Skocz do zawartości

stuki w VFR400 (sprzęgło) !!Błagam pomocy!!


bozztom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem... chcialem wymienic tarcze i sprezyny sprzegla, lecz okazalo sie ze sprzedali mi za duze niewiem dlaczego, zalozylem sprezyny same ze starymi tarczami i odbijalo tak ze prawie dwoma rekami trzeba wciskac klamke, wiec zalozylem stare - poskladalem i okazuje sie ze szelesci cos gdy sie wciska sprzeglo ale ciekawostka jest to ze szelesci tylko gdy motor jest postawiony w pionie lub w prawa strone przechylony. po zdjeciu okazlo sie ze kosz trze o dekiel na dole (1cm dlugosci rysy), i jest maly luz na nim. co mam zrobić ? myslalem ze te sprezyny zbyt mocne poluzowaly kosz delikatnie i przez to wpada w drgania i rysuje mi dekiel, druga opcja bardziej glupia to uszczelka ktora jest tektorowa, orginalna zdaje sie grubsza troszeczke wiec dekiel jest zbyt blisko o doslownie milimetr i to powoduje rysy i stuki. Nie wiem jak mozna dokrecic bardziej ten kosz z zebatką :P jakas dziwna nakretka na specjalny klucz jest (okragla z 3 nacięciami. Przed montazem sprzeglo bylo slabe ale nie tarło nic o dekiel, zalezy mi na czasie bo zlot na rozpoczecie sezonu jest a nie moge go przegapić :evil: blagam , pomocy dobrzy ludzie :banghead: ...

 

Jest jeszcze mozliwosc ze pojade tak jak jest, moze sie nie przetrze na wylot :evil: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się nie przetrze... ale może się odkręci i zblokuje ci silnik przy 120km/h.... kombinuj tak dalej, to daleko dojedziesz...

a nie możesz po prostu pojechać do serwisu i niech tarcze wymieni ktoś, kto się na tym zna?

miłej zabawy na zlocie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie nie zablokuje nic :icon_biggrin: kupiłem silikon i material do wycinania uszczelek. poprostu sie okazalo ze uszczelka ktora zalozylem jest zbyt cieńka i stąd ten hałas. Ale i tak mnie martwi lekki szum przy wcisnieciu sprzegla... Kosz sprzęgła jest poluzowany , tak z 2 mm w kazda strone mozna nim ruszac... u mechanika powiedzieli ze to jest normalne, ale jakos im nie wierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...