Skocz do zawartości

Problemy z hamulcem tarczowym DT


krzysiek_1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Jaka może być przyczyna słabego hamulca tarczowego w dt80lc2 z 94r. Odrazu mówie ze mam troszke przetarty przewód hydrałliczny. Ostatnio dolewałem dot4 ale to nic nie daje. Chciałbym odpowietrzyć układ ale mam ułamana śrubke od odpowietrzenia. Co mam zrobić, jak odpowietrzyć, jak wykręcić końcówke ułamanej srubki, gdzie moge kupic nowy przewód płynu hamulcowego? Klocki sa dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli srobka sie ulamala to male prawdopodobienstwo jest ze ci sie ja uda wykrecic. Trzeba bedzie zabrac wiertarke rozwiertac srobke i nagwintowac gwintownikiem otwor. Pozniej szukasz takiej srobk zeby pasowala do nowego otworu.

Nowy przewod hamulcowy trzeba bedzie pewnie zamowic w jakims sklepie z czesciami motocyklowymi.

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śrubka ułamała się przy płaszczyźnie więc z zewnątrz niczym jej nie chwyce :/ ale będe coś kombinował :buttrock: a śrubke zapasową mam :buttrock: Gdzie kupic przewód? W jakich cenach są takie przewody hamulcowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śrubka ułamała się przy płaszczyźnie więc z zewnątrz niczym jej nie chwyce :/ ale będe coś kombinował :buttrock: a śrubke zapasową mam :buttrock: Gdzie kupic przewód? W jakich cenach są takie przewody hamulcowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć ze istnieją tzw. wykrętaki. Koszt jakichs porządnych to 30zł a czasem są jedynym ratunkiem. Uzywa sie tego tak ze nawiercasz tą srubke w środku i wykrętak sie wkręca jak na "lewy" gwint. Ostatnio tak śrubke wykręcałem ze sprzęgła jak sie urwała. Cała czynnosc jest bardzo prosta o ile umie się w miare dobrze wiercic i ma sie w miare dobre wiertła. A co do propozycji nagwintowania i znalezienia innej śrubki to raczej nie ma możliwosci bo nawet te na M6 lub M5(nie pamiętam juz) są trudno dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć ze istnieją tzw. wykrętaki. Koszt jakichs porządnych to 30zł a czasem są jedynym ratunkiem. Uzywa sie tego tak ze nawiercasz tą srubke w środku i wykrętak sie wkręca jak na "lewy" gwint. Ostatnio tak śrubke wykręcałem ze sprzęgła jak sie urwała. Cała czynnosc jest bardzo prosta o ile umie się w miare dobrze wiercic i ma sie w miare dobre wiertła. A co do propozycji nagwintowania i znalezienia innej śrubki to raczej nie ma możliwosci bo nawet te na M6 lub M5(nie pamiętam juz) są trudno dostępne.

 

Kto szuka ten znajdzie :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej znales uzywki na allegro i zaplacic te 50 zl jak sie babrac nie powiem ze nie warto sprobowac ale mozna łatwo to spieprzyc pierw sproboj jak sie nie uda to szukaj na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...