Skocz do zawartości

ucieczka przed policjantem


widget
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do starego sierzanta. jak to sie ma z crossami?? ich nie mozna zarejestrowac i co policja moze zrobic jesli ktos jezdzi takim moto po lesie czy polu jesli np pole czy las jest kolo drogi publicznej to jest jakis limit dla policjantow czy poprostu jest w lesie 0,5 m od drogi i juz nic nie moga mu zrobic. jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mało precyzyjne ,he he .Zobacz ten temat od początku - większosć odpowiedzi już tam jest.

Cross bez rejestracji może się poruszać tylko na trasach do tego przeznaczonych - czyli tory i trasy crossowe.Po innych drogach wg.prawa jeżdzić mu nie wolno. Definicje dot.drogi publicznej precyzują dokładnie co i jak - zobacz w Kodeksie Drogowym. A gliniarze nie mają żadnych "limitów"

Krótko mówiąc - jak Cię trafi gliniarz na moto bez rejestracji i innych kwitów , a Ty nie masz prawka i nie jesteś w chwili kontroli na wyznaczonym torze dla moto , to masz cieplutko.

Zabiorą Ci motocykl i Twoi rodziciele zostaną obdarowani kwitem do banku . Oczywiście w celu zapłacenia za lawetę i grzywnę.

Bo chyba nie masz zamiaru spieprzać przed glinami - raz czy drugi może sie udać , ale w końcu się rozwalisz , albo Cię złapią.

 

PS. Ja też kiedyś przebierałem nogami , bo moto stoi , a ja nie mam

prawka , he he he .

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie te "tylko" 500 zł za jazde bez prawka to dużo, dla tego zawsze gdy widzę radiowóz szybko się oddalam, nie wierze w bajeczki o dobrych policjantach miałem kiedyś nieco inną sytuacja ale może ona posłużyć za przykład, ciepły czerwcowy dzień, stawek ok 200m w głąb lasu, ławeczka, ja(już 18 lat) i dwóch kumpli z klasy po 17 lat, oni męczą piwka, ja już nie, biorę od jednego kumpla łyka, i w tym momencie ni stąd ni z owąd po drugiej stronie stawku pojawia się policja, w ogóle nie przyszło mi do gowy że mogą coś chcieć, ale widać że idą w naszą strone, jeden kumpel się ulotnił, a drugi wsadził browara pod kurtke, a ja sobie siedze w końcu 18 lat i piwa nie mam, oni podchodzą, mówią że widzieli że pije alkohol w miejscu publicznym, ja im na to że nawet browka nie mam, ten kumpel co miał 17 lat był przez nich olany bo mandatu mu nie mogli dać, mogli tylko jakieś pismo do szkoły napisać więc się nim nie zajmowali (nie chciało im się fatygować, sami to przyznali) jak się dowiedzieli że jest niepełnoletni (tak samo nie pytali sie o tego który zwiał w krzaki), a mi mandacik 100zł, teraz wiem że jak zbliża się policja to czy na moto, czy na piechote najlepiej szybko sie zmywać, na moto zawsze to stosuje i póki co wszystko jest spoko, za miesiąc mam egzamin na prawko więc może wtedy zmienie swoje postępowanie, ale nie wiem bo oni zawsze się do czegoś przyczepią, więc wg mnie kolega na DR postąpił słusznie, bo inaczej dostałby duży mandat a moto odbierał z parkingu policyjnego, a szansa że by go dorwali jest znikoma, gdybym ja się zatrzymywał na każde wezwanie policji wyszedłbym zapewne gorzej niż na dwóch sądach grodzkich...

Edytowane przez micza 125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jakis czas temu dopadla straz miejska.Jechalem doslownie toczylem sie po chodniku z piwem i zanim sie obejrzalem juz mnie za fraki targal dziad.zadzwonil po drogowke i jak sie wyrazil: 'zatrzymalem nietrzezwego kierowce przyjedzcie tu i tu', dmuchanie w balon i wynikiem calej sprawy Sad Grodzki, pozbawienie prawka na 6 miesiecy i 300zl grzywny.delikatnie mowiac sie wk#^&ilem, ale co zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś na bani i jechałeś chodnikiem - to czegoś nie kumam.

Wychodzi na to , że Strażnik Miejski jest winny temu , że straciłeś prawko ?

Dobrze , że chociaż sam wiesz , ze dałeś doooopy. I z tego co czuję , to masz nauczkę na resztę żywota. Oby nigdy więcej .

