Skocz do zawartości

FAzer 1000 czy 600 ?? Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

YZF6... a ile ty masz lat? Bo tak jakoś twoje pytania zalatują marzycielem-gawędziarzem :biggrin: A tu niektórzy (zawsze znajdzie się jakieś Dziadowstwo... :icon_mrgreen: ) poważnie do tematu podchodzą :banghead:

 

20 stycznia tego roku skonczyłem 18 lat mam prawko i chce cos kupic Proste a że niewiem co wybrac a chce wybrac cos konkretnego i dobrego to sie radze was .. jak niechcesz odpowiedac to cześć Nikt Cie nie zmusza pa :wink: Wazne że inni potrafią pomóc i doradzic

 

 

witam :buttrock:

YZF6 jeżeli przesiadasz się ze skutera na moto to nawet Fazer 600 może okazać się motocyklem ponad Twoje siły (może to i "tylko" 98 koników, ale za to bardzo żwawych)

moja rada(ble, ble, ble- znowu to samo :crossy: ) rozejżyj się za sprzętem typu GS500, CB500, GPZ500, ER5

oczywiście wybór należy do Ciebie

 

POZDR.

 

 

NIe Gs to moim zdaniem jeszcze hmm bardziej "zabawka" niż motocykl a FAzer to juz jest cacko mozna pożadnie odkręcić i poczuć smak adrenaliny - Owszem teraz śmigałem skuterem (w chwili obecnej jest w komiesie) ale to nie wswzystko Miałem okazje jechać BAnditem 1200ccm ,R6 z tego roku .i Ninja .. (niestety nie za kierownicą .. wiecmniej wiecj wiem co znaczy odkrecic manetke powyżej 7-8 tyś .. JEździłem Mz ,wska, i Crosem 125 Hondą z 2002 (wyczynowo) roku wiec z Opanowaniem motocyka nie bedzie az takiego problemu i strachu doświadczenie w miare mam nie za wielkie ale mam .. Gs odpada .. za mało Koników :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe Gs to moim zdaniem jeszcze hmm bardziej "zabawka" niż motocykl a FAzer to juz jest cacko mozna pożadnie odkręcić i poczuć smak adrenaliny

Zanim zaczniesz mówić na motocykle klasy 500ccm "zabawki" przeczytaj sobie FAQ grupy pl.rec.motocykle

Szczególnie przeczytaj rozdział "R1 na pierwszy motocykl" i tekst Wiewióra. Może się jednak zastanowisz nad czymś mniejszym.

http://www.riders.pl/wacko/wakka.php?wakka...ykloweFAQ&v=qvj

 

Miałem okazje jechać BAnditem 1200ccm ,R6 z tego roku .i Ninja .. (niestety nie za kierownicą .. wiecmniej wiecj wiem co znaczy odkrecic manetke powyżej 7-8 tyś ..

A ja miałem okazję lecieć samolotem i widziałem jak pilot kręcił wolantem, co nie czyni ze mnie zdolnego do pilotowania samolotu ani trochę.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie no bez przesady!!! gs500 to nie zabawka ale tez nie motocykl docelowy nie żyjemy w niemczech czy włoszech gdzie kupuje sie motocykl na 2 seozny sprzedaje i kupuje coś większego bo większości z nas na to nie stać(kogo stać to niech sie cieszy).ja nie mówie że gs500 to w ogóle motorynka jest to super motor na 1 moto jeśli nikt nigdy nie siedział na motorze poza kursem. natomiast wybiegając w przyszłość i kupując motor na ciut więcej niż 4-5 sezonów to nawet bym nalegał aby kolega kupił fazera jak ja! ja jestem świeżo upieczonym właścicielem fazerka 600 i powiem wam ze ta maszyna jest idealna. co prawda przed kursem jezdzilem na ezt250 251 hondzie 250 i spokojnie sobie daje rade na fazerze.zgadzam sie jezdze spokojnie i koles wymiatajacy na gs500 by mnie objechał jak chcial ale kupilem fazera z myslą że jak wydawac kase to wydać na cos co sie potem wykorzysta a zapas mocy to fazer ma narazie smigam sobie do 4-6tys a za 2-3 sezony jak uznam że jestem gotowy to zaczne szukac wrażen przy czerwonym polu i to tez umiejętnie. podsumowując jak to ktoś napisał MOZNA KUPIC NA 1 moto R1 i jezdzić nią do końca życia a możńa kupić sobie etz250 i jeździć nią 2 miechy proste i logiczne wszystko zalezy od wyobrazni jak sie zapie**ala to sie ginie jak sie jezdzi spokojnie ryzykowy wypadku spada do bardzo mała wiec ostrożność i rozwaga i kupuj fazera 600! pozdrawiam a czytaja topic na pl.rec.motocykle ze r1 na pierwszy motocykl sie nie nadaje to mnie krew zalewa. wiadomo dać 14-17 latkowi r1 to wiadomo że sie zabije to samo by było na gs500 czy etz ale jak ktoś np 25-30 letni wsiada na r1 to wiem czym ryzukuje. dzis jest jutro go nie ma!

