Skocz do zawartości

dziwne chrupanie w kawasaki gpz500


foks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

dzis korzystajac z wolnego dnia pojechalem sobie na przejazdzke za miasto moja kawa pz 500s z 1991r.

wszystko bylo ok, chodzila jak marzenie, ale wracajac po 150km do warszawy przy wjezdzie na trase torunska, ruszajac na swiatlach uslyszalem dziwne chrupniecia. na poczatku nie wiedzialem ze to z mojego moto.

chrupniecia pojawialy sie dalej, przewaznie bylo je slychac przy dodawaniu gazu jakos po 4-5tys, tak samo na luzie, jak i na poszczegolnych biegach, przy wysokich obrotach i biegu nr 3 juz ich nie slyszalem, ale to pewnie dlatego ze ogolnie bylo za glosno i za szybko by cos uslyszec...

motocyklem dojechalem do garazu, glos jest tak straszny ze boje sie nim jezdzic...

wpadl kolega zobaczec co to jest i mowi ze to pewnie sprzeglo (ja sie kompletnie nie znam). motocykl 2 dni temu wrocil z warsztatu, robilem w nim cosezonowe regulacje oraz wymiane plynow.

glos to takie chrupniacia, jakby cos o cos uderzalo, a jak wysprzegle to slysze jak cos o cos trze....

pomocy!

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem to dzis przez korek od wlewu oleju - wyglada jakby sprzeglo mialo lekkie bicie i po wcisnieciu klamki odgłos staje sie troche inny co nie znaczy lepszy. Pozatym na zgaszonym silniku daje sie je lekko dopchnąć palcem w strone silnika. Wydawalo mi sie ze ma mało oleju w "komorze" tego sprzegla. Tam chyba powinno byc sporo oleju? Dotknąłem to paluchem i prawie w ogole nie było na sprzegle oleju - nawet po odpaleniu silnika. Dodam ze w okienku pokazuje pełny poziom

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powrotem do warsztatu. To mi wyglada na wylamane zeby w skrzyni biegow.

Greedo, czy dostales moja odpowiedz na twoje pytanie o gazniki ?

 

Adam M.

 

 

Tak, dzieki wielkie, na razie to wybieram sie z nimi i z zapłonem do Pawła. Nie bede meczył Akera o to :icon_rolleyes:

 

Zęby w skrzyni biegów? Ale motocykl jezdzi. I te odgłosy na moj gust dochodzą własnie ze sprzegla.... A sa rzeczywsicie masakryczne. Maciek, mogles mi przypomniec to bym je nagrał dyktafonem...

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdajc pokrywe sprzegla i kuknac ,uszczelek nowych miec nie trzeba zobaczysz caly kosz sprzeglowy i ewentualne luzy na nim

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila bylem go jeszcze raz ogladac.

jak trzymam wcisnieta klamke sprzegla i gazuje to prawie w ogole tych dzwiekow nie ma, jak puszcze klamke i gazuje to zaraz sie pojawiaja...

mozna z tym jezdzic? ja samemu i tak tego nie naprawie, ale nie wiem jak przetransportowac motocykl do warsztatu ;(

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie kosz sprzeglowy i okolice , jezdzic nie polecam zostaje laweta

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniasz naprawe tego w optymistycznej i pesymistycznej wersji?

na ile pln trzeba sie przygotowac ? :icon_rolleyes: (nie wiem czy juz przestac chodzic na imprezy, czy jeszcze nie ;p )

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co poszlo, ciezko ocenic bez rozbierania....moze tylko sie cos odkrecilo , poluzowalo

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jak mozesz to koniecznie napisz co było przyczyną, mam bliźniaczy silnik i jestem bardzo ciekaw co to mogło być.

 

Uważam, że nie powinieneś jeździć, bo jeśli coś sie posypało, np. zęby na ktrórymś kole w skrzyni, to mozesz narobić tylko wiekszego bałaganu.

Mojemu koledze rónież w GPZ500 sypnęła sie skrzynia, zęby na którymś kole od drugiego biegu sie wykruszyły.

 

A moze ktoś by Ciebie zaholował do serwisu? Bo laweta to chyba niepotrzebny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież na luzie te tryby w skrzyni sie nie ruszają, za to sprzeglo sie kreci. To chyba nie az taka tragedia zeby skrzynia padła? Motocykl wyglada na naprawde dobry stan.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma lawete by mnie przewiezc do serwisu w poniedzialek? :) oczywiscie nie za darmo... ursynow -> polczynska :banghead:

 

tez wydaje mi sie ze to nie skrzynia, bo od momentu jak uslyszalem ze cos "zaczyna" chrupac w mojej kochanej kawie, to zrobilem jeszcze z 10km (do domu trzeba bylo dojechac) i nie czulem zeby motocykl chodzil dziwniej, zadnego szarpania, zadnych dziwnych objawow, tylko wstyd byl sie z takim glosem pchac miedzy puszki :(

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...