Skocz do zawartości

SOKOL 600 RT


MOC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzydlaty - to byl Amal 26. Zarowno on jak i magdyno Millera sa z fabryk w Birmingham.

Jesli chodzi o ten zawor ( rozdzielacz oleju zgodnie z katalogiem ) to chyba Moc musi go wykrecic i obadac, bo w katalogu pokazany jest jako kompletny podzespol i ni cholery nie widac jak jest zbudowany.

Poprosze z zdjecie amperomierza na forum, bo z tego co widze w ksiazce to tez jest on dosc specjalny.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Super ze jest juz ktos kto rowniez skalda a moze juz zlozyl swojego ptaka :crossy: bardzo prosze o fotki amperomierza na [email protected] :wink:

Jezeli mialbys cos takiego na sprzedaz badz wiedzial kto ma to bardzo chetnie rowniez prosze o info :bigrazz: Szukam jeszcze oryginalnego gaznika, choc tu moze byc pewien klopot :wink: kol i kilku drobnych elementow....

:icon_razz:

 

P.S.

Jezeli \posiadasz to podeslij fotki swojego ptaka :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, na pewno chcesie oglądac na zdjeciach swoje ptaki? :icon_razz:

 

Ale do rzeczy, wracam do kwestii zaworka.

Oto to co ja mam w swoim silniku.

Zaworek

 

Jeśli ktoś może wesprzeć fotkami lub szkicem odręcznym, co w tym miejscu powinno być i z czego się składa, będę wdzięczny.

Na przekroju silnika w instrukcji widać zaworek kulkowy ze sprężynką. To coś u mnie nie bradzo wygląda na rzeźbę starożytnychy rosjan, ale nie bardzo nawiązuje do ryciny :wink:

Ale szczegółów nie widać. Ma to ktoś w realu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperomierze powinn być już w waszych skrzynkach e-mail.Jeśli chodzi o zaworek to mam już zrobioną replikę tylko muszę nawiercić otworki do przepływu oleju. Jak zrobię fotki to je prześlę.Co do mojego Sokoła

to nie ma co oglądać wszystko rozczłonkowane po półkach.Takiego też kupiłem z dużymi brakami .które stopniowo eliminuję.Największym moim zmartwieniem jest głowica "siudemka"nie mogę jej nigdzie dorwać.

Dorwałem odlewaną kopię ale ona nadaje się dosłownie tylko na półkę a nie do jazdy.Latem mam nadzieję

postawić ramę z przodem na kołach będzie będzie swego rodzaju sokołowa hulajnoga.

Moc ,kupiłeś (chyba się nie myle) szkło Marciniaka do lampy na allegro. Ciekawi mnie jak pasuje z twoją ramką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz na ta strone to strona goscia który odremątował 2 Sokoły 600 to nawet dostawały nagrody

z checia odpowie na pytania, ale nie ma internetu, ale wyszkow to niedaleko warszawy (60km)

http://www.weterany.republika.pl/

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperomierze powinn być już w waszych skrzynkach e-mail.Jeśli chodzi o zaworek to mam już zrobioną replikę tylko muszę nawiercić otworki do przepływu oleju. Jak zrobię fotki to je prześlę.Co do mojego Sokoła

to nie ma co oglądać wszystko rozczłonkowane po półkach.Takiego też kupiłem z dużymi brakami .które stopniowo eliminuję.Największym moim zmartwieniem jest głowica "siudemka"nie mogę jej nigdzie dorwać.

Dorwałem odlewaną kopię ale ona nadaje się dosłownie tylko na półkę a nie do jazdy.Latem mam nadzieję

postawić ramę z przodem na kołach będzie będzie swego rodzaju sokołowa hulajnoga.

Moc ,kupiłeś (chyba się nie myle) szkło Marciniaka do lampy na allegro. Ciekawi mnie jak pasuje z twoją ramką?

 

 

Tak kupilem oryginalne szklo marciniaka, tylko zdziwili mnie troszke twoje pytanie odnosnie tego czy pasuje :banghead: Ja mam pytanie dlaczego ma nie pasowac skoro to oryginal....

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie szkło jak ty.Pytam czy pasuje bo nie mam oryginalnej ramki żeby sprawdzić.

W Czersku spotkałem się z opinią,że do Sokoła powinno być tylko szkło z dużą literą M...

Czy mógłbyś mi podać szerokość oryginalnej ramki, muszę coś dobrać?

 

Rafik - dzięki za namiary.Może dowiem się coś więcej jak zdobyć głowicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zdjecie amperomierza, czy moglbym dostac jeszcze jego srednice ( moze byc w mm ).

Jesli chodzi o oryginal to pewnie kosztuje majatek, jezeli wogole mozna go gdzies znalezc na sprzedaz, jakkolwiek kopie Millera chodza chyba po $ 50 za sztuke. Amala 26 tez pamietam ze widzialem gdzies na necie musze sobie przypomniec kto go robi - mozliwe ze nowy Amal.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wysłałem ci 2 zdjęcie jakie mam z amperomierzem .Fotka trochę nie wyszła.ale widać zarys ramki amperomierza . Średnica zewnętrzna ramki wynosiła około 32 mm. Mam koncepcję na wykonanie kopi,

robiłem wstępne próby z magnesowaniem pewnch elementów wypadły pomyślnie.Tylko ułożyskowanie wskazówki trzeba zapożyczyć z innego amp.Przestałem nad tym myśleć bo nie wiem jak jest on montowany

w lampie .Czy jest montowany od środka jak licznik czy też można go włożyć z zewnątrz(średnica amp.= średnicy otworu lampy.Pierwsza fotka wskazuje że może jest montowany z zewnątrz , 2 fotka co ci wysłałem pewnie świadczy o mocowaniu od wewnątrz.Wszystko zależy od "Mocy" jak zrobi fotki wnętrza lampy to będzie widać mocowanie amp. i wszystko się wyjaśni. Druga sprawa to z czego cyferblat i jego

podświetlanie wspólne z licznikiem. A co się wam nasuwa na myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi nie wiem czy takie alpejskie kombinacje przyniosa jakies wymierne rezultaty aczkolwiek nie chce cie zniechecac :P Ja jestem za tym aby Adam poszukal u siebie zarowno amperomierza jak i gaznika :banghead: A jak juz bedzie w moich rekach udostepnie aby zrobic moze wowczas wierna kopie :wink: Co do mocowania to jestem prawie na pewno pewien ze jest on mocowany od wewnatrz aczkolwiek reki nie dalbym sobie uciac :cool:

Zdjecia zrobie jak to tylko bedzie najszybciej mozliwe :icon_razz:

Adamie jesli mozna to postaraj sobie przypomniec gdzie widziales i kto robi te cudenka :cool: ....

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...