Skocz do zawartości

olej do ruskiej skrzynki..


Rekomendowane odpowiedzi

jaki olej lejecie do skrzynki ruskiej ( np emka )

powiem tyle ze moje kartery maja skłonnosci do pocenia sie

czy stosujecie rozne oleje silnik - skrzynia??

prosze o odpowiedz.

pozdr ms.

 

 

 

 

pytanie drugie...czy podczas pracy silnika na właczonym luzie i wyłaczonym sprzegle obraca sie koło zebate ktore siedzi na wałku rozrusznika noznego. jezlei tak to wydobywa mi sie ze skrzynki odgłos przelatujacego pieska. jaki bład popełniłem podczas skladania skrzynki?

Edytowane przez miszerski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje w silniku olej silnikowy a w skrzyni olej przekladniowy.

Do skrzyni mineralny 80W90 wystarczy.

 

Co do pytania drugiego:

Jest w tym jeden "myk" troche trudny do opisania.

Pod skrzynia jest taki bolczyk, ktory jest dociskany sprezyna i dokrecone jest to korkiem. Jak skladasz skrzynia to najpierw musisz ten bolec, sprezyne, korek zalozyc. Pozniej ta zapadka od kola rozrusznika musi sie wspierac wlasnie na tym bolczyku (nie moze go przeskoczyc). Jezeli to juz masz to na samym koncu naciagasz sprezyne rozrusznika (krecac tym kapslem od strony sprzegla). W jedna osobe dosyc ciezko ta sprezyne naciagnac i zlapac dodatkowo sruby. Ja sobie z tym poradzilem w ten sposob ze nawiercilem dwa niezbyt glebokie otworki w tym kapslu od sprezyny i dorobilem taki przyrzadzik ktorego konce wchodza w te otworki. W ten sposob jedna reka sobie naciagam sprezyne a druga lapie srubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej emki do skrzyni i dyfra leję HIPOL GL-4 80/90 i to jest bardzo OK

Do silnika stosuję /i to jest pewna przesadna dbałość/ specjalny olej do silników weteranów firmowany przez Harleya. Do przedniego zawieszenia Shell Disel 15/40

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za chwilowy prywatny wątek poboczny /ale też dotyczy weteranów/. Oczywiście, że się łapię do EKG i to z zapasem. Tylko gdzie znajdę informację na temat klubu, jak składać akces itd.

Pozdrawiam

Edytowane przez Maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.. a to moje terkotanie pieska przy pracy silnika juz wyłapałem. musiałem 2 razy skrzynke rozbierac...okazało sie ze polksiezyc w ktory wchodzi piesek i jest przez niego dociskany do zera był wyjezdzony w gornym rogu i nie łapał. piesek sie nie domykał do wałka mimo ze wałek osiadał na bolcu.

dzis wepne skrzynke i zobacze...moze to koniec problemow na najblizszy tydzien.....

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak dobrze zrobisz skrzynię, to nie będzie leciało, ani nawet się pociło, niema ch**a we wsi!"

 

a co ma pocenie sie bloku czy karteru skrzynki do porzadnego złozenia, uszczelnienia??

tego raczej garazową metoda nie przeskocze..

dzis kupiłem gl4 jutro zalewam i rura..zobacze jak olej i jak skrzynka działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez skrzynie to mozna i na wierzchu sprawdzic (bez wkladania w motocykl). Jezeli krecisz walkiem sprzeglowym, czy tez walkiem glownym na biegu do przodu i do tylu i nie slychac grzechotki rozrusznika,sprezyna sie nie skreca, kopniak normalnie odbija to jest OK. Jezeli nie to szkoda tylko wkladac do moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...