 

ps na świeżo looknołem topic r1 na 1 moto. i jak na dłoni widać co rpawda wiewiór sie z tym nie zgadza że trzeba miec wyobraznie i mozna kupic sportowe moto na 1 mootcykl.a niby jak by ten chlopak jechal wolniej po drodze to by nie zginol a zapie**alał wiec zginoł nie miał wyobraźni i do tego umiejetnosci ale gdyby jechal wolnie 50-60km to by przeżył był połamany i Maja by żyła a tak! więc rozwaga i wyobraźnia! to moje zdanie nie cche sie kłocić pzdr:)

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZF6, wybacz ale jak czytam takie posty jak Twój pierwszy to jestem za wprowadzeniem przedziałów wiekowych na tym 4m. Niemniej jednak gratuluję Ci sponsorów na takie cacko, choć z drugiej strony...absolutnie szczerze Ci współczuję, bo jeśli to Twoi rodzice, to muszę Cię mieć daleko gdzieś i bardziej zależy im na pracy i pieniądzach niż na Tobie. Nie wnikam.

Generalnie, sam posiadam(łem) do tej pory Cb500, XJ600,SV650S (SPRZEDAM), a ostatnio kupiłem (do spółki z braćmi i ojcem, by nie było głosów żem nadziany) FZ 6 S. Każdy z wymienionych sprzętów nauczył mnie czegoś nowego, innego. Na kazdym można było sobie zrobić krzywdę. Nie twierdzę, że pożyjesz góra 2 tyg po wsiadnięciu na to moto, wprost przeciwnie, być może bedziesz jeździł grzecznie i spokojnie, męcząc się jak pies na łańcuchu.

Na mój gust, zapomniałeś doczytać na tym lub innym 4m, jakie zasady obowiązują nie tyle przy kupnie moto (150 czy może 200KM), co o zasadach pisania i zakłądania tematów. Powiesz, że o FZ600 vs. 1000 jeszcze nie było - OK. Ale tak na prawdę nie ma żadnej róznicy. Nieważne, nie jestem adminem, by Cię łajać.

 

Konkretnie: doradzam 600 - mniej bedzie palić ( z czym już niedługo zaczniemy sięliczyć najbardziej), mniejsze gabaryty, a o moc bym się nie kłopotał (wątpię czy bedziesz widział różnicę po między 98 a te 140 parę KM). Oczywiście mówię tu o sytuacji, gdy to Twoje 1 moto, jak napisałeś.

 

IMHO: nikt z nas nie jest w stanie odpowiedzieć na Twój temat.

 

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZF6, wybacz ale jak czytam takie posty jak Twój pierwszy to jestem za wprowadzeniem przedziałów wiekowych na tym 4m. Niemniej jednak gratuluję Ci sponsorów na takie cacko, choć z drugiej strony...absolutnie szczerze Ci współczuję, bo jeśli to Twoi rodzice, to muszę Cię mieć daleko gdzieś i bardziej zależy im na pracy i pieniądzach niż na Tobie. Nie wnikam.

Generalnie, sam posiadam(łem) do tej pory Cb500, XJ600,SV650S (SPRZEDAM), a ostatnio kupiłem (do spółki z braćmi i ojcem, by nie było głosów żem nadziany) FZ 6 S. Każdy z wymienionych sprzętów nauczył mnie czegoś nowego, innego. Na kazdym można było sobie zrobić krzywdę. Nie twierdzę, że pożyjesz góra 2 tyg po wsiadnięciu na to moto, wprost przeciwnie, być może bedziesz jeździł grzecznie i spokojnie, męcząc się jak pies na łańcuchu.

Na mój gust, zapomniałeś doczytać na tym lub innym 4m, jakie zasady obowiązują nie tyle przy kupnie moto (150 czy może 200KM), co o zasadach pisania i zakłądania tematów. Powiesz, że o FZ600 vs. 1000 jeszcze nie było - OK. Ale tak na prawdę nie ma żadnej róznicy. Nieważne, nie jestem adminem, by Cię łajać.

 

Konkretnie: doradzam 600 - mniej bedzie palić ( z czym już niedługo zaczniemy sięliczyć najbardziej), mniejsze gabaryty, a o moc bym się nie kłopotał (wątpię czy bedziesz widział różnicę po między 98 a te 140 parę KM). Oczywiście mówię tu o sytuacji, gdy to Twoje 1 moto, jak napisałeś.

 

IMHO: nikt z nas nie jest w stanie odpowiedzieć na Twój temat.

 

 

Spoko :icon_mrgreen:

Tylko problem w tym ze nie mam sponsorów zarobiłem pieniadze pracijac nie przyszło mi to łatwo .. i teraz chce je przeznaczyć na motocykl bo motocykle to moja paska niechce auta choć moja dziewczyna mi prubuje przemówic do rozsądku ale nie JA wbrew rodzicom dziecwzynie iwszystkim kupie moto tylko chce kupic coś dobrego :buttrock: a moi mzdaniem napewno to nie będzie Gs 500.. moze FAzrek a moze R^ kto wie :banghead:

 

 

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi.....

