Skocz do zawartości

Rozrząd w Suzuki GSX 400 E


NAZI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako ze z silnikami 4-suwowymi mam stycznosc od niedawna, dlatego mam kilka pytan. Bo sciagnalem glowice w mojej małej, no i teraz musze to poskładać spowrotem. Kto wie jakie sa wartosci luzow zaworowych do tego silnika (4 zawory na cylinder, 2 cylindry) bo gdzie sie pytam kumpli mechanikow, to nikt nie ma tego. A nawet serwisowki nie potrafie znalezc z tego modelu, bo albo jest z wersji 4 cyl. albo z 2 zaworowej, a wtedy te wartosci luzow moga byc inne. Pozdrawiam

P.S. Nie mam serwisowki wiec w poszukiwaniu wiadomosci jak ustawic rozrzad, znalazlem serwisowke z GS 500, czy wedlug tego moge rozrzad ustawic? Bo cechy wszystkie wiem gdzie sa, ale nie wiem gdzie maja byc po zlozeniu... :oops: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczynilem dlasze kroki w pracach z rzarzadem, tzn, wiem jak ma byc ustawiony wal, (cecha na krzywce od impulsatorow) i wedlug serwisowki do GS 500 walki maja byc skierowane wycieciami do siebie. wiec tak ustawilem. ale teraz jak krece walem to zanim zamkna sie zawory wydechowy to juz otwieraja sie ssace, czy tak ma byc? pomozcie bo sezon sie zbliza a stoje w miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabierzesz sie do jakiejkolwiek roboty z wlasnym motocyklem warto zaopatrzyc sie w serwisowke, albo zapytac o ustawienia na wlasciwym forum, jesli serwisowki nie mozesz zdobyc.

Dla Suzuki GSX 400 E takim forum jest www.thegsresources.com.

W ostatecznosci przed rozebraniem silnika zaznaczasz punktami ( niezmywalny mazak ) albo fotografujesz cyfrowka taka podstawowa rzecz jak ustawienie rozrzadu i wowczas nie masz problemu ze skladaniem. Suzuki ma bardzo ladnie oznakowane ustawienie rozrzadu - przy walkach wycieciami zwroconymi do siebie, zebatka walka wydechowego ma 2 punkty z ktorych jeden jest skierowany w bok, a drugi pod katem prostym, pionowo w gore. Ten skierowany w bok musi byc zgrany z plaszczyzna przeciecia glowicy z pokrywa zaworow i wowczas od gornego liczymy oski rolek lancucha rozrzadu do rowniez pionowego punktu na zebatce walka ssacego. U mnie tych osiek musi byc 20 miedzy punktami, ale niepowiedziane ze u ciebie tez, bo Suzuki stosowalo rozne ustawienia rozrzadu nawet w zaleznosci od rynku na ktory szedl motocykl. Tak ze w twoim przypadku musisz przyjac jakas wielkosc, np z GS500 i miec nadzieje ze bedzie dobrze.

To normalne ze w dobrze ustawionym rozrzadzie zawory ssace otwieraja sie przed zamknieciem wydechowych - na wlasne oczy mozesz zobaczyc na czym polega faza przeplukania komory spalania w silniku 4 suwowym.

Nie wiedza o tej fazie mlodzi wypruwacze oryginalnych wydechow, kastrujac sobie silniki z tych dodatkowych kilku KM mocy ktora te tlumiki daja.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawdzilem, znow jestem w kropce, bo wedlug GS 500 ma byc 18 osiek miedzy punktami, a jesli ja zrobie u siebie 18 osiek to walki juz nie sa wycieciami do siebie, musze miec ich wiecej tylko jeszcze nie wiem ile. mam serwisowke z GS 400 (2 zawory na cylinder) moze od niej bedzie dobrze...jutro sie okaze :] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lancuszek rozrzodu pomiedzy walkami ma rowno? czy ma lekko zwisac? wedlug GSX 400 F pomiedzy jedna cecha druga ma byc 23 oski, jesli ja tak zrobie to mi bedzie zwisal do polowy walka...wiec watpie ze tak ma byc. ma ktos serwisowke do GSX 400 E (2 cyl. 4 zawory na cylinder) ale przynajmniej dane ile ma byc osiek lancuszka rozrzedy pomiedzy punkatmi 2 na walku wydechowym a 3 na dolotowym. Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie jesteś pewny ile sworzni to obracaj wałem do momentu tzw. przecięcia i zawór wydechowy w ostatniej fazie zamykania a ssący powinien tą fazę rozpoczynać. Tak poskładaj i ma być dobrze.

Dla pewności potem kilka obrotów wałem w celu sprawdzenia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wałki maja sie zgrywac z cechami jak napinacz jest wlozony? Bo mam 3 opcje gdzie nastepuje tzw. punky przeciecia, tylko ze w 1 z nich jak napinacz jest wlozony walkow nie mozna tak przekrecic zeby cechy sie zgadzaly, w drugiej trzeba przekrecic napinacz (ta srube z boku) zeby go poluzowac i wtedy cechy sa ok. no a w 3 walki juz sa tak jak powinny, ale znowu lancuszek idzie prosciutko od jednego walka do drugiego. Pomozcie mi bo chyba oszaleje z tym rozrzadem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...