Skocz do zawartości

czy paliwo sie starzeje?


Carlos_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

ma nieco lepszego kopa po zimie.

 

Powód jest inny, po prostu przez zime odzwyczaiłeś sie od jeżdzenia i wrażeń przy przyspieszaniu.

 

Co do paliwa to po 3 miesiacach zaczyna tracic swoje wlaściwości - gdzies tak przeczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem moto ktore stalo 3 lata wyrejestrowane, w zbiorniku bylo kilka litrow paliwa. Silnik na tym g...ie nie chcial odpalic, dopiero po zlaniu calosci i wlaniu swiezego zagadal i w miare normalnie wszedl na obroty. Takie stare nawet specyficznie smierdzi. Mysle ze kilka miesiecy taki magazyn wytrzyma (oczywiscie nie w plastikach). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge powiedziec z cala pewnoscia ze paliwo starzeje!kupilem niedawno honde cbr f2 i moto stalo 2 lata nieodpalane i teraz mam wielki problem bo byl taki syf w gaznikach ze nomalnie zobila sie smola!teraz w zwiazku z tym powstal mi inny problem (patrz na tematy wyzej...)motocykl mi sie dlawi dusi i czuje ze ma to zwiazek wlasniez tym starym paliwem!w ogole jak otworzylem bak to tak mi dalo czadu ze od razu zaczely mi lzawic oczy co normalnie nigdy mi sie nie zdarzylo!ale......

jezeli mowi sie o przechowywaniu paliwa na okres 6 miesiecy czy cos w tym rodzaju i w dodatku w beczkach to sadze ze nic wielkiego sie bnie powinno stac ale co swiezynka to swiezynka(konie nie uciekaj hahah :icon_rolleyes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody w paliwie nie powinno być w ogóle.

a na świecie nie powinno być głodu, wojen i niesprawiedliwości....

jasne, że nie powinno być, ale myślę że w wszystkich dolewek do benzyny, to woda jest jeszcze super :icon_rolleyes:

tak, czy inaczej zgadzam się z opinią że benzyna traci swoje właściwości podczas leżakowania

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest inny, po prostu przez zime odzwyczaiłeś sie od jeżdzenia i wrażeń przy przyspieszaniu.

 

Co do paliwa to po 3 miesiacach zaczyna tracic swoje wlaściwości - gdzies tak przeczytalem.

No nie wiem czy licznik się odzwyczaił od pomiarów bo zawsze mi sie wydawało, że oprócz kopa dostawało ze 2-3 km/h wiecej na vmax'ie (tzn byłem święcie przekonany że gdy odstawiałem jechał 52-53km/h a na wiosnę 54-55 latał - ciekawe jak bedzie w tym roku). Istnieje jakieś racjonalne wytłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...