Skocz do zawartości

Przednie zawieszenie do Custom'a


Bartee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z góry bardzo przepraszam za nowy temat, ale niestety poruszanie się po tym forum staje się (dla nowicjusza szczególnie) troszkę kłopotliwe.

Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o przednim zawieszeniu do chopperków.

Czytałem na forum kilka wypowiedzi na ten temat, lecz spotkałem się głównie z określeniami "dokrętka", "zawieszenie trapezowe", co mi nic nie mówi. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie info na temat zarówno konstrukcji, jak i firm produkujących takie zawieszenie (dostępne w Polsce oczywiście :icon_razz: ). Gdyby ktoś zechciał się podzielić ze mną jakimiś dobrymi, sprawdzonymi rozwiązaniami, na co zwrócić uwagę, przy czym zachować szczególną ostrożność, itp, było by super :wink:

Na razie próbuję zdobyć jakieś doświadczenie przerabiając WSK 125 z 1985r. chyba dobry sprzęt jak na początek nauki przerabiania motorków :wink:

 

Z góry bardzo dziękuję :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne zawieszenie będzie przewyższało jakieś 2 -3 razy wartością twoją Wuechę /nie wspominając oczywiście o trapezie i chromie :smile: /... więc zastanów się nad przeróbką. ładnego motocykla za małe pieniądze nie zrobisz , chyba, że myślisz o spawarce i płaskownikach.

C.D. rodzaju zawieszeń to poczytaj w prasie, na www to zobaczysz co to znaczy zrobić dobrze zawiecho trapezowe - ile to pracy i jaki koszt /do dzisiaj seryjnie montowane w H-D: modele Springer/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, to zdaniem Kolegi springery mają zawieszenie trapezowe :D :smile: :banghead: IMHO nie produkuje się dziś seryjnych motocykli z trapezem. Jakieś customy na amerykańskich V-Twinach może widuję w jednym czy drugim czasopiśmie, ale na pewno nie są to springery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie trapezowe było stosowane w weteranach np dkw i wiele innych

z kolei springer to wachasz pchany większość obecne robionych motocykli ma wachasz pchany(potocznie ale mylnie nazywany trapezowym),

ale znalazłem firmę gdzies w stanach która przerabia współczesne motocyle głównie HD na wyścigówki z lat 20-30 i z przodu jest włąsnie trapez.

heay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...