Pozdro.

 

PS.Micza 125 - zapominasz o jednej istotnej sprawie - każde Twoje wykroczenie jest zarejestrowane w kartotece policyjnej i jak popełnisz wykroczenie , a w czasie sprawdzenia wyjdzie , że masz na koncie różne dziwne rzeczy , to licz się z maksymalnym mandatem. Nie będzie szans na pouczenie , albo minimum ( 50 zł) . Dostaniesz z grubej rury i to za każdym razem. W pewnym momencie dowiesz sie, że Twoje prawko jest zatrzymane , a Ty idziesz na powtórny egzamin. Życzę powodzenia w zdaniu takiego egzaminu. Nawet jeśli wyrok masz zatarty , to i tak do konca Twojego życia wszystkie Twoje drogowe faule będą znane.

Obojętne gdzie - w Szczecinie ,czy też w Przemyślu. Jak w końcu gliniarze zaczną Cię ścigać , to albo wymiękniesz , albo się rozwalisz. W obu przypadkach masz przewalone , więc nie rżnij twardziela , tylko zacznij jeżdzić jak normalny człowiek. Potem są teksty o dawcach i oszołomach na motocyklach - jak myślisz dlaczego ludzie tak mówią????

Trochę pokory - pojeżdzisz wiecej i sam odpuścisz. Kilka nieciekawych zdarzeń i wyluzujesz na maxa.

Zycie jest tylko jedno - a widziałem pogrzeby najszybszych i najlepszych , bo za takich sami się uważali.

Niestety mylili się - więc uważaj na drodze i spuść parę - bo sam nie wiesz kiedy dostaniesz od życia po uszach.

 

Pozdro.

Edytowane przez Stary Sierżant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moto niezarejestrowane i bez prawka jezdze i wyjechałem raz na drogę.Szedł patrol policji i mi z daleka machnął ręką a się zatrzymałem i spowiadałem mu sie wszystko co i jak a mogłem sobie odjechac w spokoju.Spyatał czy mam kartę motorowerową ja ze tak a on sie pyta jaka pojemnosc a ja ze 125 i się spytał czemu bez swiateł i kumpla wiozłem jeszcze.Kara kazał mi odprowadzic motor do domu.Tyle że powiedziałem ze mam wujka w policji chyba skumał ktory i był wyrozumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze kidyś podchodze do ,,PANA POLICJANTA"" i się pytam ,,Czy moge jeździć nezarejestrowanym motocyklem po polach'' odpowiedź ,, Po polach to sobie możesz nawet czołgiem jeździć" Wiec nierozumiem daczego niektórzy piszą że takimi motocyklami można jeździć tylko po torach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Policjant nie dodał tylko że : to pole musi być Twoją lub Twoich rodziców własnością .Proste ??? Albo był niedouczony, he he . Pojazdy które nie muszą być poddawane rejestracji ,mogą poruszać się TYLKO na drogach dla nich przeznaczonych. Dla crossa jest to tor lub wyznaczona trasa. I koniec !!!!

Używanie tego sprzętu w innych miejscach z prawnego punktu widzenia jest nielegalne.

Odpowiadam Wam jak to widziane jest z punktu widzenia przepisów.

O torach piszę tylko ja - ale czytałem rozporządzenia i ustawy , bo byłem kumatym gliniarzem. Jak kogoś kontrolowałem , to musiałem wiedzieć dlaczego. Poczytajcie rozporządzenia dot.ochrony środowiska itp. Teoretycznie nawet po polach nie wolno jeżdzić .Tych zarządzeń i ustaw jest tyle , że przez 2 lata bym ich tutaj nie był w stanie podać i zinterpretować.

 

PS.Do Młodzieży !! Czytajcie całe tematy , bo niektóre pytania powtarzaja się co 20 post.

Pozdro.

Edytowane przez Stary Sierżant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie policja goniła od początku kwietnia juz 3 razy mieszkam w górach jadac na miejsce które mnie interesuje mnie do jazdy terenowej chcac niechcac musze przejechac ulica motocykl zarejestrowany jest prawko mam ale B,C+E niestety A nigdy nie miałem czsu jakoś zrobić ale wracajac do temat gonili mnie trzy razy ale niestety polonez ni słuzy do jazdy enduro ostatnim razem jakies trzy dni temu jadac za mną nieszczesnym polonezem cos na tej terenowej drodze musieli zachaczyc bo coś i tak głosno szczeliło. I chyba to ich rozwścieczyło wczoraj z samego rana patrze a tu wizyta w sprawie motocyklai dokumenty sprawdzili oc jest i pytania kto jezdzi mówie nie ja był kolega niewiem jak ma na nazwisko oczywiscie niewiem. Problem jest w tym że juz jeden mój znajomy dziś wpadł w ich blokade i dostał 500zł za brak prawka przejezdzał asfaltem moze ze 200metrów. Teraz sie uparli cały czas tu stoja na takim wyjeżdzie jak myślicie co z tym teraz zrobic . POZDRAWIAM PROSZE O WYROZUMIAŁOŚĆ !!!

