Skocz do zawartości

ucieczka przed policjantem


widget
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie o to chodzi - czyli sprawa cywilna.Ale organy upoważnione do kontroli mają ustawowy obowiązek pilnować prawa własności.Więc jazda po drodze i polu które do Ciebie nie należą sa zabroniona.Takie jest prawo , a nie moje widzimisię.

Natomiast w lasach wolno jeżdzić tylko jeśli posiadasz stosowne zezwolenie. Na crossy jak na razie żadne nadleśnictwo zezwolennie wydaje - chyba że na jakieś zawody.Też mam las i dość dużo , pola również, więc muszę się orientować.Nie porównuj ciagnika z crossem - inna kategoria wagowa i użytkowa. Weżpod uwagę przepisy dot.ochrony środowiska - na ich podstawie każdy strażnik leśny może Cię uwalić na maxa. I nie ma co kombinować , tylko dobrze się w przepisach zorientować. Wystarczy , że masz brudny od oleju silnik , albo pracuje za głośno . Wtedy Ty musisz się tłumaczyć.Przepisy są dla tych którzy potrafią je właściwie interpretować. Bo najczęsciej po tyłku dostają Ci którzy niewiele wiedzą. Niestety - nieznajomość prawa szkodzi.

I to by było na tyle zrzędzenia Starego Sierżanta - Dobranoc Państwu. !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętne gdzie - w Szczecinie ,czy też w Przemyślu. Jak w końcu gliniarze zaczną Cię ścigać , to albo wymiękniesz , albo się rozwalisz.

Może w tych miastach jest jakaś inna drogówka. W 3mieście nawet nie próbują zaczynać pościgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tych miastach jest jakaś inna drogówka. W 3mieście nawet nie próbują zaczynać pościgu.

Wszystko zalezy od człowiek kazdy musi kierowac sie zdrowym rosondkiem policjant przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zakopianska policja dostala 2 crossy do sciagania tych zlych po polach"

no i co??

Opinia starego sierzanta mnie interesuje.....

jak to jest ze mi nie wolno jejzdzic po czyims polu i wogule robic orki :icon_exclaim: (to jeszcze rozumiem)

a dlaczego wolno to robic policji pod pretekstem zatrzymania mnie ????

Intersuje mnie fakt czy wogule pozwala im prawo na wyjechanie z parkingu crossem i jazda po polach za mna. Kumam ze koles ktoremu skacze po polu zadzwoni po niebieskich (ok, jego prawo), ale oni (blue gang) przeciez jadac do wezwania nie beda prowadzic moto po chodniku a potem grzecznie polna druzka (tam tez chyba kodeks obowiazuje) i na pola innych wlascicieli tez nie wiada bo zezwolenia od nich nie maja....

Czy moze mam zaczac sie pilnowac

 

P.S. nie wiem jakie crossy ale znajac pomyslowosc ludzi za biurkami pewnie dostali 125 lub jakies 600:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliniarze mają prawny obowiązek zatrzymać osobę które popełniła wykroczenie lub przestępstwo. Tak samo kiedy jedzie sie na sygnałach - nie obowiązują wówczas przepisy dot.ograniczenia prędkości ( oczywiście w uzasadnionych przypadkach ) W czasie pościgu przez pola , właściciel może zgłosić straty do Skarbu Państwa jesli coś zostało zniszczone - np.zasiewy itp.

Więc lepiej zacznij się pilnować , he he he , bo nagle z rowu wyjedzie gliniarz na crossie i będzie siara.

PS.Ale nie wszędzie tak jest , he he he .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliniarze mają prawny obowiązek zatrzymać osobę które popełniła wykroczenie lub przestępstwo. Tak samo kiedy jedzie sie na sygnałach - nie obowiązują wówczas przepisy dot.ograniczenia prędkości ( oczywiście w uzasadnionych przypadkach ) W czasie pościgu przez pola , właściciel może zgłosić straty do Skarbu Państwa jesli coś zostało zniszczone - np.zasiewy itp.

Więc lepiej zacznij się pilnować , he he he , bo nagle z rowu wyjedzie gliniarz na crossie i będzie siara.

