Skocz do zawartości

No i sie doczekalismy ..70zl zamiast 500zl !!!!!!!!!!! :-)


Rekomendowane odpowiedzi

napisalem ze nie wiem jak jest naprawde... po co te nerwy (?) a za info dzieki

 

Jakbyś przez cztery lata pracował w WK i słuchał takich głupot kilka razy dziennie to też byś się wkurzał :smile: A tak na serio to wcale się nie zdenerwowałem :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze po sprowadzneiu motocykla trzeba w ciagu 5 dni zalatwic w urzedzie skarbowym zaswiadczenie ze jestem zwolniony z placenia VAT? Ja moto sciagnelem w listopadzie i do tej pory stalo w garazu i bylo szykowane na sezon. Jesli mailem na to 5 dni to co w takiej sytuacji robic? Najprostszym sposobem jest chyba przepisanie umowy na nowo...tylko ze juz jedna przetlumaczylem wraz z papierami...co radzicie i czy to wogole prawda z tymi 5oma dniami na oplacenie VAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze po sprowadzneiu motocykla trzeba w ciagu 5 dni zalatwic w urzedzie skarbowym zaswiadczenie ze jestem zwolniony z placenia VAT? Ja moto sciagnelem w listopadzie i do tej pory stalo w garazu i bylo szykowane na sezon. Jesli mailem na to 5 dni to co w takiej sytuacji robic? Najprostszym sposobem jest chyba przepisanie umowy na nowo...tylko ze juz jedna przetlumaczylem wraz z papierami...co radzicie i czy to wogole prawda z tymi 5oma dniami na oplacenie VAT ?

Widzę, że kolega nie czyta poprzednich postów nawet jak są na tej samej stronie :P :banghead: ... Wystarczy przeczytać mój post ciut wcześniej i odpowiedź jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sobote 15-tego nie bedzie mozna już próbowac załatwiać rejestracji ????

No raczej nie przypuszczam, żeby paniom i panom w okienku chciało się pracować w sobotę wielkanocną :icon_razz: . A i tak we wtorek, 18 kwietnia, zwali im się kupa narodu na głowę. O ile się nie mylę karta pojazdu tanieje i dla motocykli i dla samochodów, więc zapowiadają się duże kolejki. Ale ja sobie pójdę spokojnie tydzień później, bo już jeżdżę na czerwonych blachach :P :banghead: :cool: ...

Edytowane przez komalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie przypuszczam, żeby paniom i panom w okienku chciało się pracować w sobotę wielkanocną :icon_razz: . A i tak we wtorek, 18 kwietnia, zwali im się kupa narodu na głowę. O ile się nie mylę karta pojazdu tanieje i dla motocykli i dla samochodów, więc zapowiadają się duże kolejki. Ale ja sobie pójdę spokojnie tydzień później, bo już jeżdżę na czerwonych blachach :P :banghead: :cool: ...

 

gorzej jak wszyscy tak mysla :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to, że mamy tymczasowe blachy i pozwolenie czasowe wcale nie oznacza, że musisz rejestrować motocykl.(mam Kawę która miała czasowe prawie dwa lata temu ale nigdy jej nie zarejetrowałem na stałe - ma anulowane pieczątki na papierach i jest dziewicza, jak zechcę ją zarejetrować to będą mnie dotyczy aktualnie obowiązujące stawki - na papierach został tylko ślad, że tymczasowe blachy były wypożyczone a później zdane - taki pojazd nie widnieje w ewidencji zarejetrowanych...

 

Witam!

Byłem dziś w Urzędzie Miasta i rozmawiałem z naczelnikiem wydziału komunikacji i powiedział mi, że jeśli zarejestrował bym tymczasowo dziś motocykl, to ktokolwiek będzie go później rejestrował na stałe ( ja lub inna osoba, bo mogę na przykład moto sprzedać nie rejestrowawszy go) zapłaci za kartę pojazdu wg obecnie obowiązującej stawki, czyli 500 zł. W rejestrze pojazdów zostaje ślad, że moto było rejestrowane pierwszy raz w kraju w ten a ten dzień i stąd ta opłata za kartę...

Pzdr, Draco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może ktoś na forum jest zorientowany czy zmniejszona opłata za katrę pojazdu dotyczy pojazdów rejestrowanych po 15 kwietnia czy sprowadzonych po 15 kwietnia.

Nigdzie nie mogę znależć nowego rozorządzenia w tej sprawie a znając pomysłowość polityków to nie jestem pewien czy i w tej kwesti nie będzie różnych roztrzygnięć.

 

Pozdrawiam Daro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o date rejestracji a nie sprowadzenia,

wlasnie ojciec wrocil z urzedu w radomiu, probowal mi czasowke zrobic i rozmawial nawet z samym kierownikiem ktory powiedzial ze jak zrobi teraz czasowa to juz jest to traktowane jako rejestracja i przy wydawaniu dowodu zazadaja od niego 501PLN za karte bo data rejestracji bedzie z przed 15 kwietnia.... Urzad w radomiu jet specyficzny wiec wolalem nie ryzykowac i czekam jednak jeszcze tydzien, podobno i tak ma padac wiec ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o date rejestracji a nie sprowadzenia,

wlasnie ojciec wrocil z urzedu w radomiu, probowal mi czasowke zrobic i rozmawial nawet z samym kierownikiem ktory powiedzial ze jak zrobi teraz czasowa to juz jest to traktowane jako rejestracja i przy wydawaniu dowodu zazadaja od niego 501PLN za karte bo data rejestracji bedzie z przed 15 kwietnia.... Urzad w radomiu jet specyficzny wiec wolalem nie ryzykowac i czekam jednak jeszcze tydzien, podobno i tak ma padac wiec ....

To ciekawe co piszesz. Ja zaryzykowałem i mogłem już pośmigać (w ostatni weekend była piękna pogoda). Mam nadzieję, że jednak się nie sprawdzą twoje przepowiednie. Ja w każdym bądź razie nie zamierzam tak łatwo odpuścić. Już niedługo sprawdzę jak ten przepis zinterpretuje mój urząd :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę fakt, iż u nas co urząd to inna interpretacja przepisów. Także w Radomiu może być tak jak pisze yezoo, a w Wawie mogą traktować to już jako dwie oddzielne sprawy. Poza tym ja cały czas myślałem, że rejestracja na tablice czasowe jest czym innym niż ta właściwa rejestracja. Ale co się dziwić - tak jak napisałem wyżej, co urząd to inaczej interpretują przepisy. A na odgórną interpretację nie ma co liczyć - ich to pier**li :icon_biggrin:

 

A tutaj link do Dz.U. w sprawie nowej ceny za KP:

http://www.infor.pl/dzienniki_ustaw/dzienn...oz=421&str=0001

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak zaczekam do przyszlego tygodnia. Matka powiedziala mi ze jesli mam nawet placic 40 zł urzednikom i nic z tego nie miec to zafunduje mi jedna z rzeczy potrzebnych do rejestracji (przeglad, karte pojazdu, blachy i dowod lub OC). Fajnie miec taka matke ktora nie lubi urzedow :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam w urzędzie i potwierdzili mi ze przepis wchodzi w życie 15 kwietnia,lecz po świetach pierwsze rejestracje dopiero sie odbęda,czyli idealnie wszystko się układa.TAK MIAŁO BYĆ!!!!

Pozdrawiam wszystkich zniecerpliwionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...