Skocz do zawartości

tlumaczenie umowy spisanej w dwuch jezykach


Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam nowy temat, poniewaz nie doczekalem sie odpowiedzi gdy pisalem w tematach juz istniejacych,a nie bylo w nich to do konca wyjasnione.

 

Jesli mam umowe kupna-sprzedazy spisana w dwuch jezykach tak jak np z tej strony:

 

http://www.motocykl.org/sprowadzanie.php

 

to czy musze dodatkowo latac po tlumaczach zeby przylozyli do tego pieczatke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja miałem tak jak kolega FAT,czyli umowa musi być potwierdzona przez tłumacza przysięgłego pieczątką za zgodność,u mnie kosztowało to 15 PLN i trwało ok.5 min. a moto rejestrowałem w lutym tego roku.

Pozdrawiam Leon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak... co urzad to inne prawo, kolega miał umowe polsko niemiecką i nie musiał ani jej tłumaczyć ani jej potwierdzać przez tłumacza. Natomiast ja, swoja umowe musiałam przetłumaczyc bo wydział komunikacji wysłał mnie z kwitkiem, kiedy przyniosłam im umowe dwujęzyczna, kazali steplowac za zgodnośc z językiem polskim

 

Sprawa wygląda tak... co urzad to inne prawo, kolega miał umowe polsko niemiecką i nie musiał ani jej tłumaczyć ani jej potwierdzać przez tłumacza. Natomiast ja, swoja umowe musiałam przetłumaczyc bo wydział komunikacji wysłał mnie z kwitkiem, kiedy przyniosłam im umowe dwujęzyczna, kazali steplowac za zgodnośc z językiem polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem umowę w 2 językach z podpisem tłumacza przysięgłego. Ale nie wiem, gdyby nie było pieczątki i podpisu czy miałbym jakieś problemy. Najlepiej zadzwoń do swojego Urzędu Komunikacji i się dowiedz (a wcześniej do Urzędu Skarbowego jeśli nie masz jeszcze VAT-25).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem umowę w 2 językach z podpisem tłumacza przysięgłego.

 

 

... i u mnie było to samo :icon_twisted: ... więc co urząd to przepis...

 

P.S. u mnie w urzędzie wymyslili że oryginalny Brief muszą mieć i że to ich takie wewnętrzne ustalenia

Edytowane przez Jola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...