 

Teraz kolej na moje zdanie :icon_mrgreen:

 

Dam kilka dobrych przykładów:

 

- OC za moto młodego kierowcy - ok. 700 PLN_ów na rok

- przegląd - .... PLN_ów

- zarejestrowanie ..... PLN_ów

- rególacje gaźników zaworów, wymiana filtrów, płynów, opon... ..... ..... ... ..... PLN_ów

 

i najważniejsze - Koszta exploatacji - 600<1000, (moja RF900 pali 10 L/100km i jazda nią stała się koszmarem paliwowym :buttrock:

 

 

To co wyżej to realia, chyba że masz kasy od skur.....a :banghead:, ja bym brał 600tkę,

 

 

Best Regards

.............................................................RADAR......................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to wstyd bozeee nie odrazu Kraków zbudowano. a jak po kursie B kupujesz sobie Ferrari tot ez zap***dalasz nim 200 nie jezdzisz 60 i kazdy sie patrzy ale wyjbusty samochód. a pozytam w tym przydpaku mam głeboko w dupie kogos kto sioe smieje za jezdze 60 i ich opinia lata mi obok fiuta. kazdy jezdzi jak cche i z taka szybkoscia na jaka ma ochote mozna miec ezt i jezdzic 120 a ja bede mial fazera i bede sobie jezdizl 50 i nie widze w tym nic dziwnego NIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak od siebie ze byloby mi wstyd kupic sobie R1 i jezdzic nia 60 km/h widzac przy tym jak ludzie na mniejszych sprzetach loja mi dupe....

:buttrock:

I tutaj niestety musze sie z ty panem zgodzic-najwieksza frajda to objezdzanie po zakretach gosci na nowkach plastikach,odzianych w skory z najnowszych kolekcji, potrafiacych odkrecac na prostej. Tylko ze poza sprzetem-umiejestnosci brak :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 5 seznow ten gosc cie objedzie i bedzie wygladał zajebiscie w nowej skórze aty bedzie sie smiał że kiedys go objechałes a teraz on Ciebie robi jak cche ale smiej sie smiej ja jezdze 50a ty sobie jezdzil 100 i mnie objerzdzaj mam to gleboko w dupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 5 seznow ten gosc cie objedzie i bedzie wygladał zajebiscie w nowej skórze aty bedzie sie smiał że kiedys go objechałes a teraz on Ciebie robi jak cche ale smiej sie smiej ja jezdze 50a ty sobie jezdzil 100 i mnie objerzdzaj mam to gleboko w dupie

 

 

 

Brak slow.

 

 

Pozdrawiam

marian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 5 seznow ten gosc cie objedzie i bedzie wygladał zajebiscie w nowej skórze aty bedzie sie smiał że kiedys go objechałes a teraz on Ciebie robi jak cche ale smiej sie smiej ja jezdze 50a ty sobie jezdzil 100 i mnie objerzdzaj mam to gleboko w dupie

 

Widzisz,

 

Po pierwsze, po pięciu latach to już nie będzie nowa skóra...:icon_twisted:

 

Po drugie, problem w tym, że zaczynając od R1, masz duże szanse, że NIGDY nie ogarniesz do końca tego sprzęta. Taki lajf, że kiepsko się na nim uczy jeździć. Możesz bawić się nim w stunt - tu to może być nawet pierwsze moto. Na prostej opanować łatwo i jeśli masz jaja i wyczucie równowagi, dasz radę. Ale żeby objeżdżać na zakrętach, trzeba troszkę praktyki... A różnica między 600 a 1000 jest zasadnicza. To że najlepsi zawodnicy przygodę z torem zaczynali od małych 125 o czymś również świadczy...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak slow.

Pozdrawiam

marian.

 

nabijasz posty czy jak??

 

 

maniek 7

chodzi mi o to ze np ja sie nie przejmuje jak jade fazerem 50kma ktos jedzie sobie 125cm np 120 i mnie dyma na winklach bo mnie to nie obchodzi! tak samo jak np jechal bym sobie r1 60-80km ktos na gs500 by jechal 130 i wyprzedzal mnie na winklach niech sobie jedzie zycze mu szerokiej drogi a nie czuł bym sie glupio.kazdy jedzie jak cche i ile chce chyba logiczne

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADAR kto ci powiedział ze OC kosztuje 700zł???

ja za litra płciłem 117zł !!! wątpie ze za wiek jest zwyżka 500%!!!

a co do spalania to różnica jest nie wielka ok 1L więcej pali 1000

poza tym tylna opona jest troche droższa,reszta kosztów jest podobna!!!

p.s. kolego motocyklisto,autorze tematu !!! masz dopiero 18lat(dopiero nie Aż) zastanów sie nad czymś spokojniejszym,wolniejszym bez urazy!!!

ale FZS1000 TO NIE JEST DOBRY MOTOCYKL DLA CIEBIE !!!

zastanów sie nad sv650, er6 , cb500 !!! a za 3 lata zmienisz sobie na FZ1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...