Jump to content
Sign in to follow this  
Ario

Jaki skuter o pojemności 100 - 125ccm???

Recommended Posts

Witam!

Znajomy chce kupić skuter z tego zakresu pojemności. Ma to być nowa maszyna w cenie do 15.000zł. Przeznaczona głównie do ruchu miejskiego, nie ma to być żaden model "racingowy" tylko coś eleganckiego, dobrze chroniącego przed wiatrem, z wygodną kanapą. Spalanie się nie liczy :).

Co moglibyście polecić i ile to coś kosztuje. Wiem, że Yamahę Majesty 125 można mieć za 14.500 zł

pozdr

Peugeot Elyseo i jego nowsza wersja Elystar są nawet fajne

Atrakcyjne są też Suzuki Epicuro ( 11 000 zł)

Najlepiej nich sam se obejrzy http://www.skutery.net/opisy.asp

mi sie wydaje, że epicurio jest wygodniejszy... nigdy na nim nie siedziałem, ale mam większe zaufanie i większy respekt dla Suzuki :)

Witanko, jaki możecie polecić dobry skuter o pojemności 125 cm³? Który z tych będzie najlepszy Piaggio Xevo, X8, X9, Aprilia Atlantic, Peugot Satelis, Yamaha Skyliner, Suzuki Burgman? Chciałbym, zeby skuter był duży, z dużą szybką w cenie do 4000zł. Z wyglądu bardzo podoba mi się Malaguti Madison, Majesty i Piaggio X9, są takie masywne. Jednak nie wiem, czy w tej cenie da się coś kupić.

Edited by bimota

Do 4000 zł spokojnie coś kupisz tylko nie ograniczaj się do konkretnego modelu. Obojętnie co wybierzesz to będzie jeździło. Byle było w przyzwoitym stanie. 

W zeszłym roku w grudniu znajomy za 4500 zł dorwał Peugeota Satelisa 125. Silnik na wtrysku, ABS, fajny stan. Bez problemu da się kupić tylko podstawa to weryfikacja stanu technicznego, skutery są strasznie upierdliwe w serwisowaniu z racji obudowania plastikami.

Przede wszystkim sprawny. W tej cenie im mniej skomplikowany, tym lepiej. To, co KS wyżej wymienił to: Lambretta  nie istnieje od dzisięcioleci; Vespy generalnie ok, ale w tej cenie to nie wiem, czy nie takie oparte o śmietnik i pordzewiałe, co w ich wypadku jest b. ważne - samonośne blaszane nadwozie; Piaggio - kupa modeli do wyboru. 

Znalazłem w bardzo dobrym stanie Piaggo Xevo, ale koleś chcę o 800zł więcej niż mój budżet. Nie wiem ile zejdzie z ceny, ale jeżeli jest dobry, to czy ten model skutera jest wart zakupu? Jest z 2010 roku. Trochę mnie to dziwi, ponieważ dokładając 400zł jest już skuter Barton z 2016 roku, o super sportowym wyglądzie. Ale domyślam się, że marka Piaggio ma lepszą renomę stąd taka wysoka cena tego pierwszego i 6 lat starszego skutera?

https://www.otomoto.pl/oferta/barton-skuter-barton-b-max-125m3-ID6CQbit.html#49a0bafce0

Edited by bimota

Ja wiem czy renomę? Po prostu jest to markowy sprzęt, a Barton to tylko nic nie znacząca naklejka na jakimś skuterze produkowanym w jakiejś chińskiej fabryce, bo coś takiego, jak fabryka Barton nie istnieje.

Jak Ci nie przeszkadza niecałe 8 KM i silnik chłodzony powietrzem w tym całym Bartonie to bierz. Piaggio 15 KM i chłodzenie cieczą, trochę inna liga.

Na osiągach mi tak bardzo nie zależy, ale fajnie aby skuter miał prędkość maksymalną około 120km/h, żeby móc jeździć bez problemu pomiędzy 80-90km/h. Skuter ma być pod prawko B, więc czasem i tak nie musi być zblokowany z tych 15KM?

Musi mieć nie więcej niż 11 kW czyli Piaggio się łapie. Zapomnij o 120 km/h w tym 8 konnym Bartonie. Stówkę to on będzie miał prędkości maksymalnej a przelotowa to tak 70 km/h.

Dlaczego japońskie skutery takie jak Kawasaki J125 są jeszcze dużo droższe od włoskich skuterów typu Piaggio?

Edited by bimota

Bo są japońskie 😄 Jak ma być tanie i w miarę młode to zainteresuj się tajwańską produkcją: Kymco, SYM, Daelim (to chyba Korea?). Do Kymco jest świetna dostępność części, do dwóch pozostałych nie jestem pewien, wysłałem maila do importera SYM bo się zastanawiam nad jednym ich modelem z 2011 roku i zobaczymy co odpiszą.