Skocz do zawartości

No i sie doczekalismy ..70zl zamiast 500zl !!!!!!!!!!! :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

No i Trampka zarejestrowałem :icon_mrgreen:

Pod Urzędem byłem o godz. 6.30, czyli godzinę przed otwarciem. Byłem pierwszy :)

Jakieś 10 minut po moim przyjściu zaczęli schodzić się ludzie. Jak wchodziłem na salę, to w kolejce było około 25 osób.

Sam proces rejestracji przebiegł bardzo szybko. Po niecałych 20-tu minutach odebrałem tymczasowy dowód i tablicę. Koszt: 258 zł. Po twardy dowód i kartę pojazdu mam zgłosić się za 2 tygodnie.

Później ubezpieczenie (na cały rok): 41 zł O.C. + 31 zł. N.W.

Po powrocie z pracy przymocowałem tablicę i :crossy: :icon_mrgreen:

 

Udanego sezonu :icon_mrgreen:

 

p.s. na stronie WWW rybnickiego urzędu, jest możliwość sprawdzenia, czy dowód jest już do odbioru w wydziale komunikacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niecałych 20-tu minutach odebrałem tymczasowy dowód i tablicę. Koszt: 258 zł.

258 zł :icon_mrgreen: Coś mi tu nie gra :flesje: Możesz napisać co składało się na tą opłatę :wink: Dzięki :crossy:

Tymczasowy??? To nie dają od razu stałego?

Nio :smile: Już dawno w urzędach nie drukują dowodów stałych :smile: Teraz wszystko robi PWPW w wawie.

  • Pozdrawiam

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dybcio już wyjaśniam:

 

75,00 zł - karta pojazdu

167,50 zł - opłata za rejestrację

5,00 zł - opłata ewidencyjna

5,00 zł - opłata za podanie

5,50 zł - opłata za załączniki (brief, wymeldowanie, itp...)

 

Łącznie: 258,00 zł. :icon_mrgreen:

 

Pozdrawiam, Draco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draco Fisher to Ty autko rejestrowałeś a nie motocykl :crossy: Dlatego mi się nie zgadzało :flesje: Teraz już wszystko jasne.

 

Dybcio - ja motocykl rejestrowałem...

Czyżby mi za wysokie opłaty naliczyli :icon_mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draco Fisher skoro rejestrowałeś motocykl to zrobili Cię w balona :wink:

 

Opłaty za pierwszą rejestrację samochodu w Polsce:

  • tablice rejestracyjne - 80PLN + 1PLN opłaty ewidencyjnej
  • dowód rejestracyjny - 48PLN + 1PLN opłaty ewidencyjnej
  • pozwolenie czasowe - 12PLN + 1PLN opłaty ewidencyjnej
  • znak legalizacyjny - 11PLN (bez opłaty ewidencyjnej bo jest już w tablicy)
  • nalepka kontrolna - 16,5PLN + 1PLN opłaty ewidencyjnej
  • karta pojazdu - 75PLN + 1PLN opłaty ewidencyjnej
    RAZEM: 247,5 PLN

Opłaty za pierwszą rejestrację motocykla w Polsce:

  • tablice rejestracyjne - 40PLN + 1PLN opłaty ewidencyjnej
  • dowód rejestracyjny - 48PLN + 1PLN opłaty ewidencyjnej
  • pozwolenie czasowe - 12PLN + 1PLN opłaty ewidencyjnej
  • znak legalizacyjny - 11PLN (bez opłaty ewidencyjnej bo jest już w tablicy)
  • nalepka kontrolna - brak
  • karta pojazdu - 75PLN + 1PLN opłaty ewidencyjnej
    RAZEM: 190 PLN

To są opłaty stałe przewidziane w przepisach, do tego trzeba doliczyć opłatę za wniosek i załączniki ale tu się kwota zmienia w zależności od liczby załączników. Mniej więcej jest to tak jak napisałeś, czyli 8PLN dp 12PLN.

