Skocz do zawartości

jak robić coś z maty szklanej....


pit_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kopyto mam gipsowe więc chyba pozostanie mi dobrze nasącztć pierwszą matę.. zobaczymy po pierwszych próbach...

 

 

 

jak bys mugł zrobic fotki tego jak bedziesz to wykonywał był bym wdzieczny bardzo bo natchneło mnie zeby zmajstrowac sobie taki pług pod swojego gsa ;]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, że ktoś założył temat o tym o czym myśle już jakiś czas... i ktoś chyba nawet tą samą część chce sobie wyrzeźbić... :D

 

 

ja mam lepsiejszy pomysł ... kto ma wieści jak się to robi z carbonu (włukno węglowe)... chodzi o to żeby był taki połysk i żeby było widać strukture włukien :clap:

podejrzewam, że cała operacja niewiele się różni od tej z włuknem szklanym.... niestety cenowo napewno więcej to wyjdzie ale za za to jaki wygląd... :clap:

zresztą i tak nie przebije to ceny nowych wypełnień - 820zł :) za 2 małe plastiki czarne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, że ktoś założył temat o tym o czym myśle już jakiś czas... i ktoś chyba nawet tą samą część chce sobie wyrzeźbić... :D

ja mam lepsiejszy pomysł ... kto ma wieści jak się to robi z carbonu (włukno węglowe)... chodzi o to żeby był taki połysk i żeby było widać strukture włukien :clap:

podejrzewam, że cała operacja niewiele się różni od tej z włuknem szklanym.... niestety cenowo napewno więcej to wyjdzie ale za za to jaki wygląd... :clap:

zresztą i tak nie przebije to ceny nowych wypełnień - 820zł :) za 2 małe plastiki czarne ;)

 

ja mam taki malutki zamiar...dodac czarny pigment do wszystkiego...zobaczymy jak bedzie wyglądać bez malowania..a jezeli chodzi o ułożenie włukien to bedzie nie lada wyczyn zeby było równo...nawet z węglowego...chyba ze by zrobić z maty a potem na wierzch juz po zdjęciu z formy nałożyć węglówke...pomyslimy obaczymy..

 

jak bys mugł zrobic fotki tego jak bedziesz to wykonywał był bym wdzieczny bardzo bo natchneło mnie zeby zmajstrowac sobie taki pług pod swojego gsa ;]

pozdro

 

 

moge fotki podesłać ale nie majstróje tego o czym myslisz...to nie bedzie pług........

 

ale z pługiem to bedzie małe piwo ...bo nie ma zbytnio szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem tego ale na mój gust jak najpierw przemalujesz dosyć gęstą żywicą 1-2 razy poczekasz aż wyschnie to POWINNO wyjść dosyć dobrze i NIE POWINNO być widać struktury włókna . Pisze powinno bo nigdy tego nie sprawdzałem ale na chłopski rozum tak powinno wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki malutki zamiar...dodac czarny pigment do wszystkiego...zobaczymy jak bedzie wyglądać bez malowania..a jezeli chodzi o ułożenie włukien to bedzie nie lada wyczyn zeby było równo...nawet z węglowego...chyba ze by zrobić z maty a potem na wierzch juz po zdjęciu z formy nałożyć węglówke...pomyslimy obaczymy..

moge fotki podesłać ale nie majstróje tego o czym myslisz...to nie bedzie pług........

 

ale z pługiem to bedzie małe piwo ...bo nie ma zbytnio szczegółów

 

 

no ale jak mozesz to zrob fotki zobacze jak to majstrowałes;] z pługiem oczywiscie mniejszy problem tylko najgozej chyba zrobic kopyto jakies pozadne i zeby to ładnie zwymiarowac a najprosciej własnie z gipsu kopyto zrobic. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki..ale narazie nie mam sprzetu do zdjęć<aparatu> bo moja luba zabrała na wycieczke i nie mam dostępu...a sprawa wygląda tak...bierzesz orginalną część smarujesz ją czymś tłustym coby gips sie nie kleił i powoli warstwowo oblewasz to gipsem pierwsza warstwa rzadkim potem coraz gęstszym..i lejesz tak by cała forma była w miare możliwosci mocna ...ja jeszcze ładowałem aluminiowe druty w środek by mi sie nie rozpadła jak pęknie potem mozna zaszpachlowac ...

 

a jeżeli nie masz orginalnej części to bierzesz styropian i dłubiesz i dłubiesz nożykiem i papierem sciernym coby przypominało orginał ..nie jest to dla niecierpliwych ...żmudna robota...i strasznie wnerwiająca :clap:

 

 

a potem mata szklana ..dobre proporcje wszystkiego i kładziesz i wdychasz ..bleee...ale robota jak każda inna ...i samozadowolenie ze sam zrobiłeś.. hihih

 

moze wezme sie za plastiki ..ale bede musiał sobie pewne urządzonko zrobic... ale to są narazie plany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbede w domu to postarm sie"naprawic" moja stronke z remontem seci i tamsa fotki jak po koleirobilem owiewke z wlokna (od zrobienia repliki z oryginalnej owiewki, posama laminacje i chyba lakierownie)+do tego sa jescze foty z dorabiania szyby do tej owiewki ( wycinanie i giecie na goraco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolisz zrobic sobie tego wloknem weglowym?? lepiej wyglada jest lzejsze i jak sie ma o tym troche pojecia to moze byc duzo wytrzymalsze!! poza tym z weglem sie lepiej wspolpracuje:)) pozdro aha jak bedziesz kupowal zywice kup jak naj zadsza!! wtedy bedziesz mogl dobrze nasaczyc wlokno bez pozostawiania nadmiaru jezeli ostatnia warswe dobrze zrobisz to uzyskasz fajny efekt z widocznymi wypasionymi wloknami... co to jest za czesc tak wogole?? Aha i zywica poliestrowa rozpuszcza styropian to fakt ale epoxyd juz tego nie robi...

Edytowane przez pudzieek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka część...wypełnienie wokół zegarów ...ale juz chylera mnie bierze bo nie wiem jak sie zabrac do tego bo nie mam nawet kawałka orginału z którego moge kopyto zrobic....wrr....i nie mam pomysłu..a kształt jak wiadomo nie jest prosty...

a nie wiesz gdzie mozna kupic włókno węglowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu dostepne w sklepach zeglarskich gdzie odcinaja z walka na metry i w internecie tez mozna zamowic... A jak nie masz mozliwosci zalatwienia czesci do zrobienia kopyta to moze pokazesz swoja tworczosc albo nielad artystyczny bedziesz mial customa!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...