Skocz do zawartości

Wydech Monti Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item103825667_tlumik...motorsport.html

Ten tłumik ma Dominik w swoim KTM twierdzi że głos jest rewelacyjny i sporo poprawaia dół gość co je sprzedaje twierdzi że są coś jak acropovic,co wy na to?

Edytowane przez Pacian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przy okazji pytanko o tłumiki z allegro te "bezfirmowe"

 

ten nie jest najgorszy - http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=102614924

troche nie bardzo ale... - http://www.allegro.pl/item102706491_tlumik..._30cm_nowy.html

nada się to do xr 600 ?

nic rewelacyjnego, ale cena kusi

a może lepiej od jakiegos scigacza? za 150 zł na allegro spokojnie sie cos dobierze

zna ktos może dokładne wymiary tłumikow przelotowych do xr 600?

i jak wpłynie taka zmiana na zuzycie silnika???? zjawiska falowe i te sprawy :icon_razz: (?)

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!

 

Dominik pewnie zaraz odpowie, ale tak na goraco to włąsnie wróciliśmy z wypadu na Biedrusko i niestety troche się z Dominikiem na podjeździe poturbowaliśmy :0 . Jego KTM, a dokładnie właśnie tłumik Monti z całym impetem spadł na podjeździe na mnie :icon_razz: . No niestety, nie jest on tak wytrzymały (tłumik :buttrock:) jak te akcesoryjne KTMa i troche sie pogiął.... To jego jedyna wada.

 

A jeżeli chodzi o gang? Jest prawie jak Akrapowic !! Jest naprawde profi !! Też taki mam i goraco polecam, uważać trzeba jedynie podczas upadku hehe....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tłumiki są fajne - leciutkie, dają piękny bas, nie trzeba absolutnie nic grzebać w gaźniku. Zakładasz i latasz. Poprawia się dół, jest więcej elastyczności. Dźwięk jest przepiękny. To nie jest wycie, to jest bas.

Minus 1 - nie pasuje idealnie do EXC - trzeba przerabiać rurę dolotową do kolektora (przedlużyć o jakieś 5 cm).

Minus 2 - wydechy są dość delikatne, Dziś się porządnie wyrżnąłem na podjeździe, puściłem motocyk przed siebie, żeby się sam wczołgał na górę, ale nie dał rady i spadł z powrotem. Oczywiście wydech się w jednym miejscu dość mocno wgiął. Po prostu ta kwasówka nie jest zbyt gruba :icon_razz: Dobrze, że nie skręcałem go na maska na mocowaniach, to luz zamortyzował uderzenie.

Minus 3 - nie ma mocowań w zestawie, tzn te co są, to może są OK na czopra, ale nie do enduro. Trzeba dorobić. My zrobiliśmy z najmocniejszych obejm Norma, więc spokojnie daje to radę.

Poza tym same plusy - lekki, ładny, tani, dobrze wykonany, dający piękne basowe brzmienie oraz poprawiający elastyczność w dolnym zakresie obrotów.

Mam na tym wydechu przejechane już jakieś kilkaset km w terenie i już nigdy nie chcę fabrycznych wydechów. Musi być ten gang słychać, tak jak na przelotówce, nie ma bata :buttrock:

oto i ten auspuff: http://www.bikepics.com/pictures/544634/

pzdr

 

 

Z tym daj sobie spokój. Za krótki jest.

Pozostałe są OK. Brać, zakładać i cieszyć się nowymi doznaniami :banghead:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pozostałe są OK. Brać, zakładać i cieszyć się nowymi doznaniami

no mi ten pierwszy ( http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=102614924 ) przeze mnie zaproponowany tez sie lepiej podoba :icon_razz: tylko co na to silnik w moto i Piotr Dudek (z tego co pamietam to była spora dyskusja na temat przelotowych tłumików w moto i padły sugestie, że wypalają sie zawory itd ... i jeżeli koniecznie przelotówka to specjalnie dedykowana pod konkretny model czyli odpowiednie srednice, długość ...) co Wy na to? bo troche szkoda niszczyć zdrowy silnik

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planie zrobić samemu z kumplem przelotowy tłumik do mojej XLR, co z tego wyjdzie to się okaże, za to będe miał w kolekcji nowe ciekawe doświadczenie :icon_twisted: Odrazu mam takie pytanko czy średnica tej wewnętrznej rurki(z dziurkami) musi być poprostu takiej samej lub troszeczke większej średnicy niż końcówka kolektora, czy może zalecane są jakieś specjalne wymiary do danej pojemności ?? A czy nie wiecie może przypadkiem gdzie można dostać taką rurke z dziurkami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No więc godzina roboty i wydech zamontowałem głos super tylko mam pytanie do Domonika czy u ciebie jak odejmujesz gazu tez masz strzały z rury? ja jak na wolnych przegazuje to prawie ogień idzie z rury czy czasem nie cza ustawić jakoś do tego gaznika?Dodam że moto idze o wiele lepiej głos poezja tylko czasem z rozrusznika jakos dluzej pali, i bardzo mnie to ciekawi w jakim stopniu się silnik szybciej zuzywa na przelotowym wydechu.

Edytowane przez Pacian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Musisz ustawić nieco więcej paliwa - podnieś mu delitaknie poziom

paliwa. Nie powinien strzelać przy dodawniu gazu, natomiast jeśli będzie strzelał w tłumik przy hamowaniu silnikiem, to luz, nic się nie stanie.

Problemy z odpalaniem mogą brać się właśnie ze zbyt niskiego poziomu paliwa.

Poza tym piękny bas, co?? :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Acrapovic założony do nowego Husaberga 550 FE też od razu zaczął strzelać. Strzelanie na wydechu przelotowym zwiększa się w tych motocyklach, które mają pojedyńcze kolanko. No u mnie, gdzie kolanko jest podwójne, strzelanie wzrosło bardzo nieznacznie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...