Skocz do zawartości

Gaźniki & zawory


BANDIT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujące pytanie co ile robicie w swoich sprzętech regulacje zaworów oraz synchronizacje i czyszczenie gaźników ??, Mam swoja virówke juz 2 sezon i od kiedy ja mam oprocz olei, filtrów itp nierbilem regulacji ani zaworów ani gaźników i tak sie zastanawiam, czy jesli wszystko chodzi naprawde dobrze to robic te regulacje czy zostawic to jak jest ??? bo tak naprawde to niewiadomo kiedy ostatni raz to bylo robione gdyz moto bylo sprowadzone , co byscie poradzili ??

 

dzieki za wszystkie odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że moto jeździ OK nie oznacza, że luzy zaworowe są w normie... warto trzymać się regulacji wg serwisówki. Ja zaworki robię co 12 tys - książkowo, gaźnik częściej, ale to ze względu na kombinację /wydechy, później K&N, itp/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek trzeba robić wszelkie regulacje jakie są nakazane w serwisówce (czy to co kilka tyś km czy co jakis okres czasu), nieważne czy sprzęt chodzi bez problemów czy coś jest nie tak. Prototypowe motocykle przechodziły w fabryce wiele prób i doświadczalnie dobrano co ile tyś km robi sie pewne regulacje a co ile wymiany czy smarowania. Więc nie ma co zaniedbywać czynnosci obsługowych poza wymiana samych płynów. A moze podczas wizyty u mechanika podczas regulacji, mechanik zauwazy początki jakiejś wiekszej awarii, której można by było w porę uniknąć? Jeśli Tobie motocykl chodzi bez zarzutu, dla samego siebie motocykl może nie byc juz do końca ok. Więc... do warsztatu i zrobić przegląd przed sezonem :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...