Skocz do zawartości

wsk scielo klin


Bartos_SzPaQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klin masz w kształcie litery D , tym brzuchem wkładasz go do rowka w wale jak to zrobisz to powinien wystawać troche ponad wał, na to wkładzasz magneto tak żeby rowek trafił na klin, pukasz delikatnie drewnwm lub gumowym młotkiem przez rurke w srodek magneta, zakładasz podkładke zabezpieczajacą, zakręcasz nakrętkę i zaginasz podkłade. Ot cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem problem ze ścinaniem klinów w swoim sprzęcie i wiele się o tym naczytałem. Klin nie ma trzymać całej siły magneta żeby się nie przekręcało, lecz tylko ustawiać go w odpowiednim położeniu przy zakładaniu. Cała siła która go trzyma to powierzchnie na której przylego on do wału korbowego. Jeśli ścieło to klin to możesz łatwo zapobiec powtarzaniu się tego używając pasty do docierania zaworów.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj zeby bardzo mocno dokrecic te kolo zamachowe. Inaczej kolo zamachowe bedzie mialo tentencje do przekrecania sie na wale i klin latwiej zawsze pojdzie. No i jak masz juz wyrobiony stozek na wale czy na kole zamachowym to wiele nie pomoze dokrecenie nakretka... Tylko bys musial posluchac Bachera z te pasta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem ze ścinaniem klinów w swoim sprzęcie i wiele się o tym naczytałem. Klin nie ma trzymać całej siły magneta żeby się nie przekręcało, lecz tylko ustawiać go w odpowiednim położeniu przy zakładaniu. Cała siła która go trzyma to powierzchnie na której przylego on do wału korbowego. Jeśli ścieło to klin to możesz łatwo zapobiec powtarzaniu się tego używając pasty do docierania zaworów.

 

Powodzenia

 

moze w innych sprzetach tak ale nie w starej wsk

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze w innych sprzetach tak ale nie w starej wsk

Mi w moim Simsonie scieło kilka klinów w ostatnie wakacje zanim dowiedziałem się o tej metodzie i miałem już wtedy mocno wyrobiony stożek na wale...docierałem go może kilka minut i teraz się trzyma jak nigdy :D Problem zniknął w Simsonie 82` więc nie widze przyczyny dla której do starej WSK by się nie nadawał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem ze ścinaniem klinów w swoim sprzęcie i wiele się o tym naczytałem. Klin nie ma trzymać całej siły magneta żeby się nie przekręcało, lecz tylko ustawiać go w odpowiednim położeniu przy zakładaniu. Cała siła która go trzyma to powierzchnie na której przylego on do wału korbowego. Jeśli ścieło to klin to możesz łatwo zapobiec powtarzaniu się tego używając pasty do docierania zaworów.

 

Tylko pasta i po sprawie :icon_exclaim: no i dobrze dokrecic bo to podstawa oraz podkladka

Edytowane przez Pimpek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem dodać swoje dwa grosze:

 

- ktos napisał ze klin ma być twardy - otóż uważam że nie, ponieważ to klin ma być ścięty a nie wyrobione gniazda na wale i w magnecie

- w sprawie przykręcania magneta metrowym kluczem - dokręcalem wybitnie nie metrowym a i tak gwint zerwałem, wieć z czuciem to nie japonia

 

Odkręcanie sie nakrętki na wale oprócz słabego dokręcenia spowodowane moze być także biciem wału lub magneta. Ważna jest też podkładka zabezpieczająca.

 

Sposób z pastą jest bardzo ciekawy, szkoda ze nie wiedzialem o tym wczesniej jak jeszcze brykalem wską. Zawsze wozilem zapas klinów ze sobą :icon_razz:

 

pozdrawiam bluesowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...