Skocz do zawartości

Dłuuuga trasa a przeglądy


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie :) chyba, długa, wakacyjna trasa, tak na oko dobrze ponad 8tys.km.

Zastanawiam się co zrobić z przeglądem po 6tys. ? Olać i jechać dalej czy kupić oleju po drodze i wymienić w pierwszym lepszym warsztacie samochodowym po drodze. Instrukcja mówi że olej co 6tys.km, filtr oleju co 12tys.km. Nie jest też problemem zabrać ze sobą filtr, raczej nie zajmuje dużo miejsca. Tak poza tym wolałbym po pełnym przeglądzie przed wyjazdem zrobić na miejscu z 500km coby jakieś potencjalne błedy i niedoróbki wylazły na miejscu a nie w drodze co czyni już nie 8 a blisko 9tys.km.

Skłaniam się ku wersji z wymianą w drodze ale co sugerują Nasi guru od mechaniki :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A bierzesz Yamke, czy MW ??? :crossy:

Adam M.

 

Hyhy, MW to nie problem , olej jest ciągle zmieniany/dolewany :)

 

A z moich skromnych doświadczeń to:

Zmienic olej z filtrem przed wyjazdem i w drogę. Jak piszą powyżej nic się nie powinno stać. A na upartego napewno znajdziesz gdzieś po trasie miejsce gdzie da radę zmienić olej (bez opłaty pińcet Euro). Jak się nastawiasz na ten wariant to wrzuć do plecaka filtr .

 

P.S.Ponad 8 tysi? Gdzie Ty chcesz jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem że w traske śmigniesz czyms nowym.....np. ZRX1200S :)

Najgorsze dla oleju i jego starzenia sie jest robienie krótkich odcinków, częste uzywanie ssania itp.

Wymień olej z filtrem przed wyjazdem i zapomnij o sprawie.

Edytowane przez Avalon

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem że w traske śmigniesz czyms nowym.....np. ZRX1200S :)

Najgorsze dla oleju i jego starzenia sie jest robienie krótkich odcinków, częste uzywanie ssania itp.

Wymień olej z filtrem przed wyjazdem i zapomnij o sprawie.

 

No ... XJR'a przykleiła się do mnie i nie chce odejść w cywilizowany sposób, Jest to lekko frustrujące jak się człowiek ogłasza i q******* nikt ( prawie ) nie dzwoni. Nie ma nawet się z kim targować. Dałem już kilkukrotną sesję ogłoszeniową w Dizmarze, Giełdzie Motocyklowej, teraz jest na Allegro i Otomoto. Wszyscy się przyzwyczaili że w PL motocykl może mieć max 40tys.km i moje prawdzie 70 wydaje się końcem przebiegu.

Ale ... mam połowę kasy na ZRX'a resztę pożyczę od Jasia i Małgosi ( wtajemniczeni wiedzą co to za postać ) i w przyszłym tygodniu wybiorę się do dojczlandu ( chyba ). Oczywiście pod warunkiem że kobita mnie nie zabije jak usłyszy tę radosną wieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...