Skocz do zawartości

Honda XLR 125 - dla kogo ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przegladajac archiwum natknalem sie na kilka calkiem obszernych watkow dotyczacych xlr'ki 125, jednak nie udalo mi sie odnalezc informacji mogacej udzielic odpowiedzi na nastepujace proste pytanie:

 

Czy jest to dobry wybor dla kierownika o wzroscie lekko ponad 180 cm i o masie wlasnej (gotowej do jazdy :biggrin: ) okolo 85 kg ? Czy nie jest troche za maly/niski ?

 

informacje dodatkowe:

 

- pierwsze moto

- charakter jazdy to 99% lekkie trasy w lasach, bez skakania itp.

- w trakcie kursu kat. B.

 

Czy jednak lepiej szukac czegos minimalnie wiekszego jak np. Dr 250/350, XT 350 (XT 600 to chyba juz za duze taj na oko)- z tym ze mala podaz na rynku tych modeli a jak juz sa to zaawansowane wiekiem.

 

dziekuje z gory za ewentualne odpoweidzi/porady

 

pozdrawiam

 

Pawel W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozejrzyj sie lepiej w jakichs 250-400.

jestes duzy, stary to po co ci turystyczna setka?

przyklad: kawasaki kmx 125 (odblokowany) - moc niby 25 KM, a po zaoranym polu na 3 biegu juz nie za bardzo...

 

bierz jakies 250 albo 350 w czterosuwie.

KLR 250, XT (a najlepiej TT) 350, DR 350. hondy i wlochy mi jakos nie leza.. nie wiem w sumie dlaczego.. ot takie osobiste zniechecenie

 

moj klr 250 to nie demon .. wiadomo ze przydaloby sie wiecej kucy - ma ich 24 -a w terenie idzie jak burza, na rowni z klr 600, a nawet lepiej bo sie mniej kopie na podmoklym terenie :buttrock:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xlr moim zdaniem to jest takie moto dla naprawde poczatkujacego motocyklisty enduro. Malo pali, mala moc, taka duza nie jest. ale jak ktos duzo jezdzi 80cm3 (DT, MTX)i nie ma kasy na wahe to moglby sobie xlr kupic, ona pali 3-4 na 100 tylko , czasami ponizej 3 sie zejdzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami ponizej 3 sie zejdzie;)

mhmm, poniżej 3 powiadasz, to ja myślałem że tyle to tylko skuterki zdlawione biorą. a tu prosze 125, jazda w terenie i ci poniżej 3 weźnie. jakoś wierzyć mi sie nie chce. pozatym masz i wiesz że tyle pali cyz gdzieś przeczytałeś? albo może kolega powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palić to naprawde mało pali mam dr, a jak zatankowałem cały bak to przejechałem ze 280 km, jakoś tak, więc te sprzęty naprawde mało palą, no a moc, naprawdę to jest sprzęt dla tego co zaczyna zabawe z motorkami :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli rozumiem ze 125 nalezy wykluczyc z rozwazan. Pozostaja wiec:

 

- KLR 250

- Dr 350

- Xt 350 (xt 225)

- TT 250

- XR 250

 

Tylko ze troche ich malo (takie wrazenie przegladajac allegro/otomoto).

 

A jakie sa opinie o hondzie dominator nx 250 ? Troche wyglada na bardziej turystyczne moto, ale moze tez do lekkiego lasku sie nada ?

 

 

dzieki

 

Pawel W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...