 

Jeszce jedno w zeszłym roku jezdilismy z kumplem w pasie przy granicznym ze słowacja w rejonie Babio Górskim i nagle zaczoła nas gonic zołnierz ze strazy granicznej wiecie na czym jechał na husqwarnej 250 lub 350 kumpel uciekł odrazu bo był dalej a ja musiałem uciec mu w dół przez las ciekawe co by sie stało jak by nas wtedy złapał. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senti !

Wpadnij do mnie swoim moto - przebiję Ci oponkę , młotkiem walnę w bak,pilnikiem przelecę po siedzeniu , - na pewno bedziesz się cieszył .

Przez Ciebie gliniarze rozwalili auto a Ty sie jeszcze dziwisz ???

A policja jak już wezmie Cię na celownik , to masz przechlapane .

Poza tym popełniasz PRZESTĘPSTWO graniczne -poruszanie się w pasie granicznym jakimkolwiek pojazdem , nawet pieszo jest przestępstwem.

No ładnie - chwalisz się , że robisz żle i masz z tego radochę. Na dodatek wprowadzasz w błąd organa ścigania .Chłopie i Ty prosisz o wyrozumiałość ?? Twoje posty czytają młodzi po 15-16 lat i niektórzy myślą , że im też się uda uciec.

 

PS.Liczę, że wyrozumiałości nie będzie , tylko kara na maxa - wybacz , ale za dziecinadę trzeba umieć odpowiadać.Walisz faule i się chwalisz ,nic ciekawego w tym nie widzę.

Dla mnie to szok -publicznie oświadczyć, że się jest przestępcą i kłamcą - tak wynika z Twojego postu przynajmniej -

- może napisz o tym do Przyjaciółki ?? he he he .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt.. senti pobił rekord stężenia głupot w swoim poscie.

Ale dla mnie to wszystko jest jak regularna jazda bez biletów w tramwaju. Można oczywiście, ale mnie by się nie chciało stresować non stop rzeczą na którą stać by mnie było po kilku(nastu) dniach dowolnej dorywczej roboty. Znam lepsze sposoby na podniesienie sobie ciśnienia.

W dodatku, jazda motocyklem wiąże się z zagrożeniem dla siebie i innych uczestników drogi, więc warto się zastanowić.

Co do ludzi, którzy mają za mało lat na to żeby jeździć motorem - moja uwaga: macie za mało lat, żeby jeżdzić motorem.

Szkoda mi was, że rodzice nie potrafili wybić wam tego z głowy.. Moi potrafili i dlatego doczekałem się motocykla we właściwym czasie. I zdaje mi się, że to jest dopiero prawdziwa satysfakcja nie mówiąc o innych bezcennych korzyściach.

 

Cieszę się, że ludzie tutaj, a szczególnie Sierżant dbają o to, żeby nie kładziono tu młodym bzdur do głowy! To się naprawdę liczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co ? :cool: Mial sie zatrzymac ? Sadze ze wiecej by mu zrobili za to, ze nic nie ma niz mu zrobia teraz :icon_exclaim:

Glupia sprawa :biggrin:

Ja bym sie chyba zatrzymal ale ciekawe czy bym pozniej tego nie zalowal :clap:

 

nie mial sie atrzymac tylko po prostu bez prawka i oc sie nie jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senti !

Wpadnij do mnie swoim moto - przebiję Ci oponkę , młotkiem walnę w bak,pilnikiem przelecę po siedzeniu , - na pewno bedziesz się cieszył .

Przez Ciebie gliniarze rozwalili auto a Ty sie jeszcze dziwisz ???

A policja jak już wezmie Cię na celownik , to masz przechlapane .

Poza tym popełniasz PRZESTĘPSTWO graniczne -poruszanie się w pasie granicznym jakimkolwiek pojazdem , nawet pieszo jest przestępstwem.

