nieletnim, policjant ma obowiązek sporządzenia notatki urzędowej i skierowania jej do sekcji d/s nieletnich, gdzie sprawa kierowana jest do Sądu d/s Nieletnich w trybie opiekuńczo-wychowawczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już odraczania praw jazdy poonani ...

 

Wracając do tematu ja także w szkole się nie załapałem, więc poszedłem do Młodzieżowego Domu Kultury - tam mogłem zdawac :biggrin:

 

Problemem było to, że nie miałem wtedy jeszcze motoroweru a oni też nie mieli, więc zdałem rowerową a w sekretariacie Pani się "pomyliła" i podbiła mi motorowerową - żeby bylo jasne nie dawałem żadnych łapówek, ładnie poprosiłem :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...