Skocz do zawartości

Podłączenie lightbarów


Wojtasm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno zakupiłem do Drag Stara 650 dodatkowe lampy- lightbary, przez co motocykl nabrał bardziej masywnego wyglądu. Mam jednak problem z ich podłączeniem. Nie wiem z jakimi światłami powinny świecić: mijania czy drogowymi. Druga sprawa to kwestia obciążenia instalacji elektrycznej (dodatkowe 2 żarówki H3 55 W). Czy ona to wytrzyma? Proszę o podzielenie się Waszymi opiniami na ten temat, szczególnie właścicieli Drag Starów jak to jest rozwiązane w Waszych motocyklach?

Dzięki za wszelkie sugestie i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tez o tym sobie myslalem i wymyslilem takie rozwiazanie:

1. ogolnie masz przelacznik czy lightbar ma swiecic czy nie (swiatla mijania)

2. na dlugich zawsze swieci

3. przycisk PASS (do mrugniecia dlugimi) zalacza lightbar

 

Ale przyznam szczerze ze za ktorko na razie o tym myslalem by roziazac to od strony elektrycznej.

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

u mnie to było tak:

na prawym lightbarze był włącznik mozna było włączyć lub wyłączyć, przy światłach długich drogowych boki nie świeciły włączanebyły razem ze światłami mijania. Nie wiem jak było podłączone bo już tak było jk kupiłem sprzeta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim byłym już shadole połączenia było następujące:

 

Lightbar był podłączony na sztywno do długich. Włącznik na lightbarze odłączał świecenie. Jak włącznik był włączony - lightbar świecił po włączeniu długich, jak był wyłączony - nie włączał się. Moim zdaniem to optymalne rozwiązanie dla turystyki - do oświetlania drogi w nocy używałem włącznika długich i nie musiałem szykać włącznika po nocy. Jak silne światła nie były potrzebne, to po prostu odłączałem wszystko wyłącznikiem. Przy podłączaniu nie zapomnij o dodaniu bezpiecznika - najlepiej schować go w lampie głównej. Przy awarii/zwarciu lightbara nie tracisz wtedy wszystkich świateł. Dobrze też dać trochę większy bezpiecznik przy światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ujeżdżam Drag Stara 650 custom. Dodatkowe oświetlenie podłączałem sam, i zrobiłem to w sposób opisany przez Krasnala. Czyli lightbar włącza się wraz ze światłami mijania. Podłączyłem to wszystko w lampie głównej i zastosowałem przekaźnik (coby włącznika nie przeciążać). Ale wystąpił pewien problem, mianowicie alternator nie wydolił i akumulator padł już w pierwszym dniu. Sprawdziłem prąd ładowania - i rzeczywiście przy włączonych świeczkach brakowało co nieco ochoty. Wymyśliłem więc własny patent i zamieniłem żarówki H3 (55W) żarówkami 25W. Świecą nieco słabiej ale bezawaryjnie. Doszła jeszcze sprawa przelutowania wkładu 25W do oprawki H3 ale i z tym łatwo sobie poradzić.

Być może Drag Star 650 classic ma bardziej wydolny alternator więc obejdzie się bez wspomnianej gimnastyki.

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne tu porady czytam, ale nikt nie zapytał, jakiego typu reflektory są na tym lightbarze. Bo jezeli mają gładkie szkło reflektora, to mogą świecić tylko i wyłącznie ze światłem drogowym! Łączenie tylko przez przekaźnik i dodatkowy bezpiecznik. Alternator w Drag Starce napewno wyda, bo ma 350W. A zarówki 25W? Sorry, to tylko dla popeliny chyba, simson ma 35W i swieci na żółto.

W virażce mam dodatkowe reflektory highway hawk z żarówkami dwuwłóknowymi (mijania i długie), instalacje robiłem sam na dwóch przekaźnikach plus bezpiecznik w obwodzie zasilania przekaźników plus dodatkowy wyłącznik na obwodzie sterowania przekaźnika świateł mijania. Wszystko działa bez zarzutu, bateria nie pada. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...