Skocz do zawartości

ssanie w GPX'e


Logum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że w GPX'e (roczkin '88) na ssaniu moto wkreca mi sie na 7 tys obrotow ale nie odrazu i muszez mu ssanie po woli puszczać ;/ jeśli nie to co trzeba wyregulować a i jak jest z waszymi motorkami palicie je teraz na ssaniu czy bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nowy sezon się zaczyna, ja bym sugerował pojechać do mechanika, zapłacić 150,- i zrobić sobie czyszczenie gaziolów z regulacjami + synchronizacja i jeździć :icon_mrgreen:

W dobrym warsztacie chłopaki powinni Ci wszystko ładnie ustawić...

 

Pozdrawiam,

 

Pucjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje trzy grosze.

Też posiadam GPX 750

Jak go kupiłem to była masakra. Ssanie do końca moto aż na 6.5 tyś obrotów - koszmar, jak troszkę ujmowałem to klapa - gasł.

 

Od razu zabrałem się za regulację - zawory, nowe świece, nowy filtr paliwa, pełna diagnostyka gażników wraz z rozbiórką i czyszczeniem oraz większa główna dysza 118 (fabrycznie siedzi 112).

 

Teraz jest miodzio - jak odpalam na zimno w pierwszej fazie ssanie do końca na około 2 sekundy i zaraz cofam na 2 tysiące obrotów - trzyma pięknie i czekam aż się troszkę rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę "GPX750R" to aż mnie ściska za uszami :icon_mrgreen:

Kupmel miał takiego sprzęta ale więcej stał niż jeździł. Były problemy z saniem, z wolnymi obrotami z niepracującym jednym cylindrem, z gaśnięciem w najmniej odpowiedniej chwili i odpalaniem kiedy miał juz na to ochotę. :icon_mrgreen: Koszmar !

Najlepiej wie coś na ten temat Paweł bo spędził przy nim sporo czasu.

Było robione chyba juz wszystko co można było, włącznie z wymianą gaźników, przewodów WN, a o synchronizacjach i regulacjach zaworów nawet nie wspomnę a bydlę i tak miało "fochy"

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, po uruchomieniu, po kilku sekundach wkręca się na 4 tys.

Wtedy delikatnie zmniejszam ssanie i spada do 2. Po chwili dochodzi do 4 i znowu zmniejszam ssanie.

 

Po około 30-40 sekundach całkowicie wyłączam ssanie, na sekundę dodaje gazu i już pracuje normalnie.

 

Pali na dotyk. Gaźniki po synchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, po uruchomieniu, po kilku sekundach wkręca się na 4 tys.

Wtedy delikatnie zmniejszam ssanie i spada do 2. Po chwili dochodzi do 4 i znowu zmniejszam ssanie.

 

Po około 30-40 sekundach całkowicie wyłączam ssanie, na sekundę dodaje gazu i już pracuje normalnie.

 

Pali na dotyk. Gaźniki po synchronizacji.

 

U mnie było identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...