Skocz do zawartości

motocykle mało znanych marek


Rekomendowane odpowiedzi

heja co myślicie o motocyklach typu vektor czy bad boy ??

marki mało znane i tanie

chodzi mi o podpowiedz czy opłaca sie coś takiego kupic jako swoje 1 moto. moja laska chce właśnie coś takiego małego, zgrabnego, taniego i nowego. bardzo prosiłbym o opinie

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój kolega kupił sobie jakieś 2 lata temu chopper'ka 125cm3 made in china. Nowego. Dał jakieś 6000zł.

Ostatnie 1,5 roku "motocykl" spędził w serwisie, gdzie doprowadzali go do ładu. Chciał żeby mu oddali $, ale się na to nie zgodzili. Moto odebrał dwa tygodnie temu i jak narazie jeździ. Zobaczymy tylko jak długo...

Moim zdanie kupowanie tanich sprzętów nieznanych firm niesie za sobą duże ryzyko. Można zapewne trafić na udany egzemplarz, ale z dużo większym prawdopodobieństwem będą z nim same problemy.

Pozdrawiam. Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat jeżdżę małym chopperkiem made in Taiwan.Jest to firma San Yang SYM model Husky.Nakręciłem na nim ok 62 tys km. Dokonałem paru usprawnień , m.in. zmiana dysz w gażniku, zmiana zębatki tylnej i inne

Spalanie - ok,2.3-2.5 , z pasażerem od 2.7- 3.0.

V-max - ok 115-120 - tyle wskazuje licznik.

Zalety - małe spalanie , dobra dynamika jak na tak małą pojemność ,wygodna pozycja jazdy ( mam 183 cm),bardzo dobra sterowność , małe gabaryty i cięzar ( 180 kg z płynami )

Do dzisiaj wymieniłem 2 razy uszczelniacze w lagach i linkę prędkościomierza, 2 razy żarówki główne i linkę sprzęgła.Innych usterek nie było.

Ponadto standartowe wymiany opon , klocków,świec itp.

Ole mineralny Aral co 4,5-4,7 tys km.

Jestem zadowolony ze sprzęcika , chociaż brak mu czasem mocy , ale jako pojazd do jeżdżenia po mieście i na krótkie trasy - max 100 km. jest

w pełni zadowalający.

Wady - zbyt delikatne przednie zawieszenie ,zbyt szybko zużywający sie oryginalny zespół napędowy ( zębatki i łańcuch ),słabe zabezpieczenie rozrusznika przed wilgocią.Aktualnie łańcuch i zębatki są z zamiennikami z Yamahy.

Wykonanie jest wysokiej jakości - do dzisiaj części chromowane nie mają wżerów ,ani odbarwień.

Wydaje mi się , że żywotność tego motocykla jest związana z bardzo systematycznymi przeglądami dokonywanymi w garażu ,( w zimie moto stoi w domu , he he he .),oraz zmianą olejów w terminie.

Przy ostatniej zmianie oleju - tydzień temu - stwierdziłem , że do dzisiaj nie bierze oleju - ile wlewam , tyle wylewam.Nie katuję go i nie przeciążam.Może dlatego mi dobrze służy.

P.s. Na prawie wszystkich elementach motocykla jest napis "Made in Japan ).Jak wstępnie ustaliłem moto jest w rzeczywistości japońskie , a tylko skłądany jest na Tajwanie.Może ktos ma informacje dot,tej firmy i dane dot,produkcji tego modelu.Pozdro.

Edytowane przez Stary Sierżant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym temacie mogę troszke napisać. Swojego czasu kupiłem sobie włoski wynalazek: enduro LAVERDA 600 ccm. Nie powiem, motocykl ekstra, super wygląd i komfort jazdy. Ale kiedy przyszło do serwisu to totalna tragedia. Tego modelu firma wyprodukowała ok. 250 szt. Czyli dostępność części absolutnie zerowa, nie tylko w Polsce, ale i we Włoszech. Trzeba było wszystko dorabiać. Dlatego od tego czasu postanowiłem sobie, ze żadnego urządzenia nieznanej marki, a w szczególności motocykla lub samochodu nie kupię, ani też nie chcę go nawet za darmo. Szkoda zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuter PGO PS 50 :buttrock: chyba jedyny w polsce(albo jeden z kilku).Nawet świecy nie mogłem dobrać , bo go w katalogu nie było :buttrock: Jak ja się cieszę , że obyło się bez powaznych napraw :biggrin:

Lepiej kupić coś starszego , uzywanego , ale typowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze lepiej MZ 150 zadbana i dopieszczona ?? moze nie nowe ale jak cos padnie to czesci zagrosze no i ladnie wyglada

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...