Skocz do zawartości

Zestaw wypadkowy


zajc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nie, ale w paru kwestiach mógłbym Cię zaskoczyć.

 

PS No powiedz o co chodzi nasz Mały Detektywie...

 

 

Pewnie wystawia to jakiś miłośnik puzzli. :)

 

A tak serio, jak ktoś lubi robić wałki na AC tudzież OC, to droga wolna, kupować. Szkoda tylko, że przez takich "biznesmenów" potem za AC na moto trzeba w naszym pięknym kraju płacić po 30 % wartości motocykla :( :bigrazz:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Dominik, ja też ostatnio sprzedałem taki zestaw, tyle że do 954 jako części do naprawy i... faktycznie poszły do naprawy.

 

Co do 'wałków' z AC to mam stosunek ambiwalentny - firmy ubezpieczeniowe też wszystkich dymają, bez względu na to, czy ktoś ich okrada, czy nie. A już dawno wyrosłem z takiego podejścia, że naprawę Świata należy zacząć od siebie. W tym kraju za naszego życia pewnie wiele się nie zmieni, zatem lepiej się cieszyć tym czasem niż walić głową w mur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Dominik, ja też ostatnio sprzedałem taki zestaw, tyle że do 954 jako części do naprawy i... faktycznie poszły do naprawy.

 

Co do 'wałków' z AC to mam stosunek ambiwalentny - firmy ubezpieczeniowe też wszystkich dymają, bez względu na to, czy ktoś ich okrada, czy nie. A już dawno wyrosłem z takiego podejścia, że naprawę Świata należy zacząć od siebie. W tym kraju za naszego życia pewnie wiele się nie zmieni, zatem lepiej się cieszyć tym czasem niż walić głową w mur.

święta prawda, nie ma co przejmowa się za kogoś o nie swoją kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Dominik, ja też ostatnio sprzedałem taki zestaw, tyle że do 954 jako części do naprawy i... faktycznie poszły do naprawy.

 

Co do 'wałków' z AC to mam stosunek ambiwalentny - firmy ubezpieczeniowe też wszystkich dymają, bez względu na to, czy ktoś ich okrada, czy nie. A już dawno wyrosłem z takiego podejścia, że naprawę Świata należy zacząć od siebie. W tym kraju za naszego życia pewnie wiele się nie zmieni, zatem lepiej się cieszyć tym czasem niż walić głową w mur.

Widzisz Antku, a jednak wiesz o co mi chodzi-tylko masz pewne opory by podzielic sie z nami swa wiedza :icon_razz:

A ja mam akurat zdanie odwrotne, jak nie zaczniesz od siebie ,to nie licz na to ze ktos inny zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak czy owak nie wmawiajcie mi proszę, że ktoś ten "zestaw wypadkowy" z podanej aukcji kupi do klejenia i potem będzie jeździł.. Ludzie, tam przednia owiewka składa się z 30 elementów. To raz że rzeźba w gównie, dwa że naprawa wyjdzie drożej niż zakup nowej cześci... Ja wiem, że są zestawy wypadkowe do naprawy, ale ten "zestaw wypadkowy" ma swoje konkretne przeznaczenie...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, która mi nie pasuje to fakt, że podajecie linki do konkretnych aukcji - i sugerujecie, że konkretny sprzedający namawia do oszustwa/umożliwia oszustwo. Jak wspomniałem sam niedawno sprzedawałem części w podobnym stanie - wcale sobie nie życzę, żeby ktoś sugerwał coś takiego pod moim adresem (a widzę, że było to całkiem prawdopodobne).

 

Druga sprawa to kwestia wałków - szczerze mówiąc mam 'bardzo bardzo' fakt, że ludzie to robią, paru moim znajomym przewrócił się motocykl i potem ze rozpaczy ciągali go po żwirze - do dnia dzisiejszego ich lubię i szanuję, a po ostatnim odzyskaniu śmiesznej kwoty za zniszczony samochód z polisy AC PZU to sam mam ochotę wysterować ich na jakiś milion dolarów.

 

Należy też wspomnieć o aspekcie technicznym - to co mówi Dominik moim zdaniem nie jest zgodne z prawdą - założenie np. budy z 30 puzzli na motocykl "na zgłoszenie" jest mało wiarygodne - trudno "ucharakteryzować" sprzęta mając tyle drobiazgów - owiewki popękane tylko w paru miejscach bardziej się nadają. Poza tym ludzie szukają pracy, a ta ich niewiele kosztuje albo nic - kupują puzzle, sami kleją i potem sprzedają - każdy orze jak może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się tym nie trudnię, ale ciężko to z puzzli upozorować, bo np. mocowania plastikowe zostają na motocyklu z podkładkami, przykręcone śrubami do metalowych elementów motocykla. Nie da rady wysypać tego na asfalt i myśleć, że załatwione. Firmy ubezpieczniowe też nie mają jeleni inspektorów. Najlepsze są całe elementy, popękane, przetarte. Zgłaszanie motocykla "z puzzlami" może się okazać niezłą miną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ewidentnie kolo z aukcji proponuje wałeczek na AC.. rozejrzyjcie sie w necie ile jest wystrzelonych poduszek powietrznych, stluczonych lamp i pogietych masek i blotnikow..od koloru do wyboru!!! ubierasz auto w pokiereszowane blachy i to jeszcze w kolorze.. swoje graty do komorki.. podpinasz wystrzelona nie wycieta jeszcze poduche i zalezy jakie autko ale inkasujesz z 5-7 tysi do portfela..ty tracisz jakistam procent znizki ale w sumie graty twoje dobre polezaly 10 dni w komorce i kasiora jest... tak to sie odbywa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...