Skocz do zawartości

Sprawa w sądzie i błędna opinia biegłego.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem na wlasnym przykladzie...

Mialem wypadek samochodowy z udzialem policjanta po cywilu...

Pomijajac ze koledzy przyjechali itd itp

Ale wracajac do bieglego to polecam poszukac na wlasna reke jakiegos niezaleznego wiadomo sa to koszty ale gdy sprawa zostanie wygrana poniesie je strona przegrana ....

Co do bieglych to bez urazy wiekszosc z nich to zwyczajne ciule ktore pisza tak po prostu .... nie pozostaje Ci nic innego tylko prosic o zmiane bieglego.

Jakbys mial jakies pytania jak wygladala moja sprawa i jak sie zakonczyla smialo pytaj.

pzdr i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety link nie działa. Jak napisał mój Przedmówca, zawsze możesz załatwić kontropinię własnego biegłego, tylko że prokuratura* może powołać następnych biegłych, i tak w koło Macieju. Najlepiej poradź się adwokata specjalizującego się w wykroczeniach/przestępstwach przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

 

*Nie wiem, czy sprawa jest o wykroczenie, czy o przestępstwo, gdyż - jak napisałem - link nie działa.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta kontropinia innego bieglego wcale tak prosto nie jest, jakby sie moglo Wam wydawac. Nie jest to tak po prostu, ze mowimy, ze obecna opinia nam sie nie podoba i sad czy prokuratura dopuszczaja od razu kolejnego bieglego (kolejna opinie).

Aby wniosek o kolejnego bieglego zostal dopuszczony nalezy podwazyc zasadnosc argumentow wskazanych w obecnej opinii. Po prostu trzeba taka opinie wypunktowac wskazujac czego biegly nie wzial pod uwage, czy rozwazyl wszystkie mozliwe wersje itp. (np. pare dni temu udalo mi sie podwazyc ekspertyze bieglego, ktory zakladal uderzenie w bok pojazdu, a pominal zupelnie aspekt oberwanego przedniego zderzaka w uszkodzonym pojezdzie).

 

Kodeks mowi nawet wprost kiedy powoluje sie kolejnego bieglego. Art 201 kpk:

kiedy opinia jest niepelna, niejasna lub wewnetrznie sprzeczna. Jak widzicie nie ma tu mowy o tym, ze "opinia nie podoba sie stronie przeciwnej". :)

 

Jesli wypunktujesz juz bieglego i powalisz jego opinie na glebe - warto nie zmarnowac szansy i domagac sie powolania wyjatkowo cenionego bieglego. Moge tu np. polecic Instytut Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie. Drodzy - ale opinie sa rzeczywiscie bardzo obiektywne i takie, ze mucha nie siada.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej sytuacji jest tak że biegły jest z sąsiedniego miasta ale żona sprawcy jest radcą prawnym, a ludzie z branży raczej się znają :)

 

to ogolnie moze byc nie ciekawie ja mialem sprawe z policjantem i wiem co to znaczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...