Skocz do zawartości

Jak wyciągnąć kase od ubezpieczyciela??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jadąc w góry spotkała mnie niemiła przygoda. Zajechałem na stację BP umyć przednią szybę. Po wejsciu do auta zobaczyłem,że na szybie zostały ryski. Jak się okazało zmywaczka była uszkodzona i wystawały z niej metalowe elementy. Zaprosiłem kierownika stacji i wyjaśniłem co się stało po czym spisaliśmy oświadczenie, w którym potwierdzono powstałe uszkodzenie. Rzeczoznawca zakwalifikował szybę do wymiany.Problem w tym,że tak właściwie ryski śmiało mogę usunąć pastą polerską więc wolę dostać kasę do ręki i później ją przepić( :twisted: ) niż wymieniać cały element na nowy.

I pytanko: jak to zrobić by ubezpieczyciel wypłacił mi kasę do ręki a nie bezpośrednio pokrywał koszt wymiany nowej szyby :?:

 

Pzdr

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zgłaszasz szkodę.

Oświadczasz, że naprawę dokonasz we własnym zakresie, poza warsztatem współpracującym z ubezpieczycycielem.

Podajesz numer konta.

Czekasz na kasę.

Naprawiasz sam.

Odejmą Ci jakieś 30% wartości szyby - wypłacą kwotę netto oraz odejmą za fakt, że nie była ona nowa. Circa about wyjdzie z 30 procent mniej niż nowa.

No, ale Ty już wiesz, że tak czy owak będziesz do przodu :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie przejrzyj decyzje platnicza. To jest odszkodowanie wyplacane ze specjalnych polis a nie ze znanego wszystkim OC komunikacyjnego.

 

Czasem moze sie okazac iz ubezpieczyciel wyplacil mniej a reszte powinien doplacic wlasciciel myjni. Ale to bedzie w decyzji napisane.

Pzdr

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To o cym pisze browarny to udział własny ubezpieczonego - zanim wypłacą Ci kaskę, dowiedz się czy ubezpieczony właściciel stacji nie ma w polisie właśnie takiego zapisu ( z mojego doświadczenia wynika, że niby wiedzą ale jak przychodzi do płacenia to nie mają o tym pojęcia niestety tak więc byś nie został z ręką w nocniku -bo co zrobisz jeśli okaże się, że za szybe policzą Ci np 1000 zł a kient bedzie miał udział własny np 1500? dostaniesz odmowę!!!) . Jest to kwotą którą winien pokryć własnie ubezpieczony. A polisa z której likwidują Ci szkodę to na bank polisa odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzone działalności (pewnie tzw. kontrakt) czyli odpowiedzalność za niewykonanie usługi lub za błędnie wykonaną usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...