Skocz do zawartości

Oszust na Ebayu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich sorka,że w taki świąteczny dzień zaprzątam wam głowę problemami.Temat a właściwie moja prośba dotyczy pomocy w ustaleniu namiarów na gościa wystawiającego ciuchy na Ebayu.Jego nic Karuzela 24 hFacet mieszka w Białej Podlaskiej wystawiał klamoty na ebayu mnie oszukał na 68 PLN.tzn. dokonałem przedpłaty ale towaru nie otrzymałem.Z moich ustaleń wynika ,że mógł przekręcić więcej osób.Wystawiał towary na kwoty do 100 PLN,by w razie zgłoszenia na Policję suma kwalifikowała się jako wykroczenie.Jednak w przypadku podsumowania kwot łącznych jest to już przestępstwo.Ja znam jego nazwisko nr.tel komórkowego i domowego nr.konta w Banku tylko nie mam adresu zamieszkania.W chwili obecnej nie mogę podać tych danych,na razie szukam innych osób też oszukanych przez gościa o Nicu Karuzela 24 h.Dodam,że klient już zlikwidował konto w Marcu.Mam potwierzdenie z Centrali Ebay z Niemiec.Tak więc popytajcie znajomych o gościa z Białej Podlaskiej posługującego się tym Nickiem.Może występować pod innym Nickiem również na Alegro.Bądźcie ostrożni,zwłaszcza wtedy gdy pojawią się podejrzanie tanie oferty.Mnie ktoś przekręcił pierwszy raz,ale zawsze musi ten pierwszy raz nastąpić.Nie popełnijcie mojego błędu.Pozdrawiam.Rocco

Edytowane przez Rocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sorka,że w taki świąteczny dzień zaprzątam wam głowę problemami.Temat a właściwie moja prośba dotyczy pomocy w ustaleniu namiarów na gościa wystawiającego ciuchy na Ebayu.Jego nic Karuzela 24 Facet mieszka w Białej Podlaskiej wystawiał klamoty na ebayu mnie oszukał na 68 PLN.tzn. dokonałem przedpłaty ale towaru nie otrzymałem.Z moich ustaleń wynika ,że mógł przekręcić więcej osób.Wystawiał towary na kwoty do 100 PLN,by w razie zgłoszenia na Policję suma kwalifikowała się jako wykroczenie.Jednak w przypadku podsumowania kwot łącznych jest to już przestępstwo.Ja znam jego nazwisko nr.tel komórkowego i domowego nr.konta w Banku tylko nie mam adresu zamieszkania.W chwili obecnej nie mogę podać tych danych,na razie szukam innych osób też oszukanych przez gościa o Nicu Karuzela 24.Dodam,że klient już zlikwidował konto w Marcu.Mam potwierzdenie z Centrali Ebay z Niemiec.Tak więc popytajcie znajomych o gościa z Białej Podlaskiej posługującego się tym Nickiem.Może występować pod innym Nickiem również na Alegro.Bądźcie ostrożni,zwłaszcza wtedy gdy pojawią się podejrzanie tanie oferty.Mnie ktoś przekręcił pierwszy raz,ale zawsze musi ten pierwszy raz nastąpić.Nie popełnijcie mojego błędu.Pozdrawiam.Rocco

wyslij mi jego dane na priva moze cos ustale ale nie obiecuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zglos do polskiego EBay - oni maja wszelkie namiary na goscia, poza tym gwarantuja zwrot kasy do jakiejs niezbyt duzej wysokosci.

 

Adam M.

Dostałem odpowiedź z Ebaya polecili zgłosić sprawę na Policję.Sęk w tym,że jednostkowo jest to tzw. mała szkodliwość społeczna czynu, gdyby natomiast udało się zebrać więcej oszukanych osób klient już by ni emiał powodów do śmiechu.Juz nie chodzi o stracone 68 PLN,choć wolał bym zakupić wachę do Yamasi,chodzi natomiast o elementarną uczciwość.Wielu z nas kupuje w Necie,a takie przypadki rodzą wątpliwości co do rzetelnych intencji sprzedających.Teraz napewno będe ostrożniejszy przy zakupie oryginalnych rzeczy za zbyt niską-okazyjna cenę.Pozdrawiam.Rocco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No ja teez sie raz naciolem na 120 zł, ale swoje odzyskalem po prawie miesiacu.

Moze mogłbym ci pomóc znaleść (naierzyć tego kolesia) Daj wszystko co masz na jego temat, a mysle ze adres uda mi sie ustalić i na kogo są telefony itd.Poprostu trzeba dać mu do zrozumienia ze wiesz wieecej o nim niz mu sie wydaje ;-) i racze odda ci pieniązki. ;-)

Nie mozesz odpuścić bo większość oszustów na to liczy.

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedys koles przewiozl na 150zl na allegro. Ale kase po ponad roku odzyskalem, gdy juz stracilem nadzieje. Pierwsza sprawa to drukujeszc sobie historie transakcji, rozmowy z gg i inne ustalenia z pacjentem. Potem walisz z tym na policje i niech nie pier.....ola ze niska szkodliwosc zglaszasz oszustwo i maja obowiazek sprawe przyjac i sie nia zajac. Ja dostalem przelew bo sie okazalo ze palant mial juz jakis wyrok w zawiasach i gdyby nie moja sprawa to by poprostu poszedl kiblowac. Jedno jest pewne nie mozna tego tak poprostu zostawic. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba mu nie odpuscisz :crossy: !!!!!!!!!!!!!!

Nie zawsze tak sie da. Ten palant ktory mnie przewiozl mial kolo 20 pozytywow i czyste konto. Ja bylem pierwszy, ale zaraz po mnie polecialo chyba 8 negatywow i to byl koniec jego dzialalnosci na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadzwoniłem do niego i powiedziałem,że idę zgłosić sprawę na Policję , w odpowiedzi przerwał połączenie i później wysłał smsa.cyt." Kasa oddana ( ponoć wysłał pocztą,ciekawe czy dojdzie?),i prosze mnie nie straszyć,bo sam mozesz się przestraszyć! " wychodzi na to,że poinformowanie Policji jest straszeniem,a za zdecydowane żądanie zwrotu kasy za zakupiony,a nie dostarczony przedmiot mogę w najlepszym razie dostać po mordzie od kumpli tego typka może rozsianych po Polsce,bo nie wiadomo z kim on trzyma, i w jakie gówno ruszyłem domagając sie zwrotu pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego starszego nacieli z rok temu na Allegro, równocześnie z jego znajomym i jak się później oazało paroma innymi osobami... Nie dużo bo około 50 zeta (kupowali pamięci SD). Koleś miał paredziesiąt pozytywów ! Więc takie to kupowanie od pewnych osób... Zawsze może się trafić jakiś palant... Chociaż jak ktoś ma na koncie ponad 200 pozytywów to faktycznei mniejsza szansa... Jeden z poszkodowanych (poszkodowani zgadali się na necie meilami chyba... a później nawet pogadali przez telefon...) był Policjantem. Powiedział żę nie odpuści ! Zgłosili to do Allegro i zablokowali kolesiowi konto a później po jakiś chyba 3 miesiącach dostali zwrot kasy z ubezpieczenia Allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...