Skocz do zawartości

Pierwszy motor enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Gawron co 30 mh tłok w 250 4T??

Czy aby trochę nie przesadzasz??

Mi się wydaje, że początkujący spokojnie przelata dobre 100h bo niektórzy zawodnicy jeżdżący w pucharach zmieniają co 60 mh ale mh na torze a nie pyrkania po łąkach czy lasach.

 

Ostatnio jeźdizłem z jednym młodym łepkiem który zdobył Puchar Okręgu Poznańskiego w CC i MX (więc naprawdę nieźle odkręca) i on w CRFie 250R zmienił tłok z pierścieniami i sforzniem + łańcuszek rozrządu dopiero po sezonie.

 

A olej rzeczywiście w tego typu sprzętach warto często zmieniać.

Ja w manualu mam podane co 15 mh przy dużym obciążeniu silnika.

Edytowane przez BaRy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZ F wyglada genialnie ale szukam czegoś przy czym nie bede sie musiał za czesto grzebac takze biore pod uwage rowniez DRke albo KLXa. Za ile mozna kupic DRke albo KLXa w b. dobrym stanie. Slyszalem ze kawasaki enduro generalnie sie sypia, jak to wyglada z KLXem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym wyczynowe 4T ewentualnie hard enduro (wr/exc i podobne). Na takim moto jazda staje sie duużo prostsza. Mialem porownanie miedzy DT a CR. Na DT zrobic slide czy cos to szok i jeszcze jak zrobic to nie wiesz czy z niego wyjdziesz, a w CR skrecasz odkrecasz i jedziesz w pelnej kontroli. Jutro jade ogladać ten jedno 4T ale o ciut wiekszej pojemnosc. Ostatnio mialem okazje jezdzic 3 razy na CRF 450 lata 03/04 i jest to poprostu poezja, zadnego szarpania na srednich obrotach no i ten power pod nadgarstkiem dostepny w kazdej chwili :icon_biggrin: W warszawie i okolicach masz duużo torów. Podsumowując jak znajdziesz dobra w dobrej cenie to bierz yzf 250 ; D tyle odemnie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZ F wyglada genialnie ale szukam czegoś przy czym nie bede sie musiał za czesto grzebac takze biore pod uwage rowniez DRke albo KLXa. Za ile mozna kupic DRke albo KLXa w b. dobrym stanie. Slyszalem ze kawasaki enduro generalnie sie sypia, jak to wyglada z KLXem?

Jest cały temat o klxie i jego wytrzymałosci. O DR jest jeszcze wiecej informaji. Wystarczy poszukac i pocztac.

Miałem DR a teraz KLXa i z niego jestem bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z większych pojemności np TTR 600?Motocykl niezawodny,niezbyt drogi,nadający się zarowno do jazdy po drogach publicznych jak i w ciężki teren-takie uniwersalne hard-enduro.Za 10 tys to myśle że z rocznika 2000 coś znajdziesz,może ciut starszy.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Gregory uważasz ja tylko powiem ci że TTR-ka jest tez moim pierwszym enduro a wczesniej tylko śmigałem na MZ 150 i bez problemu daje na niej rade w cięższym terenie no ale twoj wybor puszukaj sobie np WR 250 tez bardzo dobry motorek,ja jeździłem na 450 i wrażenia super no a 250 troche mniej mocy ale i lżejsza.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Gregory uważasz ja tylko powiem ci że TTR-ka jest tez moim pierwszym enduro a wczesniej tylko śmigałem na MZ 150 i bez problemu daje na niej rade w cięższym terenie no ale twoj wybor puszukaj sobie np WR 250 tez bardzo dobry motorek,ja jeździłem na 450 i wrażenia super no a 250 troche mniej mocy ale i lżejsza.

 

Myslalem o wr 250 ale ciezko bedzie dostac egzemplarz w granicach 10 tys. Zazwyczaj znajduje w cenie ok 13-15 tys a to juz za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem na pierwszy motor enduro HUSQVARNE TE 250 4T Niestety nie zmiescisz sie z jej zakupem w kwocie 10tys zł :) ale to naprawde dobre moto polecam.W tej kwocie mozna sprowadzic motor taki jak exc250 wr250.

Edytowane przez POJEB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...