No ładnie - chwalisz się , że robisz żle i masz z tego radochę. Na dodatek wprowadzasz w błąd organa ścigania .Chłopie i Ty prosisz o wyrozumiałość ?? Twoje posty czytają młodzi po 15-16 lat i niektórzy myślą , że im też się uda uciec.

 

PS.Liczę, że wyrozumiałości nie będzie , tylko kara na maxa - wybacz , ale za dziecinadę trzeba umieć odpowiadać.Walisz faule i się chwalisz ,nic ciekawego w tym nie widzę.

Dla mnie to szok -publicznie oświadczyć, że się jest przestępcą i kłamcą - tak wynika z Twojego postu przynajmniej -

- może napisz o tym do Przyjaciółki ?? he he he .

witam ponownie

Wy macie swoje zdanie ja swoje gliniarze nie rozwalili auta z mojej winy tylko niestety ze swojej głupoty jezdze samochodami 10 lat i niegdy nie miałem żadnej kolizji i nie mam zamiaru i wiem jedno że nieda sie jechac samochodem osobowym po drodze którą ściągaja drewno z lasu i na samym środku jest pół metrowej głebokości żleb. Rozumiem Sierżant twoją flustracje ale nie żyjemy w usa gdzie policjant może strzelac do uciekiniera ,żyjemy w polsce w państwie korupcji i naginania przpisów zreszta przykład mam z samej góry. Jesli chodzi o moją jazde przy granicy nikomu z tych 15-16 latkow tego nie polecam straz graniczna dysponuje bardzo dobrym sprzetem i tak naprawde też uwazam że to była wtedy jedna wielka głupota ale któż nie popełnia błedów najgorsza jest lucka ciekawość niestety czasami bieże górę nad zdrowym rozumem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. " flustracji " nie posiadam , ale sam pomyśl - Ty i ja dobrze wiemy o co chodzi , ale Młodzieżowcy nie widzą różnicy.

Nie mają umiejętności , a tylko same chęci.Chcą być" Twardzielami " na motocyklu. Będą próbowali głupot - sam wiesz jaki będzie wtedy efekt. Takie historie opowiedz przy dobrym napitku i konkretnym towarzystwie.Starzy wyjadacze zrozumieją - młodzi i gniewni nie zakumają.

A potem jest prooooblem.

Chyba nie myślisz , że ja całe życie bujam się 60 km/h . Ale nie wypada mi się chwalić tym co kiedyś robiłem ( teraz też czasem się zdarzy).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Policjant nie dodał tylko że : to pole musi być Twoją lub Twoich rodziców własnością .Proste ??? Albo był niedouczony, he he . Pojazdy które nie muszą być poddawane rejestracji ,mogą poruszać się TYLKO na drogach dla nich przeznaczonych. Dla crossa jest to tor lub wyznaczona trasa. I koniec !!!!

Używanie tego sprzętu w innych miejscach z prawnego punktu widzenia jest nielegalne.

Odpowiadam Wam jak to widziane jest z punktu widzenia przepisów.

O torach piszę tylko ja - ale czytałem rozporządzenia i ustawy , bo byłem kumatym gliniarzem. Jak kogoś kontrolowałem , to musiałem wiedzieć dlaczego. Poczytajcie rozporządzenia dot.ochrony środowiska itp. Teoretycznie nawet po polach nie wolno jeżdzić .Tych zarządzeń i ustaw jest tyle , że przez 2 lata bym ich tutaj nie był w stanie podać i zinterpretować.

 

PS.Do Młodzieży !! Czytajcie całe tematy , bo niektóre pytania powtarzaja się co 20 post.

Pozdro.

Dziwne rzeczy wypisujwesz drogi przeznaczone dla krossa sam mam pola i las a jeśli chodzi o drogi miedzy polami sa one współ własnością osób mających takie pola w tym rejonie płaci sie za nie procent podatku i są one przeznaczone dla traktorów i własnie pojazdów spalinowych czyli z prawnego punktu patrzac nie są pod juryzdykcja panstwowa proponuje nie jeżdzic po polach ale własnie po tych drogach w takich sprawach nawet jak ktos by cie chciał o coś oskarzyc że jezdzisz taka drogą musiał by złożyć sprawę cywilna. A co do lasów to sprawa jest bardzo skomplikowana w lasach państwowych mozna sie poruszac tylko drogami dojazdowymi sa takie wytyczone a w prywatnych lasach proponuje nie jezdzic.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...