PS.Ale nie wszędzie tak jest , he he he .

Witam gliniarze oczywiście maja ciężkie enduro ktoś to kupił bez wyobrazni chyba 350 lub 450 a to jak wiemy mocne moto ale zupełnie nie przystosowane do pościgów, strasz graniczna dużo lepiej wymyśliła huski 250średnio zwine ale dużo lepsze od policyjnych kolumbryn Przykro mi ale policja nie ma szans w takim pościgu ja ma rs bardzo zwinego i moge wiechac wszedzie. Zawsze denerwuje mnie w naszym państwie to ze takie zakupy dla policji np. robi ktos kto niezna realiów. Nigdy nie zapomne jak byłem w norwegi i jechała policja na kawasaki chyba na 250 ale tam widac wybieraja moto do potrzeb i do warunków w jakich dane moto bedzie uzywane.

Pozdrawiam szczególnie st.Sierzanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopóki ludzie z mózgiem nie zaczną " naprawiac "Policji , tak długo bedziemy się czuli zagrozeni. Aktualny minister wywala gliniarzy którzy sa wysokiej klasy specjalistami.Skoro o zakupie sprzętu np.crossach decyduje pani Zosia zza biurka - tak długo będzie buuuuurdel. Widziałem jacy " specjalisci " zajmują sie kupnem np.mundurów , oporządzenia , itp.itd. W takich ciuchach w zimie jest zimno , a w lecie gorąco, buty jak z 2 wojny światowej, workowate kurtki i marynarki mundurowe. A spróbujcie pobiegać w czymś takim - zgroza.W plecy wrzynają się paski ,a spróbuj samemu coś przerabiać - od razu opierdziel. Dlatego m.in. zrezygnowałem ze służby. Wymagania jak dla Robocopa, a wsparcie jak dla Kubusia Puchatka , he he he .O uposażeniu nie wspomnę - glina też człowiek , chociaż nie zawsze na człowieka wygląda.

Ale powoli już mi "glinianość " przechodzi , trochę zawsze zostanie , ale wisi mi to - przynajmniej znam się na przepisach .

Pozdro dla wszystkich - szczególnie dla Sentiego !

Śmigaj po górkach chłopie - ale tak , żeby Cię nie zauważyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopóki ludzie z mózgiem nie zaczną " naprawiac "Policji , tak długo bedziemy się czuli zagrozeni. Aktualny minister wywala gliniarzy którzy sa wysokiej klasy specjalistami.Skoro o zakupie sprzętu np.crossach decyduje pani Zosia zza biurka - tak długo będzie buuuuurdel. Widziałem jacy " specjalisci " zajmują sie kupnem np.mundurów , oporządzenia , itp.itd. W takich ciuchach w zimie jest zimno , a w lecie gorąco, buty jak z 2 wojny światowej, workowate kurtki i marynarki mundurowe. A spróbujcie pobiegać w czymś takim - zgroza.W plecy wrzynają się paski ,a spróbuj samemu coś przerabiać - od razu opierdziel. Dlatego m.in. zrezygnowałem ze służby. Wymagania jak dla Robocopa, a wsparcie jak dla Kubusia Puchatka , he he he .O uposażeniu nie wspomnę - glina też człowiek , chociaż nie zawsze na człowieka wygląda.

Ale powoli już mi "glinianość " przechodzi , trochę zawsze zostanie , ale wisi mi to - przynajmniej znam się na przepisach .

Pozdro dla wszystkich - szczególnie dla Sentiego !

Śmigaj po górkach chłopie - ale tak , żeby Cię nie zauważyli.

