Skocz do zawartości

GSX 750F po zimie - pomocy!


ukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę może od tego, że kiedy odstawiałem moto do garażu na zimę, w zeszłym roku wszystko było w 100% ok.

Teraz sprawa ma się nieco gorzej... pierwsze próby odpalenia spełzły na niczym. Padł akumulator, ale także próby z aku samochodowym nic nie dały :icon_mrgreen:

Sugerując się Waszymi radami, spuściłem stare paliwo z komór pływakowych w gaźnikach, kupiłem też nowe aku. Chciałem jeszcze odkręcić świece, ale mój klucz nie pasował i musiałem się na razie obejść bez tego (moto trzymam 60 km stąd u wujka i niestety nie zawsze i nie wszystko mogę przy nim robić tak jak chcę :icon_mrgreen: ). Po kilku próbach motocykl odpalił - ale chodził nierówno i jakoś dziwnie, na pewno nie na wszystkich garnkach. Na dodatek co chwila strzelał z wydechu.

Aha, co ważne - motocykl nie odpalał w ogóle na ssaniu, tylko bez ssania z gazem. Po chwili dołączył kolejny cylinder (nie wiem, czy 3 czy 4... byłem tak skołowany, że wydawało mi się, że wszystko jest nie tak... w każdym razie chodził trochę nierówno i co jakiś czas strzelał z wydechu). Po rozgrzaniu i regulacji wolnych obrotów odpalał także na ssaniu, ale był wyraźnie słabszy, reagował na gaz z opóźnieniem, wolniej schodził z obrotów... obserwacja trwała krótko, bo czułem, że coś jest nie tak, a nie chciałem nic popsuć...

Następnego dnia rano odpalił bez problemu, na ssaniu, ale wyraźnie nierówno i nie na wszystkich garnkach... zresztą potem było czuć, że silnik z lewej strony jest gorący, a z prawej ledwo ciepły (wydało mi się to podejrzane :icon_mrgreen: ).

Na długi weekend jadę znowu do garażu i tym razem chciałbym odpalić motocykl już na dobre - pomóżcie :biggrin: Wyjąłem przewody wysokiego napięcia do osuszenia (a nóż coś da...), chcę też wykręcić i wyczyścić świece (kupiłbym nowe, gdybym miał pewność, że to właśnie będzie należyte lekarstwo...). Nie wiem co jesczze mógłbym zrobić.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.kup nowe swiece! I tak swiece dobrze jest wymienic raz w roku.ja takze nie moglem odpalic .3 dni sie meczylem bo tez nie mialem klucza do swiec [swieta b.nar.]kiedy w koncu wymienilem swieczki ,zapalil jakby nigdy nic.jakby sie ku*wa nic nie stalo!a ja malo zawalu nie dostalem ze zgryzoty ze MOTUR PADL :biggrin:

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam klucza do świec z zestawu z nasadkami, zakładam jedną pół przedłuzke i grzechotke. niepotrzebuje nawet baku ściągac zeby świece powykrecać. a zeby wszystko było ok to kup nowe świece i napewno odpali.

pozdrawaim jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do świec kupiłem już dzisiaj w larssonie za 6 zeta :biggrin: Teraz jeszcze dozbieram kasę, kupię nowe świece i przewody i w weekend jadę odpalać :icon_mrgreen:

 

Tak przy okazji jeszcze jedno pytanie: jak podłączone są świece do cewek ?? Tzn. która świeca i gdzie i do której cewki? Wypinając kable gdzieś to chyba pospisywałem, ale pytam na wszelki wypadek, nie chcę nic zepsuć :icon_mrgreen:

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwitka.na przewodach powinienes miec cyferki[1,2,3,4]i w takiej kolejnosci je zakladasz na swiece.chyba od lewej jest 1

kurde nie pamietam..

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...