Skocz do zawartości

Chorwacja


andzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA UWAGA MOŻE TROCHĘ SIĘ NIE WPASUJE BO NIE CZYTAŁEM CAŁEGO POSTA I NIE WIEM DOKŁADNIE CO USTALILIŚCIE ALE JA W 3 MOTORY( 2 PARKI + ZNAJOMEJ JEDZIEMY DO CHORWACJI WYJAZD 3 SIERPIEŃ POWRÓT OKOŁO 15-16 POZDRAWIAM PRĘDKOŚĆ Z JAKĄ CHCEMY JECHAĆ OKŁO 120KM/H DOJAZD 2 DNI POWRÓT TEZ 2 DNI POZDRAWIAM ZAWSZE MOŻEMY POJECHAĆ W "KUPIE" :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam wyjazd na przełomie sierpnia i września(a nawet na początku września). Jest i tak gorąco, ale już da się jechać w moto ubraniu. Koszty są o wiele niższe niż w sezonie, jest o wiele łatwiej o nocleg nawet bez rezerwacji. Minusem może być pogoda w czasie trasy tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My wybieramy się pod koniec czerwca a dokładniej - 26.06. Planujemy objechać całe wybrzeże. Jedziemy w ciemno. Nie mamy nic zorganizowanego, ponieważ wydaje nam się, że w Chorwacji bez trudu znajdziemy bazę noclegową. Mamy jedynie swoją koncepcję dotyczącą celu podróży i ogólny zarys tej wyprawy.

Spróbujcie jednak poszukać sobie jakichś namiarów jako ewentualną rezerwę, bo może się okazać, że w tym okresie jest słabo z noclegami, albo trzeba słono płacić. Zabranie namiotu też jest dobrą opcją, przy czym jak dobrze sie poszuka, to można czasem znaleźć noclegi w podobnej cenie jak pole namiotowe, gdzie płaci się od osoby, od namiotu i za motocykl.

 

Planujemy jechać przez Wiedeń i tam zatrzymać się na pierwszy nocleg. Następnie objeżdżając całe wybrzeże chorwackie przejechać przez półwysep Istria - Zadar - Sibenik - Split i dojechać do Dubrovnika.

Polecałbym jechać najpierw w dół (Dubrovnik), a później piąć się w górę wybrzeża. Ma to tą szczególną zaletę, że jadąc w górę, po prawej masz skały, a od przepaści dzieli Cię jeszcze cały pas ruchu ;-)

A winkielki są tam takie, że aż się chce oponki zamykać ;-)

Polecam także wycieczkę przez Bośnię (nie ma się czego bać), gdzie są przepiękne widoczki, drogi całkiem dobre i raczej tanie noclegi i jedzenie.

 

Tak właśnie jechaliśmy w maju 2005.

Uwaga: Kryptoreklama :wink: Fotorelacja i trochę informacji na mojej stronce:

http://moto.drfugazi.eu.org/cms/cmms/index...rwacja_Maj_2005

(Mogą być chwilowe problemy ze stronką, gdyż łącze padło i trwają prace naprawcze, proszę sie nie zrażać i próbować za jakiś czas)

 

Pozdrawiam i życzę udanego wypadu

Edytowane przez drfugazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jade ze znajomymi w pierwszej polowie sierpnia. Najpierw Plitvice poten na PD od Dubrownika. Jade oczywiscie w ciemno, bez rezerwacji. Znajomi jada juz chyba po raz 8 i gdy zalatwiali sobie rezerwacje to zwykle na miejscu okazywalo sie ze po drugiej stronie ulicy jest lepiej i taniej. To jest tak ze moze w samych Plitvicach jest tylko drogi hotel ale w promieniu kilku czy kilkunastu km jest masa kwater prywatnych i bez wiekszego problemu za 10 E cos znajdziesz. Tu masz kwatery w okolicy http://www.rakovica.hr/index_en.htm A tak na marginesie to goraco polecam te stronke http://www.cro.pl/index.php bardzo fajne forum i duzo pomocnych ludzi. Ja niestety jade puszka...(calej rodzinki nie pomieszcze na bayka:-)))

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, 10-14.08 wyjeżdżam do chorwacji na 10-14 dni... szukam chętnych na podróż w tych okolicach sierpnia... Jedzie moja rodzinka autem i nie zabardzo chce mi się za nimi "wlec" jedziemy prawdopodobnie na camping PRAPRATNO w okolicach dubrovnika - byłem tam już 2 razy i niesamowicie mi się tam podobało.

.........info o campingu: http://www.duprimorje.hr/akprapratno_en.html - ceny o wiele tańsze niż w kwaterach, a komfort jak dla mnie wysoki .............

POZDR

Edytowane przez Dzulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 10-14.08 wyjeżdżam do chorwacji na 10-14 dni... szukam chętnych na podróż w tych okolicach sierpnia... Jedzie moja rodzinka autem i nie zabardzo chce mi się za nimi "wlec" jedziemy prawdopodobnie na camping PRAPRATNO w okolicach dubrovnika - byłem tam już 2 razy i niesamowicie mi się tam podobało.

.........info o campingu: http://www.duprimorje.hr/akprapratno_en.html - ceny o wiele tańsze niż w kwaterach, a komfort jak dla mnie wysoki .............

POZDR

Byłem na nim 3 lata temu, 2 uwagi:

1) najdroższy Camp w Chorwacji na jakim bylem :evil:

2) Obsługa nieelastyczna i gburowata: skasowali nas za 2 doby tylko dlatego, że wyprowadzaliśmy się 1h po czasie kiedy skończyła się doba campingowa- oczywiscie wcześniej nam nie powiedzieli, że mamy sie zwinać najpóźniej chyba o 11:00 a na nasze tłumaczenie, że nie wiedzieliśmy pokazali nam regulamin wiszący na ścianie w ramce...oczywiscie po Chorwacku :evil:

Odradzałbym, gdyby w okolicy było cokolwiek innego godnego polecenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewnik. Wyjeżdżam do Chorwacji dnia 26 sierpień (w sobotę) Moim celem jest Istria i w tym roku tylko Istria i zwiedzanie Plitvickich Jezior. Powrót planuję ma 8 wrzesień.

Jadę z Krakowa, jeśli ktoś się dołancza to zapraszam.

Sprzęt Honda NTV - przelotowa ok 120-140.

Jedziemy w dwie osoby na jednym Moto i wciąż się zastanawiam namiot czy nie namiot???

Pozdrawiam Tomek

I czekam na ewentualne towarzystwo.

Trasa planowana Kraków - Węgry (nocleg nad Balatonem) - Istria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz pierwszuy etap trasy:

Kraków - Bratysława (tam nocleg u znajomych) i ...

zastanawiam się nad najlepszym dojazdem do Istriia

a) Wiedeń - Graz - Ljublana - Poreć

b) Szombately - Letenye - Zagrzeb - Rijeka - Rovinj

Którędy i dlaczego lepiej???

 

Jednak zdecydowalismy, że namiot zostawiamy w domu i jedziemy "na dziko" i będziemy szukać noclegu u prywatnych włodarzy.

Dzieki za rady, te przyszłe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...