Skocz do zawartości

VX 535 - jak skutecznie zabezpieczyc


sachy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem,

 

Jak zabezpieczacie swoje 535? Mam miejsce do parkowania w ogolnym garazu podziemnym pod moim blokiem, wiec nie stoi na dworzu, ale dostep do tego garazu wcale nie jest trudny (latwo wejsc gdy np. jakis woz wyjezdza i udawac sasiada). Niestety kotwy nie wchodza w gre (wynajmuje niestety)

 

Jak zabezpieczacie 535 gdy zostawiacie ja na pare godzin w miescie (wizyta u znajomych, urzedy).

 

Walnijcie konkretnymi modelami zabezpieczen, ktorych uzywacie - szczegolne cenne rady o tych ktore byly sprobowane a nie/puscily.

 

Dzieki za rady i pozdro.

Sachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim XV mam jakąś izraelską blokade na tarcze na razie nikt się nie dobierał . Dobra rada jeżeli garaż jest ogólno dostępny kup pokrowiec i stawiaj na strzeżonym parkingu w garażu nawet jak przyspawasz ramę do słupa ;) to mogą ci wszystko rozkręcić i zostanie sama rama już słyszałem o takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zabezpiecznienie kupione za 50 zł w sieci Norauto (stacje obsługi i sklepy z częściami i bajerami do samochodów). W środku jest linka stalowa, a na zewnątrz segmenty z rurek stalowych w igielicie. Niby że nie da się przeciąć tej linki ze środka, bo pancerz przeszkadza. Jest w tym zamek typy bębenkowego. Niektórzy twierdzą, że otwiera się go długopisem Bic, ale ja nie próbowałem.

Mimo wszystko jak zostawiam motocykl to boję się co będzie i co kwadrans niby przypadkiem wyglądam przez okno czy jeszcze stoi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

 

No wlasnie takiego nerwowego wygladania co chwilke z okna chcialbym uniknac ale pewnie nie da sie... Czy 535 sa mocno "chodliwe" jak to bywa z popularnymi samochodami (Cienkusy i Seicento przeciez gina czesto - sorki za porownanie).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawi mnie czy złodzieje mają dobrze opracowane metody na popularne zabespieczenia.

Magnum robi dobre kłódki i łańcuchy <www.magnumlock.pl>, i niekoniecznie najdroższe. Ale osobiście mam obawy, że złodziej zorentowany w temacie, do blokady Magnum podchodzi z dobrze znaną sobie techniką pokonywania danego modelu i, np. nie mocuje sie z piłą, tylko przecian dużyni szczypcani w sekundę.

 

Kiedyś widziałem test blokad. I wyszło na to, że najskuteczniejszy (co prawda dla amatora z narzędziami) był U-lock, najprostrzy jaki był, z podwójnym mechanizmam ryglującym i całkowicie schowanym w obudowie zamkiem . Minusy, były takie, że po zdjęciu zabespieczenia niebardzo jest co z nim zrobić. Szczególnie w Virago gdzie do schowka wchodzi kromka chleba.

 

Pzdr

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-lock to niekoniecznie tylko blokada na tarczę. To kawał żelaza wygięty w literę U, z poprzecznym kawałkiem żelaza z zamkiem. Może mieć np. 30cm długości i ważyć 2kg. Można przypiąć tym moto do słupka. A potem to 2kg nosić w kieszeni.

 

Przepraszam, że sie wtrąciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U lock moim zdaniem służy do gry wstępnej (choziaż zdania są podzielone:)

Osobiście proponuję patent z ciężarówek, w samochodach sprawdza się znakomicie

Mainowicie zainstalować HEBEL [taki mały przełącznik podłączony do kabla od akumulatora (tego czerwonego:) który odłancza całą elektykę] zamontować go w jakimś dla ciebie oczywistym miejcu dla złodzieje nieoczywistym. Np. pod fotelem czy jakoś tak. Ułatwia to o tyle sprawę że ci nikt z centrum miasta motoru nie zakosi bo nie bedzie go tachał przez starówę czy jakoś tak + jakas blokada na tarczę i powinno nie być źle.

Ja osobiście używam Dysc Locka i tyle bo itak bardziej niż złodzieji boje się po...nych wandali "o jakie fajne lusterko" i łup jestem niesymetrynie nie areodynamiczny:)

A mój garaż nie ma nawet dziur wentylacyjnych a otwarcie go z kluczami zajmóje 5 minut.

Prawda niestety jest zgóbna jak złodziej będzie chciał to itak zakosi.

Słyszałem że koleś miał tyle zabespieczeń że mu motor poprostu na lawetę wsadzili??!!

A 535 to chodliwy towar:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U-lock to niekoniecznie tylko blokada na tarczę. To kawał żelaza wygięty w literę U, z poprzecznym kawałkiem żelaza z zamkiem. Może mieć np. 30cm długości i ważyć 2kg. Można przypiąć tym moto do słupka. A potem to 2kg nosić w kieszeni.
hehe... no tak... w sumie to sama prawde opowiadasz... choc z drugiej strony zdaje sie, ze przyjelo sie mowic wlasnie na blodade tarcz - U-lock. Co nie zmienia faktu ze jakbym sie na miescie pokazal z taaaakim U-lokiem to... :bigrazz:

 

U lock moim zdaniem służy do gry wstępnej (choziaż zdania są podzielone:)

Osobiście proponuję patent z ciężarówek, w samochodach sprawdza się znakomicie

Mainowicie zainstalować HEBEL [...] Prawda niestety jest zgóbna jak złodziej będzie chciał to itak zakosi.

Słyszałem że koleś miał tyle zabespieczeń że mu motor poprostu na lawetę wsadzili??!!

A 535 to chodliwy towar:)

I wlasnie o to chodzi. Czasem szkoda pieniedzy na 20kg zabezpieczen bo jesli komus bedzie zalezalo (za jaja powiesic i wykastrowac :( ) to i tak ukradnie... czy to podjezdzajac laweta czy z pneumatycznymi nozycami itp...

 

Tak wiec zabezpieczenie owszem ale pamietajmy ze 100% i tak nie ma :)

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jaki polecacie pokrowiec na 535? głównie zależy mi na tym, aby przykryć moto zaraz po wjechaniu na jakiś parking, żeby w oczy nie kuło. moto stoi w garażu

 

 

ja osobiście używam pokrowca samochodowego :icon_razz:

i spisuje się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...