Skocz do zawartości

Co najlepiej kupic w klasie nieduzych moto?


Gość alalala333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alalala333

Co polecacie na pierwszy motocykl? Zastanawiam sie glownie nad honda cbf 250 (tylko z tylu jest beben, dosc waskie opony), cagiva raptor (super wyglad, szerokie opony, po odblokowaniu okolo 30KM. Silnik jest dwusuwowy i podobno moze sie latwiej niz czterosow zarzec, gorszy dzwiek, gwarancja na rok a nie dwa, brak uzywanych, wloski :smile: ). Hyosung - wyglad kiepski jak dla mnie, duza masa, szerokie opony, chu*owa koreanska marka...

 

Polecacie kupic nowy czy uzywany? Mozna wogole trafic na uzywana honde 250? ZNacie osiagi tego moto?

Jak duze znaczenie ma tarcza z tylu?

 

Za ile sprzedaloby sie taka honde po 2-3 latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na pierwszy motocykl?

 

Honde, najlepiej uzywana chyba ze masz za duzo pieniedzy i lubisz nowki, sprzet praktycznie nei do zajezdzenia, a i moc wybaczy Ci kilka bledow ktorych zaden poczatkujacy motocyklista sie nie ustrzeze :smile:

Jezeli dobrze bedzie Ci szlo to po sezonie sie znudzisz i latwiej bedzie ja sprzedac i kupic cos wiekszego.

Jak sciagniesz ja z zagranicy to moze nawet sprzedasz za tyle samo co wlozylas :banghead:

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też napisz jaki masz temperament, ja się np bardzo ciesze z tego powodu ze nie dane mi było jeździć MZ 250 jako pierwszym motocyklem w wieku nastu lat. CBF - 4 suw jak kolega wcześniej wspomniał, ekonomiczny, i zapewniam Ciebie że taki motocykl da Ci wiele frajdy i to nie tylko przez pierwszy sezon.

 

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągi CBF 250: Wg karty homologacyjnej 122/h. Licznikowe 130, czescy użytkownicy z wiatrem w plecy wyduszają podobno 140. "Zdrowa" prędkość w trasie 100-120 licznikowe. Przyspieszenie do setki 10 sekund. Przyspieszenie do 60-tki (to jest ważniejsze w takich lekkich motocyklach) pozwala na starcie wyprzedzić praktycznie wszystkie auta. Taki motocykl jest wyraźnie wolniejszy i mniej dynamiczny od 500-tek, za to bardziej zwrotny i poręczny w ruchu miejskim. :banghead:

Powyższe dane dotyczą modelu 2005 (20KM). Model 2006 ma 22KM i bardziej "agresywny" (powiedzmy :smile: ) wygląd.

Spalanie 2.5-3.5 litra - w zależności od stylu jazdy.

Ma dochładzanie olejowe, oprócz powietrznego. Bardzo dobre hamulce, skrzynie i światła. :D

Dane podaję za różnymi wiarygodnymi żródłami (także prywatnymi).

Przypuszczam, ze za dwa trzy lata sprzedasz go w najlepszym wypadku za 40-50 % ceny.

Ale mnie sie ten motorek i tak podoba. Pozdrawiam

Edytowane przez Adam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle, nie jestem zwolennikiem sportów na 1 moto, ale zacząłem od GSa i naprawde nie zaskakuje mnie ten motocykl ani reakcją na gaz, ani osiągami. Może to też kwestia wieku bo już mam te 23 lata (wiele nie wiele, troche już oleju mam :smile: )

 

Tez myslalem na poczatku, a moze NSR 125 a moze jakiś inny malec. I wiem teraz że zrobiłbym wielki błąd. Nie szaleję na motocyklu ale CBFą jezdzilem na kursie i czułem sie jak na rowerze wigry. Takie małe, kierownica blisko, zupełnie nie dla mnie. Na GSie siedzę pochylony jak należy i jadę do przodu bezpiecznie ale dynamicznie. I dżwięk bez porównania. CBFa to singielek.

 

Jak już mam coś polecić to CB 250, tym się dużo fajniej jezdzi (Pozdro dla Tomka i Piotrka :banghead: ), silnik twin, ładnie gra i fajniej jedzie moim zdaniem, a moto też leciutkie. I w moim guście ładniejsze.

Tak toto wygląda :

Honda CB 250 N

Wadą jest to, że nawet na Allegro żadnej nie znalazłem w tej ostatniej wersji, ale Kulikowie mają taką, stąd ją znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie CB 250 jest brzydsza od CBF 250 (bardziej archaiczna, czy ja wiem). Wiadomo gust.

CB ma dwa cylindy - czy to aż tak poprawia jazdę w stosunku do CBF? Dlaczego wg Ciebie CB-ką lepiej się jeździ? Jest mocniejsza? Lepiej się prowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie CB 250 jest brzydsza od CBF 250 (bardziej archaiczna, czy ja wiem). Wiadomo gust.

CB ma dwa cylindy - czy to aż tak poprawia jazdę w stosunku do CBF? Dlaczego wg Ciebie CB-ką lepiej się jeździ? Jest mocniejsza? Lepiej się prowadzi?

 

Nie umiem tego nazwać, jezdzilem jedną i drugą i zdecydowanie wolałem CB. Żwawszy silnik, mniej drgawek, inna kultura zupełnie, dzwięk też, bardziej mi się pozycja podobała. Piszę o subiektywnych odczuciach. CBFa to dla mnie takie wigry z silnikiem a CB fajny nakedzik. Nawet jak z boku patrzyłem to zupełnie inaczej wyglądał człowiek na CB, tak dostojnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Ja niestety nie jechałem CB, tylko kawałek CBF 250 - więc nie mam porównania. Sprawdziłem opisy. CB jest słabsza i troszkę lżejsza, ale pewnie przez te dwa cylindy jazda jest płynniejsza, mniej szarpiąca. Ale cóż, to motocykl już b. trudno dostępny, nienowy już przecież.

A wygląd - kwestia gustu. Ciekawa jest ta Twoja uwaga o pozycji, wygodzie i wyglądzie, przecież CB nie jest wcale większa (raczej mniejsza parę cm), pewnie pozycja na niej jest trochę inna. CBF wygląda nieco kompaktowo - może dlatego mniej dostojnie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alalala333

Temperament? Raczej sredni. Specjalnie nie chce kupowac mocnego moto na razie przynajmniej bo boje sie ze by mnie kusilo. Predkosc max mi wystarczy tylko te 10 sek do setki troche duzo. Ile ma np. taki skuter peugeot speedfight 2 do 80? ile mialby do 100 gdyby do niej dochodzil?

 

Wzrost 170. Nie chce duzego moto tylko cos fajnego i lekkiego na miasto.

A hamulce mowicie dobre? Przeciez z tylu jest beben...

 

Tylko cos nie widac uzywek. Myslicie ze policja np. sprzedaje swoje?

 

Jaka jest dokladnie roznica w wygladzie miedzy modelem 2006 a poprzednimi? Te dwa konie roznicy co zmieniaja np. w przyspieszeniu?

 

Mozna sobie taki motor niedrogo podrasowac by troche szybciej mykal do 100 jesli sie komus znudzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...