Skocz do zawartości

zamykanie opon


MłodyVFR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jeździłeś kiedyś na krętych dorga z koleinami. Oczywiście, jak jeżdżę na takowych, to stosuję zasadę że w koleinie trzymam się z tej strony nierówności koleiny z której kąt między pochylonym motocyklem a płaszczyzną styku jest blizszy 90 stopniom. Nie zawsze jednak da się tak książkowo wjeżdzać w zakręty, bo różne rzeczy na drodze się dzieją.

O co mi głównie chodzi?? Myślę, że na idealnie prostej nawierzchni przodu zamknąć się nie da, ale w polskich warunkach, lokalnie ta dodatkowa powierzchnia na oponie niejednego przed glebą uchroniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o to chodzilo -> tor :icon_biggrin: podnozkami obcieram, na kolano bede sie uczyl -> na razie mam skory bez slizgow, ale namierzam kombi. troche kolano wystawialem, tylek przesuwalem, ale za blisko do gleby noga bez ochraniacza :buttrock:

 

przod obnizylem przez wysuniecie lag w polkach do gory - trwa to 5 minut :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o to chodzilo -> tor :buttrock: podnozkami obcieram, na kolano bede sie uczyl -> na razie mam skory bez slizgow, ale namierzam kombi. troche kolano wystawialem, tylek przesuwalem, ale za blisko do gleby noga bez ochraniacza :flesje:

 

przod obnizylem przez wysuniecie lag w polkach do gory - trwa to 5 minut :buttrock:

 

Na torze, gdzie nie masz psychicznej blokady, że coś się może stać nieprzewidzianego (bo na ulicy to piasek, dziura, maluch itp...) pozamyka się opony bez problemów. Zamykają tam w CBR1000 F, GS500, więc i VFR zamknie. A opony są tak cwanie skonstruowane, że wydaje się że tył wydał wszystko (zamknięty) a przód ma jeszcze 1 - 0,5 cm. Jedziesz na tor, i przód się "sam" zamyka... :icon_biggrin:

 

Oczywiście nie po pierwszych dwóch okrążeniach... :icon_mrgreen:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak będe musiał jechać na ten tor jak najszybciej :icon_biggrin: Dziś sobie trochę polatałem po ślimaczkach i w sumie tak przez przypadek wyszło - http://img181.imageshack.us/img181/6904/gumka11fg.jpg (przód). Chciałem w końcu rozdziewiczyć slidery na kolanie, ale się nie udało, musi psycha jeszcze za słaba :icon_mrgreen: Niech się w końcu zaczną treningi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten sezon przygotowalem moto w wersji:

- obnizony przod o 25mm

- podniesiony tyl o 70mm

z racji tego zamykanie opony tylnej wychodzi mi dosc sprawnie - lepiej czuje moto, moto o wiele przyjemniej i glebiej kladzie sie w winkle. przednia opona ma jeszcze zapas, ktory mnie wnerwia :biggrin: obie gumy to michelin pilot sport, rozmiarami zalecane przez fabryke - czyli komplet. i co teraz? psychicznie i fizycznie czuje sie na silach polozyc jeszcze maszyne, ale jak patrze na zamkniety tyl, to sie zastanawiam, czy mi dupka nie poslizgnie sie. tyl zamknalem rowniez w zeszlym sezonie na gumie 180 (macadam) i na 170 (jakis dunlop) i w obu przypadkach przod jeszcze mial zapas. zamknal ktos przod??

No wreszcie jakiś konkreciarz :icon_razz: :icon_razz: :) :)

A czy ktoś zamyka przód w ogóle? :clap: Wątpię. A na forum usłyszysz tylko że jesteś nieodpowiedzialny ;)

 

Nie wiem czy jeździłeś kiedyś na krętych dorga z koleinami. Oczywiście, jak jeżdżę na takowych, to stosuję zasadę że w koleinie trzymam się z tej strony nierówności koleiny z której kąt między pochylonym motocyklem a płaszczyzną styku jest blizszy 90 stopniom. Nie zawsze jednak da się tak książkowo wjeżdzać w zakręty, bo różne rzeczy na drodze się dzieją.

O co mi głównie chodzi?? Myślę, że na idealnie prostej nawierzchni przodu zamknąć się nie da, ale w polskich warunkach, lokalnie ta dodatkowa powierzchnia na oponie niejednego przed glebą uchroniła.

A świstak siedzi...

Edytowane przez weasel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje rady sa takie : tylna mozna zamknac na postoju niektorzy to widzieli a przedniej sie nie da r1 na torze nie dala rady a na miescie tylko samobojcy na sile probuja daj sobie spokój sa lepsze problemy. a slajdery mozna przytrzec na parkingu na lechu tylko trzeba sobie sim loka zdjec w glowie.

 

 

pozdro dla wszystkich z takimi problememi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...