Skocz do zawartości

Jak wymienić szkło lusterka?


jelu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim nowym motorq - VFR 800 '98 szkło lewego lusterka prawdopodobnie jest dorabiane (obudowa napewno oryginalna), gdyż obraz w nim jest normalny, a przecież lusterko wsteczne charakteryzuje się pomniejszeniem obrazu - takowe mam prawe(delikatnie oddala).

A teraz pytanie - czy ktoś z was już wymieniał szkło lusterka? Jak to zrobić by niczego nie zniszczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jes bardzo prosta odrysuj sobie wzor szkla przed jego wybiciem a nastepnie delikatnie wybij jakims malym mloteczkiem szklo ktore jest obecnie pojdz do pierwszego lepszego szklarza i powiedz zeby Ci wycial nowe ja tak zrobilem i sladu zadrapania nie ma ani tez nie widac aby szklo bylo doklejane i dorabiane!pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Kubryn. Zrób szablon najlepiej z twardej tektury tak by wchodziło nie za luźno i zanieś do szklarza on już zrobi resztę tzn. Dopasuje lusterko i przymocuje w obudowie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję z całym lusterkiem pojechać do szklarza. On sam odrysyje i dotnie, a jak mu trzaśnie przy montażu to powtórzy całą operację. Ja kiedyś wymieniałem 3 lusterka i szklarz dorobił szyby płaskie, choć oryginały były panoramiczne. Zapytaj się od razu szklarza czy dorabia lustra samochodowe, bo jak nie to nie warto zawracać sobie gitary i szukaj innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jak pisza wyzej szkło lustra jest przyklejone do "blaszki" ktora siedzi w obudowie zeby je wymienic trzeba sie pozbyc starego lustra albo mloteczkiem albo postaraj sie jakos odkleic brzeszczet wcisnij pomiedzy lustro i blaszke i kombinuj. nastepnie z odrysem do szklarza i nowe ci włozy. (przepraszam za malo fachowy jezyk)

 

osobiscie to polecam poszukaj calego lustra na szrotach czasami sa i to w barzo okazyjnych cenach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...