Skocz do zawartości

ZERWANY GWINT OD ŚWIECY W GŁOWICY


customer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie... macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Ja wymyśliłem że nawiercę na większy numer np M18 , wstawie tulejkę a w niej wywiercę i nagwintuję M14*1,25... ale narzędzia niestety drogie.. Ktoś wie czy tokarz to zrobi? I ile mógłby za to wziąć?

Edytowane przez customer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Ja wymyśliłem że nawiercę na większy numer np M18 , a w tym wywiercę i nagwintuję M14*1,25...

Nie rozumiem tego fragmentu :icon_razz: Nawiercisz na 18 a potem w tym nagwintujesz na 14 ? Jakim cudem ?

 

Ja to widze tak .

1 oddajesz to do tokarza ktory rozwierca otwór i gwintuje go

2. dorabia tulejke np z brązu z ciasno pasowanym gwintem zewnetrznym (a wewnetrzny normalny M14x1.25)

3 wkreca tulejke na gorąco (jak chcesz byc pewny na 100% to mozesz wkrecic na jakis klej do gwintów )

4. rozwalcowuje tulejke od strony komory spalania i The End :flesje:

 

A Tobie zostaje tylko zaplacic za usługe :banghead: (taka usługa w przypadku Junaczej glowicy to koszt 50 zl )

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierając głowicę od majstra po takiej naprawie, warto mieć ze sobą świecę zapłonową zeby sprawdzić czy pasowanie jest właściwe. Czasami majster zapomni poprawić ostatnim gwintownikiem tulejkę po wkręceniu i ostygnięciu głowicy. Wtedy tulejka ulega spęczeniu i świeca nie daje się wkręcać palcami, i konieczne jest przegwintowanie wykańczakiem jeszcze raz.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem zą zestawy naprawcze , które maja gwint wewneczny i zewneczny .Trzeba przegwintowac na wiekszy gwint i wkrecic to ustrojstwo .

[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! ja ogólnie tulejej nie polecam :) W swojej cz cross 380 taka tulejeczke montowałem i niestety po całodziennym lataniu tulejka wykręcała się razem ze świecą mimo że próbowaliśmy ja zaklepywać itp, itd nic to nie dawało! W wyczynie zdecydowanie nie polecam!!!!!!!!! Dałem głowicę do wyspawania i zrobił mi majster nowy gwint i ma być teraz oki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...