Skocz do zawartości

Junak m10 skrzynia


paho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli bylaby dobrze poskladana to automat musialby chodzic :biggrin: Czy dobrze masz wyosiowana i wydystansowana skrzynie :buttrock: Sproboj pokrecic zebatka i wowczas ostaraj sie zmienic bieg....

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Zdejmij automat i sprubuj pokrecic samym walkiem zmieniacza . Jak nie da rady to to pewnie zle wydystansowales .. a jak da rade to zmieniacz lipny albo zle zlozony :buttrock: Albo tak jak pisze MOC ... bywa ze biegi slabo wskakuja na postoju .. trzeba kolem pokrecic .

 

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Na tak zadane pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi ... podkladki dawac tak zeby bylo dobrze , tzn otrzymac finalnie prawidlowy luz :flesje:

 

Wiecej tutaj http://www.junak.riders.pl/tn.htm

tutaj polozenie podkladek http://www.junak.riders.pl/BIBLO/SERV10/ins13.htm#s67

 

a tutaj dokladna instrukcja dystansowania http://www.junak.riders.pl/BIBLO/SERV10/ins15.htm

 

 

pozdrawiam herflik

 

ps. moja osobista rada ... kup sobie chlopie do tej roboty jakis browar i nie daj sie sprowokowac :) to wymaga sporo cierpliwosci :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

miałem ten sam problem po remoncie skrzyni

zauważyłem że wałek zmieniacza staje w miarę dokręcania śrub pokrywy skrzyni

wykręciłem wszystkie szpilki, docisnąłem pokrywę i wałek chodził

zacząłem po kolei wkręcać szpilki i dokręcać nakrętki i doszedłem która szpilka ciągnie pokrywę - po dokręceniu tej szpilki wałek stawał

rozwierciłem nieco ten otwór w pokrywie by dać luz tej szpilce

i teraz jest okej

niemniej wina może też leżeć w dystansach

sprawdź czy wałek jest luźniejszy po poluzowaniu śrub dekla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem po remoncie skrzyni

zauważyłem że wałek zmieniacza staje w miarę dokręcania śrub pokrywy skrzyni

wykręciłem wszystkie szpilki, docisnąłem pokrywę i wałek chodził

zacząłem po kolei wkręcać szpilki i dokręcać nakrętki i doszedłem która szpilka ciągnie pokrywę - po dokręceniu tej szpilki wałek stawał

rozwierciłem nieco ten otwór w pokrywie by dać luz tej szpilce

i teraz jest okej

niemniej wina może też leżeć w dystansach

sprawdź czy wałek jest luźniejszy po poluzowaniu śrub dekla

Tu się zgodzę z kolegą też miałem podobny problem. Zmieniałem automaty i pokrywy skrzyni i nic. Dopiero jak wyczaiłem która szpilka ma tendencje do "ciągnięcia pokrywy", delikatnie rozwierciłem jej otwór w pokrywie i jakoś poszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja tak mialem gdy skladalem silnik na "chypcika". zapomnialem zalozyc dekielka (taki kawal blachy ;) ) pod zmieniacz. no ale to napeno nie jest mozliwe w twoim przypadku :icon_twisted:

 

a jest tez mozliwe ze jest za duzo podkladek dolozonych albo cus.

proponuje odkrecic dekiel i sprawdzac czy w miare odkrecania walek zacznie sie "krecic". jesli nie no to kombinuj dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialem gdy skladalem silnik na "chypcika". zapomnialem zalozyc dekielka (taki kawal blachy :) ) pod zmieniacz...

 

Ja raz w czasie składania, nie zauważyłem, że spadła mi jeda ze sprężynek zmieniacza.

Byłem ciężko zdiwiony, że "nie działa". Wk...zdenerwowałem się jak w syfie pod silnikiem znalazłem ową sprężynę.

Trza wszystko dokładnie obejrzeć i sprawdzić. Ale powracając do głównego wątku:

Numer na pokrywce skrzyni zgadza się z wybitymi na karterach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

proponuje jednak zdjac dekiel skrzynki i zobaczyc czy wałek wodzików lekko sie obraca.pozniej sprawdzic czy zmieniacz dziala bez kontaktu z wałkiem. pozniej wszystko zlozyc jeszcze raz i w czasie dokrecania sprawdzac czy walek wodzików obraca sie lekko w palcach. jesli nie no to lipa... trzeba dystansowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...