Skocz do zawartości

No i sie doczekalismy ..70zl zamiast 500zl !!!!!!!!!!! :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja trochę poza tematem znowu  

Jak kupuję motocykl sprowadzony od polskiego właściciela to umowe mam spisać z tym polskim właścicielem, czy z niemcem

 

Jeśli Niemiec zglosił sprzedaż motocykla u siebie ( a zrobił to na pewno), polski urząd to sprawdzi, i nie ty bedziesz na umowie niemca, to dupa zbita :)

Jeśli Polak zgłosił kupno i opłacił zwolnienie z Vat-u i umowę, to tez nie możesz go pominąć.

A poza tym, zwolnienie z VAT-u może opłacic TYLKO osoba sprowadzająca!!! czyli widniejąca na umowie Niemiec-Polak... Jesli kupiłeś moto bez tego, to licz na dobrą wolę sprowadzającego, kasę na zwolnienie z VAT-u bedziesz musiał wydać juz ty! I mam nadzieje że sprzedający mieszka obok ciebie, inaczej podróż... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim badz razie Boniek czekam na info z ministerstwa od Ciebie oby jak najszybciej, oby wogole

Wróciłem z pracy i po prawie 12 godzinach odpowiedzi brak. Może jutro ktoś się łaskawie zlituje :):P

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co zrobie, ktos moze juz to ćwiczył?

 

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/1997/0602.htm

Art. 74. 1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, kierownik rejonowego urzędu rządowej administracji ogólnej właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i tymczasowe tablice (tablicę) rejestracyjne.

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1) z urzędu - w razie konieczności sprawdzenia lub uzupełnienia dokumentów wymaganych do rejestracji pojazdu,

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

B) przejazdu z miejsca zakupu lub odbioru pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

c) przejazdu związanego z koniecznością dokonania badania homologacyjnego, badania technicznego lub naprawy.

3. Czasowej rejestracji dokonuje się na okres nie przekraczający 30 dni. Osoba ubiegająca się o rejestrację pojazdu może ubiegać się o jednorazowe przedłużenie terminu czasowej rejestracji pojazdu o 14 dni w celu wyjaśnienia spraw związanych z rejestracją pojazdu.

4. Po upływie terminu czasowej rejestracji pozwolenie czasowe i tymczasowe tablice rejestracyjne zwraca się do organu, który je wydał, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem w piatek w urzędzie i sprawdzili mi dokumenty mam juz komplecik więc teraz czekam tylko na 15.... choć powiedzieli że narazie nic nie wiedza ale to normalne pewnie i tak nie moga informacji takich przekazyać bo nikt by nie przyszedł. Ale 70 a 500 to dopiero roznica;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jeżdżenia przez miesiąc na próbnych to któs to już sprawdził ??

 

Bo byłem dzisiaj w urzędzie i miła pani powedziała tablice próbne są tylko na 7 dni :notworthy: a nie na 30 i że w ogóle żeby je dostac trzeba i tak złożyc wniosek o rejestracje i wybulic 500 zl !! Więc chyba pani chce kogoś zrobic w bambuko :)

 

Macie pomysł jakie argumenty można im przedstawic żeby jednak pojeżdzic przez miesiac bez płacenia tych 5 stów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen:

Ja juz mam - czerwoną blache wazna 30 dni.

 

Na początku pochwała dla Warszawskiech Urzedów :bigrazz: :(

https://pojazd.um.warszawa.pl/

tu mozna zgłosić to przez internet - dzieki temu nie stałem w kolejce.

 

Pan wypełnił wszystkie kwitki i wszytsko juz miał dla mnie przygotowane zgodnie ze zgłoszeniem.

Co prawda na początku chciał mi dac czarna blachę, ale powiedziałem ze chce tylko czasowo, aby nie płacić za Kartę Pojazdu, nie protestował i wystawił czasowy dokument.

Miałem komplet dokumentów - faktura, tłumaczenie, dokument exportowy, badanie techniczne, zwolnienie z VAT, odpis z rejestru nt firmy od której kupiłem moto.

 

a wiec można :)

 

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja juz mam - czerwoną blache wazna 30 dni.

 

Pan wypełnił wszystkie kwitki i wszytsko juz miał dla mnie przygotowane zgodnie ze zgłoszeniem.

Co prawda na początku chciał mi dac czarna blachę, ale powiedziałem ze chce tylko czasowo, aby nie płacić za Kartę Pojazdu, nie protestował i wystawił czasowy dokument.

Super! Też muszę tak zrobić. A jak uzasadniłeś, że potrzebujesz czasowe tablice a nie stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Też muszę tak zrobić. A jak uzasadniłeś, że potrzebujesz czasowe tablice a nie stałe?

Jak powiesz, że potrzebujesz żeby dojechać na przegląd to powinno wystarczyć.

Ja się zastanawiam czy czekać do tego 15, czy nie. Pogoda mnie jakoś nie przekonuje, żeby teraz rejestrować tymczasowo sprzęta. Z drugiej strony po 15 do Wydziału Komunikacji full ludzi pewnie będzie walić, dlatego lepiej byłoby zarejestrować teraz na miesiąc i potem na stałe jak już będzie w miarę luźno .

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...