Skocz do zawartości

Łancuch rozrządu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po wykonaniu regulacji zaworów, serwisanci stwierdzili, że łańcuszek jest do wymiany w niedługim czasie.

Dlaczego ?

Bo łancuszek ma już luzy, choć nie słychać żeby hałasował.

 

Mam dylemat co to znaczy "niedługi czas".

 

Zamierzam to zrobić gdzieś za miesiąc, bo w obecnej sytuacji nie mam kasy.

W ciągu tego miesiąca przejechałbym zapewne jeszcze ok. 1500km.

Styl jazdy raczej spokojny: 120-140, czasami na chwilę 160, ale bez ostrego kręcenia obrotami pod czerwoną kreskę.

 

Dobrze myśle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie powinienies kierowac do mechanika, ktory postawil taka diagnoze. Tylko on widzial ten lancuszek wiec on bedzie wiedzial najlepiej ile jeszcze wytrzyma orientacyjnie.

 

1500 km to praktycznie nic zwazywszy, ze zywotnosc lancuszka rozrzadu to kolo 40-60 tys km.

 

Moim zdaniem zrobiles troche bez sensu. Skoro robili juz zawory to bylo trzeba za wszelka cene nazbierac szybko kase i kupic lancuszek. Ja np. za wymiane lancuszka przy okazji ustawiania zaworow nie zaplacilem ani zlotowki (nie liczac kosztu zakupu lancuszka). A tak skasuja Cie znowu na kilka stówek.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie skoro nie slychac ze halasuje to po co go wymieniac ? Lancuch to nie pasek, praktycznie sie nie zdarza ze peknie (przy ekstremalnym wyciagnieciu predzej przeskoczy na zebatkach).

Jezeli juz sie tak zdarzy ze lancuch sie wyciagnie (napinacz nie daje rady) i zaczyna halasowac to wtedy jest sygnal do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sugerował się wyciągnięciem łańcucha na iluś tam pinach - bo to podaje producent, np. 21 pinow nie dłuższe niż 18cm

 

i tubym się podpiął z pytaniem:

 

ile średnio się wydłużają łańcuchy na tych 21 pinach (w całym swoim żywocie) i na ile kkm starczy 2 milimetry do granicznego wyciągnięcia (na 21 pinach)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sugerował się wyciągnięciem łańcucha na iluś tam pinach - bo to podaje producent, np. 21 pinow nie dłuższe niż 18cm...

:clap:

po naciągnięciu sie łańcucha nie zgadzją sie fazy rozrządu i silnik przestaje "zdrowo"pracować, w niektórych silnikach można ponownie "zgrać" fazy nawet na naciągnietym łańcuchu ale .... :icon_razz:

Edytowane przez niemand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz przejechane w moto (pytam z ciekawości)?

 

Trudne pytanie (z wiadomych powodów) :icon_razz:

Jestem jego pierwszym właścicielem w Polsce.

Jak przyjechał z Niemiec miał na liczniku ok. 40 000. Ja w tym sezonie przejechałem ok. 1000.

 

Zawory sprawdzałem, bo tak wynika z serwisówki, co 5 tys.

 

Na razie będe jeździł i obserwował. Jak coś usłyszę do pojadę do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, czy ktoś wymieniał może łańcuch rozrządu w ZX-9R '98-'99?

bo mam już prawie 65k km i nie dotykałem się do łańcucha jeszcze, a coś mi się zdaje, że z reguły w okolicach 50k się wymienia, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, czy ktoś wymieniał może łańcuch rozrządu w ZX-9R '98-'99?

bo mam już prawie 65k km i nie dotykałem się do łańcucha jeszcze, a coś mi się zdaje, że z reguły w okolicach 50k się wymienia, prawda?

 

jak pytałem mechanika jak często trzeba zmieniać to mówił co 40-60 tys. km. z racji tego, że ZX-9R to nie "spacerówa" chyba czas na wymianę (o ile nie była robiona).

 

ja wymieniam w czwartek :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pytałem mechanika jak często trzeba zmieniać to mówił co 40-60 tys. km. z racji tego, że ZX-9R to nie "spacerówa" chyba czas na wymianę (o ile nie była robiona).

robione, to na 99% nie było, bo kupiłem go 2,5 roku temu jak miał 24kkm przebiegu, a ja w nim nic oprócz luzów i gaźników nie robiłem.

za jakieś 4500km będę znowusz robił luzy, więc od razu wymienię łańcuch.

ale kurcze... nie przypominam sobie, żebym słyszał jakieś dzwonienie w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...