Skocz do zawartości

Spalanie - Honda CBF i CBR 600, Ile wam palą?


Rekomendowane odpowiedzi

-spokojna jazda z Plecaczkiem do 160 na trasie + troszkę miasta: nie całe 5 litrów (wielkie zdziwienie)

 

- Normalna jazda w cyklu mieszanym - do 6 litrów, kilka razy czerwone pole, kilka razy 200, ostre hamowanie i przyspieszanie.

 

- Jazda autostradą, bez używania hamulców, predkość minimalna okolo 200 a max pod 240 ~ 6.5 litra.

 

Ps. Ekonimiczny Motorek :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam sie czym pochwalić :icon_twisted:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=48440&hl=

 

 

Jak czytam wasze posty to troche wam zazdroszcze :icon_mrgreen:

P.S.

Nie popadajmy w skrajność wielkość i cięzar ciała kierowcy moze i ma wpływ na spalanie ale na max to myśle ze z 0.5L/100 i to wszystko !!

 

viperPL - nie ma to jak najładniejsze malowanie F3 hehehe:)

Edytowane przez flisert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na ten temat jest takie: takie spalanie według mnie mieści się w normie.Nie uzywamy moto do ekonomicznych dojazdów do pracy,tylko dla zabawy etc... Chcesz mieć FUN ,to płać!!! inna rzecz,jezeli palilby nadmiernie , czyli ciągle ponad dyche...wtedy cos jest nie tak,ale 8 na sto,to wydaje mi się jak nadmieniłem , w normie.Klaudiusz,jezeli twierdzisz,ze przeglądy są,i wszycho powinno być ok, to niestety ,ale musisz czymś wykarmić te Twoje stadko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na ten temat jest takie: takie spalanie według mnie mieści się w normie.Nie uzywamy moto do ekonomicznych dojazdów do pracy,tylko dla zabawy etc... Chcesz mieć FUN ,to płać!!! inna rzecz,jezeli palilby nadmiernie , czyli ciągle ponad dyche...wtedy cos jest nie tak,ale 8 na sto,to wydaje mi się jak nadmieniłem , w normie.Klaudiusz,jezeli twierdzisz,ze przeglądy są,i wszycho powinno być ok, to niestety ,ale musisz czymś wykarmić te Twoje stadko...

 

Nie no spoko, po prostu sie zastanawiam czy wszystko jest ok, w sumie jestem dużym i ciężkim chłopem więc może to ma jakiś wpływ :icon_twisted:

 

Wczoraj znów tankowałem i tak: 100 km w mieście na małych odległościach troche ze ssaniem i 60 km w korku na wylotówce z Wawy i w trasie - spaliła 8.4 Litra.

 

Może tak powinno by, zobaczymy ile wyjdzie przy powrocie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko zależy od stylu jazdy. Ja swoim dzikiem jak jechałem rok temu na zlot do szklarskiej z kumpelą jadącą virago to spalił 6 a jak latam sam i się ostro wściekam to potrafi wciągnąć 12, także w dużej mierze zależy to od stylu jazdy. YZF 750 z polerowaną głowicą.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie da sie tak do konca porownac. Bardzo duzo zalezy od stylu jazdy.

Mnie srednie spalanie wychodzi od 5,5 do 8. W miescie zawsze tankuje do pelna na tej samej stacji i tym samym dystrybutorze i zapisuje sobie km na paragonach i tak ostatnie 3 tankowania wygladaly po przeliczeniu na 100km:

1 - 6,23

2 - 7,5

3 - 5,99

 

I wszystkie km byly nawiniete w miescie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorakj wracająć z wyjazdu, spaliła mi 6,5 Litra :buttrock: Prędkości od 60-70 km/h do 120-140 km/h.

To trochę za dużo :flesje:

 

Ostatnio miałam małą wyprawę z GS-em i jechaliśmy cały czas 120 km/h. Nawet przy wyprzedzaniu starałam się nie odkręcać i spalanie było boskie :biggrin: bo wyszło: 5,4 l /100 km :biggrin:

 

Ale powiem szczerze, że wolę żeby mi paliłą 6,9 l /100 km jak jadę koło 180 km/h :eek: :flesje: Jest o wiele przyjemniej :flesje:

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorakj wracająć z wyjazdu, spaliła mi 6,5 Litra :flesje: Prędkości od 60-70 km/h do 120-140 km/h.

przy jezdzie 60 do 70 km silnik szybciej sie grzeje a i spali Ci na bank wiecej anizeli przy jedzie 120 gwrantuje Ci najlepszy przedzial predkosciowy to 4,5 do 5 tys obrotow czyli tak jak pisalem 100-120 na godz. ponizej 90 nie schodz bo to sie naprawde nie oplaca pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asarte, Kubryn, ja wiem że najlepiej jest jechac ze stałą prędkością no ale nie będe przez wioski cioł 90-100 km/h, po prostu boje sie wozów, dzieciaków, krów itd.

 

No ale Kubryn masz racje że 4-5 tyś. i minimum 90 km/h, tylko czasami trudno jest to utrzymać na naszych drogach :D Szczególnie na tej którą ja często śmigam do Teściów :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asarte, Kubryn, ja wiem że najlepiej jest jechac ze stałą prędkością no ale nie będe przez wioski cioł 90-100 km/h, po prostu boje sie wozów, dzieciaków, krów itd.

 

No ale Kubryn masz racje że 4-5 tyś. i minimum 90 km/h, tylko czasami trudno jest to utrzymać na naszych drogach :notworthy: Szczególnie na tej którą ja często śmigam do Teściów :buttrock:

LUZ BLUS :buttrock: przeciez wiadomo ze przez wioski nie bedziesz sypal 100 bo ja tez tak nie jezdze, chociaz czasami to i w moim miescie i 160 sie odkreci ale to oczywiscie jak jest pusto i nie ma ruchu ani ludzi i to przewaznie podczas nocnych wyscigow :wink: (rzadko) a i czasami mam ochote jechac sobie jak jest cieplo i ladnie 90 na godz. i rozkoszuje sie, delektuje z kazdgo kilometra wszystko zalezy od tego jaki mam humor i ile paliwa w baku :buttrock:

ale co do oszczednej jazdy to tak jak pisalem najlepiej 100-120 i nie odkrecac gwaltownie manetki, wyprzedzanie spokojnie, bez wariacji wtedy na pewno bedziesz mial najbardziej optymalne spalanie PZDR! i zycze malego spalania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...