Skocz do zawartości

MAXXIS vs PIRELLI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadejszła wielkopomna chwila wymiany gum:). Przeczytałem archwium, także na preclach. Mam pytanie, szczególnie do użytkowników Maxxis'ów MroMaxx'ów - czy jesteście zadowoleni z tych gum? Jeśli chodzi o Pirelli to zastanawiam sie nad Sport Demon'ami. Posiadam Kawasaki er5 i różnica w cenie za komplet to okolo 100 -150 zł. Czy warto dołożyć te póltorej stówki za Pirelki?

Jeśli macie inne propozycje w granicach 500 - 650 zł za komplet opon przód 110/70-17 i tył 130/70-17 chętnie się z nimi zapznam.

 

Dzięki za wypowiedzi

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie stoję dokładnie przed takim samym dylematem. Zdecydowałem się jednak na Pirelli Sport Demon (mam ten sam rozmiar co ty). Maxxis'ów nie znam a na Pirelli jeżdżą w GS 500 Cup - nawet jest to zapisane w ich regulaminie:

 

4.7. Opony - należy używać tylko opon Pirelli – z przodu Sport Demon Front 110/70-17 M/C 54 H-TL, a z tyłu Sport Demon 130/70-17 M/C 62 H-TL.

 

...tak więc powinny być dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie wymiany oponek, bo kupiłem sobie Pirelli Sport Demona... Jak pojeżdżę to bedę mógł opisać wrażenia... Teraz jeździłem na przedpotowym Michelinie z tyłu a Bridgestonie z przodu...

 

Chciałem Dunlopy ale nie byli mi w stanie załątwić rozmiaru na tył ! Bo mam 18'' felgę... Koszt przód )120/70 17'') plus tył (140/70 18'') z indeksem "V" obie, 804 zeta... 460 zeta przód a tył 364 zeta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Maxxisach Promaxx śmigał Boniek na swoim GS więc możesz do niego napisać.

Już odpowiadam :icon_biggrin:

Więc miałem komplet Promaxxów w GS500E. Jeździło się niczego sobie. Oponki ładnie się rozgrzewały, nie zużywały się zbyt szybko. Gorzej było na mokrym asfalcie. Nie czułem się wtedy zbyt pewnie. Może to kwestia doświadczenia w jeździe po mokrym. Wystawiłbym tym oponom ocenę 4. Biorąc jednak pod uwagę różnicę w cenie między Maxxisami a Pirelli wziąłbym teraz te drugie. Co Pirelli to Pirelli.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re Dzieki serdeczne za odpowiedzi. Chyba jednak przezyję te 100 i wezmę Pirelli - chyba że ktoś poda takie argumenty, że mi się odechce :icon_mrgreen:.

 

PS Ile na tych Sport Demonach da sie przejeździć? Jeżdżę raczej umarkowanie :biggrin:

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...