Skocz do zawartości

Alpy lipiec - sierpień


Maciek PO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukamy chętnych kilka motorów na wspólny wyjazd w Alpy. Ausrtria-Włochy-Szwajcaria 10-14 dni.

Mile widziane pary. Termin do uzgodnienia preferujemy turystów, latamy ok 160-180km/h na autostradach. Noclegi w pensjonatach, hotelikach. Proponujemy wcześniej wspólnego grila aby omówić szczegóły. Jesteśmy z P-nia. :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

wraz z mym dziewczem planujemy wyjazd począwszy od ostatnich dni lipca. Na pewno obieramy kierunek południowy zachód. Myśleliśmy by przez Alpy przebić się do Chiszpanii ale tak na prawdę jedziemy gdzie nas oczy zaniosą, więc napisz coś bliżej a może byśmy się razem wybrali. Termin do 15 dni jest w sam raz bo tyle będe miał urlopu. Pozdrowiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie mam, niestety, w tym roku szansy pojechania w Alpy (w planie KArpaty), ale robiłem trasę dookoła Alp dwa lata temu (cztery motocykle) i chętnie służę doswiadczeniami (fajnie jest pojechać np. najwyższymi przełęczami - świetne drogi ...).

 

Jacek

 

mail:[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wraz z bratem, bratową i moim mężczyzną i planujemy również taką trase jakoś w lipcu, chcemy intensywnie zwiedzić Alpy, wiec spostrzeżenia jackap były by tutaj wyjątkowo pożadane :) Bedziemy jechać nasza xjr-ką i hayabusą. Chcemy zmniejszyć koszty jak tylko bedzie mozna, nie bedziemy nocować w kwaterach, tylko pod namiotem- najlepiej, bo tam gdzie chcemy :flesje:

Poza tym mieszkamy w Poznaniu - moze jakies piwko panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie to jest dobry pomysł bo na forum będziemy ciągnąć ten temat tygodniami a że wszyscy z Poznania to na pewno jakąś wspolną chwilę się znajdzie, więc czekamy na propozycje. Jeśli chodzi o środę albo ten weekend to nie ma zbyttnio problemu z mojej strony ale nicech się wypowie reszta.

 

Czekamy niecierpliwie na wskazówki Jacekp. Kwestja trasy jest równie interesująca co kwestja cen poruszona przez Słońce. My też obstajemy przy namiotach.

 

Czekamy na termin spotkania, do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacuś! Czy my sie nie znamy z Moto-Magneto?

Co do spotkania to proponuję spotkanie w środę o godzinie 19:00 stacja SHELL rondo obornickie. Stamtąd mała przejaźdźka np. Wągrowiec czy cuś:flesje: i omówienie przy kawce wstępnych planów, terminów itp. a w piątek wspólny gril. Czekam na Wasze propozycje co do spotkania i potwierdzenie środowego spotkania na forum.

Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również służę wskazówkami na temat Alp :D Trochę tam lataliśmy ostatnimi czasy.

 

W tym roku wybieramy się być może 8 lipca na zlot Adventure Riders w okolicach Cortina d'Ampezzo. Ale SV1000 raczej tam nie da rady (w planach są rzeczki do pół metra głębokości itp :notworthy: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witka.... tak sie sklada ze tez mam chec zrobic rundke po Alpach....moze polecicie jakies ciekawe motocyklowe traski...wiadomo o co chodzi duzo zakretow i gladki asfalcik...wyjezdzam z Anglii 23 czerwca i w zasadzie jade do POlski, ale po drodze warto zrobic Alpy (chociaz to nie bardzo po drodze )...wiec prosba o jakies sugestie... jade Suzuki TL1000R wiec raczej przeprawy rzeczne odpadaja... to ma byc raczej szybszy przelot niz doglebne zwiedzanie...moze 2 gora 3 dni...no i moze jakies sugestie odnosnie noclegow... namiot odpada...wiec moze orientujecie sie w cenach noclegow ... oczywiscie tych tanszych.... wlasnie jestem swiezo po wyprawie do Szkocji i ciagle mi malo...zakretow... pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak na szybki numerek :icon_mrgreen: to radzę zahaczyć o Dolomity, czyli okolice Cortiny d'Ampezzo oraz wysokie Alpy czyli GrossGlocner. Zwłaszcza na te drugie radzę dobrze przygotować hamulce, głupio by było jakby przy zjeździe gdzie na dwójce cały czas trzeba hamować skończyły by się klocki lub zagotował stary płyn.

Radzę wybierać trasy bardziej lokalne, nawierzchnia świetnie utrzymana ( jeżdżą zamiatarki :icon_mrgreen: ) a ruch mniejszy. Należy uważać na białe vany, to oni o dziwo wywijają tam najostrzej. Nie sportowe samochody, nie kabriolety i nawet nie motocykle. Czasami aby takiego wyprzedzić trzeba się nieźle zwijać. Są to są miejscowi, więc nie ma co się dziwić, znają trasę doskonale i wielokrotnie przetestowali wszystkie zakręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękujemy wszystkim za porady i zainteresowanie. Jedziemy z Michałem 1 sierpnia. Do zobaczenia na trasie może gdzieś w Alpach. Pozdrawiam!

PS. Pozdrowienia dla mojego kolegi Wojtka, który wrócił z Alp samolotem z nogą w gipsie po spotkaniu z puszką. Wracaj do zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie mam, niestety, w tym roku szansy pojechania w Alpy (w planie KArpaty), ale robiłem trasę dookoła Alp dwa lata temu (cztery motocykle) i chętnie służę doswiadczeniami (fajnie jest pojechać np. najwyższymi przełęczami - świetne drogi ...).

 

Jacek

 

mail:[email protected]

Witam. Jesli można to ja poproszę jakieś wskazówki i fajne traski alpejskie. O GrosBglockner wiele słyszałem i jest obowiazkowa na trasie przejazdu- moja podróż Do Hiszpanii. Zamierzamy przenocować w okolicach Seeboden i stamtąd ruszyć na trasę poprzez Hohe Tauern. Ale dalej nie wiem czy jechać przez szwajcarię (koszta, gdzie ciekawiej) czy ruszyć przez włoskie Dolomity w kierunku Genuy a stamtąd do Francji. Czekam z niecierpliwoscią na każde wskazówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...