 

A teraz leć do urzędu, walnij z półobrotu do gabinetu naczelnika i żądaj zwrotu kasy :icon_mrgreen: Powiedz że za pomyłkę płacą podwójnie - tak jak w TESCO :flesje: :crossy:

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draco Fisher skoro rejestrowałeś motocykl to zrobili Cię w balona :icon_mrgreen:

 

Opłaty za pierwszą rejestrację motocykla w Polsce: ......

...... RAZEM: 190 PLN

To są opłaty stałe przewidziane w przepisach, do tego trzeba doliczyć opłatę za wniosek i załączniki ale tu się kwota zmienia w zależności od liczby załączników. Mniej więcej jest to tak jak napisałeś, czyli 8PLN dp 12PLN.

 

Dybcio - dzięki za wyjaśnienie :crossy:

 

Kur**** :wink: 50 zeta jestem w plecy :flesje:

No to jutro odwiedzę pana naczelnika i utnę sobie z nim pogawędkę :smile:

 

Pozdrawiam, Draco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czekałem ponad dwa miesiące i dzisiaj byłem rejestrować moto. Ponieważ pogoda dzisiaj jest piękna do jazdy wziąłem oczywiście urlop w pracy aby móc sobie do woli pojeździć.

Kolejka spora ale już po godzinie byłem przy okienku. Pani sprawdziła dokumenty i oczywiści znalazła kilka błedów - na badaniu technicznym gość pomylił się i żle wpisał pojemność ale Pani powiedziała że załatwi to na telefon z diagnostą i tak zrobiła. Więc byłem mile zaskoczyny. Po wyjaśnieniu wszystkich pomyłek dowiedziałem się że mogę dzisiaj zarejestrować jednak niestety w urządzie skończyły się tablice rejestracyjne gdyż od 1 maja wprowadzany jest nowy wzór a dostawca jeszcze nie przysłał nowych tablic.

Zarejestowałem ale jeszcze kilka dni muszę czekać na nową tablicę rejestracyjną. Trochę mnie wkurzyli ale na szczęście mam enduro - DR350S- więc i tak dziasiaj sobie pojeżdże po lesie.

Co do kosztów to wyniosły mnie 197 PLN - wszystkie opłaty w urzędzie.

 

Pozdrawiam Daro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draco Fisher zrobili Cie w balona ! U mnie tez tak jak u reszty 190 zł + jakies tam znaczki i inne gowna.

 

Co do samej rejestracji wbiłem sie akurat na otwarcie i sie zaskoczyłem bo wprowadzili w moim urzedzie numerki ! Wyciaga sie z maszyny numerek a przed wejsciem na sale jest wyswietlacz na ktorym jest napisane ktory numer jest obslugiwany. Jak widac na tym ekranie 70 , a my mamy na numerku np. 120 to mozna isc sobie do chaty na 2 godziny. Przynajmniej kolejki nie było, dobry ten nowy system.

 

Poczekałem moze z godzine, i jak na tym wyswitlaczu był 90 numerek (a ja miałem 96) to zadzwoniłem po ojca, przyjechał z roboty i odrazu zaraz byla jego kolej. Po zalatwieniu wszystkiego pojechalismy po OC, gdy juz je miałem on pojechał do roboty a ja kuna do garazu i na sprzeta smigac :icon_mrgreen:.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draco Fisher zrobili Cie w balona ! U mnie tez tak jak u reszty 190 zł + jakies tam znaczki i inne gowna...

 

Wiem o tym i bije sie w pierś, że wcześniej na necie nie sprawdziłem, jakie są opłaty za rejestrację motocykla :icon_mrgreen: :wink: :flesje:

Mam nadzieję, że jutro da się to bez większych kłopotów wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nikt nic nie pisze o przerejestrowaniu z tymczasowych czerwonych blach na stałe. Ja włanie stoję przed takim dylematem i w przyszłym tygodniu będę musiał to rozwišzać tylko nie wiem czy wycieknie z kieszeni 75 czy 500 zł.

 

Kto już to dowiadczył i może opisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...