Skocz do zawartości

Opony na tor dla b4


Rekomendowane odpowiedzi

siemanko!wybieram sie z maju na szkolenie grandys duo w poznaniu.w mojej krotkiej karierze nawinalem jakies 4500km.teraz w bandicie mam zalozone Dunlopy Arrowmaxy gt501.przod nowka, tyl - jakies 70%.czy te opony beda wystarczajaco dobre na tor?czy tez trzeba koniecznie przyinwestowac w cos bardziej sportowego?zastanawialem sie juz nad np sportmax d207. co o tym sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D207 to po pierwsze stary model, po drugie są 3 rodzaje:

- zwykłe - przeznaczone na drogę;

- RR - race replica - pośrednie między szosą, a torem oraz

- GP - czyli opona miękka do amatorskiej jazdy po torze.

 

Na Twoim miejscu kupiłbym jakieś Pirelli SuperCorsy (czyli odpowiedniki GP) w zmęczonym stanie za jakieś grosze na allegro tak, że dadzą radę podczas jednej sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko!jesli normalnie powinienem miec z tylu kapcia 150/70/17, a zalozylbym 150/60/17 to czy wplyneloby to negatywnie na prowadzenie?jesli tak to w jaki sposob??

 

Nie specjalnie. Ale nie przejmuj się oponami. Na torze latają chłopaki na GS500 - i to często prosto z ulicy i dają radę. Jedziesz się uczyć i bawić a nie bić rekordy.

 

Ewentualnie jak nie czujesz się z tym zbyt pewnie, w przyszłym tygodniu na Bemowie ma być gościo z oponami - poszukaj u niego jakiegoś kompletu np. 120/70 i 160/70 (taki łatwiej znajdziesz) opon bardziej sportowych... Jest szansa na Z1 Metzelara, a na przód nawet fajnego Pilo Powera możesz trafić. Sam tak zbieram opony na tor - tylko szukaj nie opon po torze, ale po ulicy (znaczy środek zjechany, ale nawet nie pozamykane). Opony gościo może zmienić Ci na miejscu, albo w poznaniu chłopaki Ci zmienią (30 zł za koło - dajesz moto i wszystko Ci robią).

 

Aczkolwiek Twój węższy rozmiar byłby najlepszy (łatwiej się skręca - 1 cm, ale zawsze!)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki,Maniek!juz szykuje furke moja do wyjazdu od miesiaca:)zostaly tylko klocki przod do wymiany na carbone lorainne i tylny amor(kupilem od cbr 600f2):)no i jeszcze opony.jakby co to moge miec dunlopy nowki gdzies 20%tansze od ceny sklepowej.gosc polecal te nowe Qualifiery. a przykladowe ceny to:arrowmax tyl 150/70/17 450zl, przod 110/70/17 350zl. aha jak chcesz opony to gosc z forum/gielda czesci ma gumy nowki gdzies po cztery paki do twojego gixxera.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...