Witam znów tak też myślałem ze coś musiałeś miec wspólnego z policja jesteś jak mój wujek Waldek z Czestochowy co prawda pracuje w wydziale kryminalnym ale jak nieraz się rozmawiamy na tematy dotyczące podejścia policji do zwykłego obywatela jego zdaniem i przewaznie policjant zawsze ma racje np. dostałem madat za predkosc 100 zł w cenniku było 100-200 jego zdaniem powinienem dostac 200 żebym odczuł jeszcze dotkliwiej kare za popełnione wykroczenie. Oczywiscie wiem co dzieje sie w policji miałem babcie i dziadka w policji mam obecnie 2 kuzynów i 2 wujków. Sytuacja w całym tym kraju jest tragiczna wszystko się załatwia przez znajomości i układy. Pracowałem rok w Urzedzie Wojewódzkim w katowicach belka niestety mi nie dał szansy tam pozostac przez deficyt w państwowej kasie. Ale widziałem jak wygląda praca od środka, wiekszość urzedasów odpoczywa w pracym a ludzie za to płaca. W moim wydziale stan osobowy wynosił 6 osób a pracy było góra dla 3.

Pozdrawiam oczywiście szczególnie St Sierzanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zeszliszcie z tematu chlopaki

pamietajcie ze zyjemy w tak popierdolonym kraju gdzie spoleczenstwo wrzuca wszystkich do jednego worka

i tak samo motocyklistow przez jednego barana co bez prawka i oc lata komus przed ryjem i jeszcze sie tym chwali na forum, tak i policjantow wiekszosc to spox ludziki ale i pajace sie trafiaja

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne podejście do Browarnego... Też grzecznie się zatrzymiję... Nie pyskuję, a jak się trafi na spoko kolesia to pożartuję nawet... I na ponad 10 lat jazdy katamaranem i około 3 na moto, zapłaciłem tylko 50 zeta mandatu katamaranem i 0 zeta na moto...

Na moto zaczeła się gadka od 200 zeta 6 punktach... A skończyła na "Aaaa jedź Pan..." :wink:

 

Z tym że wszystkie papiery (łącznie z prawkiem... Co Pan jak obejrzał prawko to stwierdził "Ooo ma Pan a nawet kategorię A..." :) )miałem w porządku...

 

Przyznaje się tylko że jeździłem meiesiąc bez prawka na moto a to dlatego iż... Po zdaniu egzaminu, czekałem na oficjalne wydanie miesiąc, i już wytrzymać nie mogłem, ponieważ "B" miałem wydane przez urząd w Wołominie a "A" z powodu przemeldowania w Warszawie... A nasze urzędy są zajebiście szybkie więc transfer wysztkich papierków trwał chwilkę...

 

Przy okazji mam pytanie do Sierżanta, może się orientuje... Trochę po fakcie niemniej... :cool: Czytałem gdzieś kiedyś na Forum, że jak się miało zdnay egzamin a nie wydane dokumanty oficjalnie jeszcze to można jeździć, bo kwit z egzaminu świadczy że się uzyskało uprawnienia... Prawda to czy jakoś to wtedy na Forum źle było zinterpetowane...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie jakoś niechciało wieżyc że wy którzy mówią o konsekwencjach nigdzy jako jeszcze tacy młokosi nie jeździli na motorowerach typu romet bez papierów

Poprostu 90% od tego zaczyna też tak zaczynałem więc niemówcie o tym że policjant by zrozumiał bo każdy na jego miejscu by uciekał ja również :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engels

 

 

Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.

 

 

Tyle w tym temacie Ustawa Prawo o ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oczekujesz tylko na wydanie dokumentu z Wydz.Komunikacji to oznacza że masz uprawnienia do kierowania daną kategorią pojazdów. Ale musisz mieć zaświadczenie z Wydz.Kom. że złożyłeś wszystkie wymagane dokumenty Samo zaświadczenie o ukończeniu kursu do niczego nie uprawnia.

Myślę , że tyle wystarczy.

PS.Ważne tylko z dokumentem potwierdzającym tożsamość ze zdjęciem.

Proponuję każdorazowo zasięgnąć szczegółowej informacji w Wydz.Komunikacji , bo przepisy mogły się zmienić.Podobnie jest jeśli ktoś wymienia dokument , bo stary był zniszczony lub nieczytelny.Uprawnienia posiada , ale nie ma dokumentu nie z własnej winy.Zaswiadczenia z Wydz.Kom. jak wyżej , są niezbędne.

Pozdro.

Edytowane przez Stary Sierżant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...