Skocz do zawartości

Wady i zalety ....


Rekomendowane odpowiedzi

W ŚM było Suzuki DR 800 Big i to był motocykl po 100kkm i było opisane co się psuło co było wymieniane...nie było tego dużo :D i z tego co widzę silnik był bez remontu...a prędkość użytkowa na 5 biegu podana w gazecie to powyżej 80-85km/h - odpowiada to 3200 obr/min, bo pisze że poniżej szarpie na 5...

Edytowane przez gajoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ŚM pisze tak: " Ów silnik oszczędnie obchodzi się z paliwem. Najmniejsze zużycie paliwa odnotowałem jadąc w granicach 90km/h. Efekt: 3,8 l/100km. Jest też druga strona medalu. Przykład: droga Częstochowa - Łódź, prędkość 160-170 km/h, z tłumików sypało monetami. Nie liczyłem dokładnie (po co się stresować), ale było dobrze ponad 10 l/100km. Przy ulubionej (dla mnie) na tym motocyklu prędkośći 110 km/h moto spala 4,5-5 l/100km."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako użytkownik Transalpa dorzuce parę swoich uwag:

-Na 5 biegu można ,,pyrkać" już od 50 km/h, ja raczej wbijam 5-tke przy 60,zero szarpań łańcuchem.

Przy takiej jeżdzie, mało dynamicznej, nie przekraczając 100-110, moto pali mi do 4,5 litra.

Zwiększone spalanie zauważam przy przekroczeniu 140 km/h, Ale średnio wychodzi mi tak ok.5 l.( ale jeżdzę raczej spokojnie- krajoznawczo - z rzadka przekraczam 140, najlepiej jedzie mi się ok.100-110( mowa o autostradach i podobnych )

Co się tyczy wysokości siedzenia to transap jest dużo nizszy od Big-a, ja mam 176 cm ibez problemu siegam stopami ziemi, BiG jest dla mnie za wysoki i miałbym problem z podparciem.

Reasumując Transalp czy Big- stawiam na Honde, choćby za kulture pracy tego silnika,wygodne obszerne siodło i wzorową prace skrzyni biegów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielie Olek za to info...

Ma ktos wymiary obu moto ??

Mam nadzieje ze jak bym sie zdecydował na transalpa to nie wygladałbym źle na BIG-u miałem okazje sie przejechac kawałek i stwierdzam ze nie jest on dla mnie za wysoki ani za ciezki ...

Jednak ze wzgledu na silnik wybrałbym chyba honde ...

 

 

A czy na siedzeniu transalpa sie mieszczą 2 osoby spokojnie bo w big-u to nawet 3 hudzielce wejda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli transalp jest troche mniejszy ale za to ma lepszy silnik ...

a powiedzcie mi czy warto kupic np takiego transalpa z 91 roku np. no do 6k zł ??? czy za takią kase to lepiej odpuscic ??

 

Moze mnie ktos wysmieje ale zastanawiam sie od długiego czasu czy kupic turystyczne enduro czy chopperka :crossy: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Africa fakt droga..... DR 800 Big? fakt duzy i wysoko srodek ciezkosci ma (mialem 750) ale dziwiek z takiego 1 garnka jest piekny nic go nie przebije, kumpel na XTZ 750 Super Tenere - sadze ze lepszy od AT (przynajmniej tej przed 93) yamaha silnik ma niesamowity, Bigus nie ma szans nie wspominajac o transalpie, jesli wolisz spokojna jazde bral bym transalpa i reszte kasy wlozyl w jego wyposazenie, jesli wolisz byc slyszany i uznawany za indywidualiste to BIG jest zajebi... (co do przebiegu na nich to moja DR 750 miala jakies..... 150tys. i nie widac bylo by chociaz glowica byla zdejmowana) ale mowie wam z tego co juz mialem to XTZ ze swoim silnikiem, rozkladem masy i zawiecha jest chyba najlepsza - szczeze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wpisz (jak jeszcze tego nie zrobiles) w polskie google transalp (bez "honda"), i wejdz na pierwsza strone jaka ci sie wyswietli (moja przygoda ....), adresu nie podaje bo normalnie jakos nie moge wejsc. Tam znajdziesz i wymiary, i predkosci na poszczegolnych biegach i wiele innych informacji.

Sam mam trampka, recenzje jezeli chodzi o komfort jazdy i trwalosc silnika sa entuzjastyczne. Krytykowany jest za duza mase (201 kg gotowy do jazdy). Jak na 190 cm wzrostu, to poszukalbym Yamahy XTZ 750 Super Tenere, troche ciezsza ale wieksza, o znacznie wiekszej mocy (to sie czuje). Akurat brat jezdzi ST, to mam porownanie. Przy 170 cm wzrostu ST jest dla mnie za duza, TA spoko. Jeszcze jedno: ST znajdziesz w cenie TA.

Mam nadzieje ze troche pomoglem, jak jeszcze nie dokonales zakupu.

Pozdrawiam, MaRP. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...